İsrail, hastaları kabul etmeyecek

İsrail, hastaları kabul etmeyecek

İsrail, Hamas'a bağlı Gazze'deki hastaları tedavi için kabul etmeyeceğini açıkladı. İsrail, 16 yaş ve altı hastalar hariç olmak üzere Hamas'a bağlı olan Gazze'ye ilaç göndermeme ve tedavi etmeme kararı aldı. İsrail Yüksek Mahkemesi yargıcı Avzi Fogelman, güvenlik tehdidi içerdiği gerekçesiyle böyle bir karar alındığını açıkladı.

Gazze'de hastalanan 7 kadın daha önce İsrail'de tedavi olmak için başvurmuş ancak İsrail hükümeti durumları ölümcül olsa bile hastaları kabul etmeyeceğini belirtmişti. 

Mahkeme kararın benzerini 2017 yılında da almış, Gazze'de aralarında çocuk ve kadınların bulunduğu yüzlerce kişi hayatını kaybetmişti. 
Ocak 2018'den bu yana İsrail güçleri tarafından kuşatılmış olan Gazze Şeridi'nden en az 769 Filistinlinin İsrail'e geçişine izin verilmedi. 

Bursa İznik'te, saat kulesinin saatleri durdu Bursa İznik'te, saat kulesinin saatleri durdu

Bursa'da freze ustasının bağışlanan böbreği 10 yaşındaki çocuğu kurtaracak Bursa'da freze ustasının bağışlanan böbreği 10 yaşındaki çocuğu kurtaracak

Bursa hayvanat bahçesinde yavru sevinci Bursa hayvanat bahçesinde yavru sevinci

Korkunç görüntü! 3 kadın cesedi bulundu Korkunç görüntü! 3 kadın cesedi bulundu

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey: Bursa'da sorunları birlikte çözeceğiz Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey: Bursa'da sorunları birlikte çözeceğiz

Palu ailesinin korkunç ifadeleri ortaya çıktı Palu ailesinin korkunç ifadeleri ortaya çıktı

Sokak köpeğine yumruklu işkence Sokak köpeğine yumruklu işkence

Bursa'da okulda eşek şakası Bursa'da okulda eşek şakası

Sis nedeniyle uçaklar Bursa'ya indi Sis nedeniyle uçaklar Bursa'ya indi

Yargıtay 10 yıllık düğümü çözdü! ''Seni oğluma alamadım ama kendime istiyorum'' Yargıtay 10 yıllık düğümü çözdü! "Seni oğluma alamadım ama kendime istiyorum"

Fatih Terim-Rasim Ozan Kütahyalı davasında mahkeme kararında direndi Fatih Terim-Rasim Ozan Kütahyalı davasında mahkeme kararında direndi

''Seçimden sonra fiyatlar yeniden artacak, soğanın kilosu...'' "Seçimden sonra fiyatlar yeniden artacak, soğanın kilosu..."

Bursa'da ayağı kırılan adam evinde ölü bulundu Bursa'da ayağı kırılan adam evinde ölü bulundu

Araç sahipleri dikkat! Hemen söküp yenisini taktırın Araç sahipleri dikkat! Hemen söküp yenisini taktırın