İsrail'deki festivale ünlü müzisyenlerden boykot

İsrail'deki festivale ünlü müzisyenlerden boykot

Dünyaca ünlü ABD'li şarkıcı Lana Del Ray'in protestolar üzerine katılmaktan vazgeçtiği İsrail'deki Meteor Müzik Festivali'ne yönelik boykot dalgası büyüyor.

İsrail medyasına yansıyan haberlere göre; ABD'li müzisyenler Henry Louver, Wolfox ve Payton, İngiliz müzisyenler Leon Vinhol ve Shanthi Celeste, İsveçli müzisyen Seinfeld ve Güney Afrikalı Müzik Grubu Black Motion'un 6-7 Eylül'de yapılacak festivale katılmayacağı belirtildi. İsrail vatandaşı Filistinlilerin kurduğu Znobia ile Khalas müzik grupları da Meteor Müzik Festivali'nde yer almayacak.

ROGER WATERS DA DESTEKLİYOR

Sanatçıların, "Filistin İçin İsrail'i Boykot Girişimi" olarak bilinen "BDS Hareketi"nin çağrısına uyarak bu kararı aldığı belirtilirken, BDS aktivisti Roger Waters'ın da boykota destek verdiği ifade edildi. Lana Del Rey cuma günü yaptığı bir açıklamayla festivale katılmaktan vazgeçtiğini duyurmuştu. Filistinli ve İsrailli hayranlarına eşit yaklaşımın önemli olduğunu belirten Rey, hem Filistin hem de İsrail'i ziyaret etmek istediğini ancak kısa süre nedeniyle bunun ayarlanamadığını, bu yüzden de Meteor Festivali'ne katılımını ertelediğini belirtmişti.

AK Parti'de adayların açıklanacağı tarih belli oldu AK Parti'de adayların açıklanacağı tarih belli oldu

Bursa Ayasofya Orhan Cami'nin cam kapısındaki motifler ile yazılar söküldü Bursa Ayasofya Orhan Cami'nin cam kapısındaki motifler ile yazılar söküldü

Bursa'da iş yerindeki kuzusunu kurtların parçaladığını iddia etti Bursa'da iş yerindeki kuzusunu kurtların parçaladığını iddia etti

Lisedeki rezalete tepki yağıyor! Öğretmen 23 kıza... Lisedeki rezalete tepki yağıyor! Öğretmen 23 kıza...

Motorinde indirim tarihi belli oldu Motorinde indirim tarihi belli oldu

Kocası tarafından öldürülen ebe için tören düzenlendi Kocası tarafından öldürülen ebe için tören düzenlendi

ABD'de malikanede facia! ABD'de malikanede facia!

Kurtulmuş: İstanbul ve Ankara adayları belli oldu Kurtulmuş: İstanbul ve Ankara adayları belli oldu

O ilimizde korkutan görüntü! Bir anda ortaya çıktı O ilimizde korkutan görüntü! Bir anda ortaya çıktı

3 kardeş dehşet saçtı! Cezaevine böyle gitti 3 kardeş dehşet saçtı! Cezaevine böyle gitti