İkinci şüphelinin ismini açıkladılar!

İkinci şüphelinin ismini açıkladılar!

Çifte ajan Sergey Skripal ile kızı Yulia'nın zehirlenmesinden sorumlu tutulan ikinci şüphelinin gerçek adının Aleksandr Yevgenyeviç Mişkin olduğu öne sürüldü.

İngiliz haber sitesi "Bellingcat", Skripal'in zehirlenmesinden sorumlu  tutulan ikinci şüphelinin Rusya askeri istihbarat servisi GRU'da görevli Dr.  Aleksandr Yevgenyeviç Mişkin olduğunu iddia etti.

Siteden bugün yayımlanan haberde, ikinci şüphelinin GRU'da askeri  doktor olarak hizmet veren Mişkin olduğu, yarın yayımlanacak ikinci bir haberde  şüphelinin gerçek kimliğinin belirlenmesi süreciyle ilgili ayrıntılı bilgi, belge  ve tanıklıklara yer verileceği ifade edildi.

"Skripal" olayı?

İngiliz dış istihbarat servisi MI6 için çalıştığı ortaya çıkınca  ülkesinde mahkum edilen ve daha sonra casus takasıyla İngiltere'ye gelen Rus ajan  Skripal ile kızı Yulia, 4 Mart'ta Salisbury'de Sovyetler Birliği döneminde  geliştirilen Noviçok adlı bir kimyasal ile zehirlenmişti.?

Temmuz ayında da İngiltere'nin Amesbury kentinde Dawn Sturgess ve  Charlie Rowley adlı İngiliz vatandaşlarının aynı madde ile zehirlendiği  belirtilmişti.?

İngiliz polisi daha önce şüphelileri, İngiltere'ye girişte  kullandıkları belgelere dayanarak Ruslan Borişov ile Aleksandr Petrov olarak  açıklanmıştı. Bellingcat sitesi Borişov'un gerçekte GRU'da albay rütbesiyle görev  yapan Anatoliy Vladimirovich Chepiga olduğunu öne sürmüştü.

İngiltere Başbakanı Theresa May de "Hükümetimiz, polisin tespit ettiği  2 kişinin Rusya askeri istihbarat servisi GRU için çalıştığı sonucuna ulaştı."  açıklamasını yapmıştı.

Skripal olayına tepki olarak İngiltere'nin öncülüğünde bazı batı  ülkeleri toplamda 100'den fazla Rus diplomatı sınır dışı etmişti.

İngiltere, Skripal'in Rusya devletinin onayıyla zehirlendiğini iddia  ediyor.

Son olarak geçen hafta İngiltere Dışişleri Bakanlığı, batı ülkelerine  yönelik bir dizi siber saldırının arkasında da GRU'nun bulunduğunu öne  sürmüştü.

CHP'nin büyükşehir belediye başkan adayları belli oldu! CHP'nin büyükşehir belediye başkan adayları belli oldu!

Bursa'da Ezgi öğretmenin ölümü üzdü Bursa'da Ezgi öğretmenin ölümü üzdü

Bursa İznik'te Roma döneminden kalma surlar malzeme deposu oldu! Bursa İznik'te Roma döneminden kalma surlar malzeme deposu oldu!

Bursa'da zirai tarım ilaçları doğada ölüm saçıyor Bursa'da zirai tarım ilaçları doğada ölüm saçıyor

Murat Özdemir akıl hastanesine gönderilecek Murat Özdemir akıl hastanesine gönderilecek

Bursa'da bazı seferler iptal	Bursa'da bazı seferler iptal

Bursa'da intihara kalkıştı! 109 kişinin dolandırıcılık şüphelisi çıktı Bursa'da intihara kalkıştı! 109 kişinin dolandırıcılık şüphelisi çıktı

Bedelliden devletin kasasına 9.5 milyar TL girdi Bedelliden devletin kasasına 9.5 milyar TL girdi

Kadın sürücü elektrikli araca benzin doldurmak isteyince... Kadın sürücü elektrikli araca benzin doldurmak isteyince...

Skandal! Türkiye haritasını böyle yayınladılar Skandal! Türkiye haritasını böyle yayınladılar

MHP 8 ilde daha adaylarını çekecek MHP 8 ilde daha adaylarını çekecek

Bursa'da hamam faciasının kurbanı doktora son görev Bursa'da hamam faciasının kurbanı doktora son görev