İdlib'e Halep'ten tank kuşatması

İdlib'e Halep'ten tank kuşatması

Çatışmazlık bölgesi İdlib'in güney kesimlerini yoğun bombardımana tututan rejim güçleri, dünden itibaren bölgeyi Halep kırsalından da kuşatmaya başladı.

Suriye'deki iç savaş gelişmelerini anlık duyuran internet sitelerinin verdiği bu haber, bölgedeki yerel muhalif kaynaklar tarafından da doğrulandı. Yerel kaynaklar, rejimin seçkin birliği Cumhuriyet Muhafızlarına ait tank birliklerinin İdlib'in kuzey doğusuna denk gelen Halep kırsalında (Halep'in batısı) konuşlanmaya başladığı bilgisini verdi.

EKİLİ TARLALARI VURUYORLAR

Bölgeye yerleşen tanklar arasında zırhları modernize edilmiş Rus yapımı T-72'lerin de bulunduğu bildirildi.

Rejim güçleri, El Kaide bağlantılı radikal terör örgütü Heyet Tahrir Üş Şam'ın (HTŞ) büyük oranda kontrolü elinde bulundurduğu gerekçesiyle İdlib'in güneyini dün de vurmaya devam etti. Telmenes, Tel Sayyad ve en güneyde Zakah köyleri Suriye topçusunun hedefi olurken, yerel kaynaklar sivillerden ölen ve yaralanan olduğunu söyledi. Aynı kaynaklar, Cercenaz ve Maar Şamşah köyleri arasında bulunan ekili arazilerin de rejim tarafından bilinçli olarak vurulduğu bilgisini paylaştı. Halkın ana gıdası haline gelen ekmeğin yapıldığı fırınları vurup yıkan Suriye topçusunun uzun süreden beri gıda kıtlığı yaşanması ve bölge halkının göçe zorlanması amacıyla birçok bölgede ekili tarlaları hedef aldığı belirtildi.

Bursa'da meyve-sebze hırsızlığı! Bursa'da meyve-sebze hırsızlığı!

Bakan Akar ve Orgeneral Güler ABD'de askeri törenle karşılandı Bakan Akar ve Orgeneral Güler ABD'de askeri törenle karşılandı

Sahile uçan taksinin sürücüsü hayatını kaybetti Sahile uçan taksinin sürücüsü hayatını kaybetti

Ehliyetsiz sürücü ortalığı birbirine kattı Ehliyetsiz sürücü ortalığı birbirine kattı

BDDK Başkanı'ndan çok kritik 'kredi' açıklaması! BDDK Başkanı'ndan çok kritik 'kredi' açıklaması!

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ''Bay Kemal bizim kuyruklarımız yokluk değil, varlık kuyrukları'' Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Bay Kemal bizim kuyruklarımız yokluk değil, varlık kuyrukları"

Emniyet Genel Müdürü Uzunkaya'dan Bursa'ya ziyaret Emniyet Genel Müdürü Uzunkaya'dan Bursa'ya ziyaret

Trump'a karşı dava açtı Trump'a karşı dava açtı

Bursa'da DEAŞ'lı 2 kadın terörist tutuklandı Bursa'da DEAŞ'lı 2 kadın terörist tutuklandı

Facebook kullananlar için çok önemli haber! Facebook kullananlar için çok önemli haber!

Çalıştığı inşaatta intihar etti Çalıştığı inşaatta intihar etti

Sosyal medya dolandırıcısı tutuklandı Sosyal medya dolandırıcısı tutuklandı

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey: Kelesli yerinde mutlu ve huzurlu olacak Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey: Kelesli yerinde mutlu ve huzurlu olacak

Kadın sürücü dehşet saçtı! Kadın sürücü dehşet saçtı!