İkinci şüphelinin ismini açıkladılar!

İkinci şüphelinin ismini açıkladılar!

Çifte ajan Sergey Skripal ile kızı Yulia'nın zehirlenmesinden sorumlu tutulan ikinci şüphelinin gerçek adının Aleksandr Yevgenyeviç Mişkin olduğu öne sürüldü.

İngiliz haber sitesi "Bellingcat", Skripal'in zehirlenmesinden sorumlu  tutulan ikinci şüphelinin Rusya askeri istihbarat servisi GRU'da görevli Dr.  Aleksandr Yevgenyeviç Mişkin olduğunu iddia etti.

Siteden bugün yayımlanan haberde, ikinci şüphelinin GRU'da askeri  doktor olarak hizmet veren Mişkin olduğu, yarın yayımlanacak ikinci bir haberde  şüphelinin gerçek kimliğinin belirlenmesi süreciyle ilgili ayrıntılı bilgi, belge  ve tanıklıklara yer verileceği ifade edildi.

"Skripal" olayı?

İngiliz dış istihbarat servisi MI6 için çalıştığı ortaya çıkınca  ülkesinde mahkum edilen ve daha sonra casus takasıyla İngiltere'ye gelen Rus ajan  Skripal ile kızı Yulia, 4 Mart'ta Salisbury'de Sovyetler Birliği döneminde  geliştirilen Noviçok adlı bir kimyasal ile zehirlenmişti.?

Temmuz ayında da İngiltere'nin Amesbury kentinde Dawn Sturgess ve  Charlie Rowley adlı İngiliz vatandaşlarının aynı madde ile zehirlendiği  belirtilmişti.?

İngiliz polisi daha önce şüphelileri, İngiltere'ye girişte  kullandıkları belgelere dayanarak Ruslan Borişov ile Aleksandr Petrov olarak  açıklanmıştı. Bellingcat sitesi Borişov'un gerçekte GRU'da albay rütbesiyle görev  yapan Anatoliy Vladimirovich Chepiga olduğunu öne sürmüştü.

İngiltere Başbakanı Theresa May de "Hükümetimiz, polisin tespit ettiği  2 kişinin Rusya askeri istihbarat servisi GRU için çalıştığı sonucuna ulaştı."  açıklamasını yapmıştı.

Skripal olayına tepki olarak İngiltere'nin öncülüğünde bazı batı  ülkeleri toplamda 100'den fazla Rus diplomatı sınır dışı etmişti.

İngiltere, Skripal'in Rusya devletinin onayıyla zehirlendiğini iddia  ediyor.

Son olarak geçen hafta İngiltere Dışişleri Bakanlığı, batı ülkelerine  yönelik bir dizi siber saldırının arkasında da GRU'nun bulunduğunu öne  sürmüştü.

Bursa'da bu kıraathanede kitap okuyana çay bedava Bursa'da bu kıraathanede kitap okuyana çay bedava

Suudi Arabistan Başkonsolosu'nun konutunda arama Suudi Arabistan Başkonsolosu'nun konutunda arama

Cumhurbaşkanı Erdoğan o pankartı açan ODTÜ'lülerle görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan o pankartı açan ODTÜ'lülerle görüştü

Samsun'da şüpheli ölüm Samsun'da şüpheli ölüm

Bursa pazar esnafından yüzde 30'luk indirim Bursa pazar esnafından yüzde 30'luk indirim

Bursa'da 'Fuhuş çetesinin eline düştüm' diyen kadına polis sahip çıktı Bursa'da 'Fuhuş çetesinin eline düştüm' diyen kadına polis sahip çıktı

Bursa'da FETÖ operasyonu! 14 eski askeri öğrenci gözaltına alındı Bursa'da FETÖ operasyonu! 14 eski askeri öğrenci gözaltına alındı

Üniversiteli Başak mezarlıkta intihar etti Üniversiteli Başak mezarlıkta intihar etti

Bursa'da can alan korkunç kaza! Bursa'da can alan korkunç kaza!

Bursa Uludağ'da kaybolan genç 4 saat sonra bulundu Bursa Uludağ'da kaybolan genç 4 saat sonra bulundu

Sakarya-İznik yolunda erkek cesedinin yanında ağır yaralı kadın bulundu Sakarya-İznik yolunda erkek cesedinin yanında ağır yaralı kadın bulundu

Baro Başkanından centilmenlik mesajı Baro Başkanından centilmenlik mesajı

Cinsel ilişki sırasında yataktan düştü, felç kaldı! Cinsel ilişki sırasında yataktan düştü, felç kaldı!

Bursa Osmangazi'de kentsel dönüşüm kent merkezine taşınıyor Bursa Osmangazi'de kentsel dönüşüm kent merkezine taşınıyor

Kaybolan kocasını ararken erkek sevgilisi ortaya çıktı Kaybolan kocasını ararken erkek sevgilisi ortaya çıktı