Huysuzlanan kurbanlık dereye uçtu

Huysuzlanan kurbanlık dereye uçtu

Ordu'daki hayvan pazarında kurbanlık satışları devam ederken, bakıcısının elinden kaçıp dere yatağına yuvarlanan bir kurbanlık, kameralara yansıdı.

Ordu'nun Altınordu ilçesine bağlı Eskipazar mevkisinde kurulan hayvan pazarında satıcılar, günler öncesinden hayvanlarını bağladı. Müşterilerin taleplerine göre boy boy dizilen büyükbaş kurbanlıklar, 5 bin TL ile 13 bin TL arasında satışa sunuluyor. Müşteriler, geçen yıla göre fiyatların yüksek olmasından yakınırken, hayvan satıcıları ise işlerden memnun olduklarını aktarıyor.

Sahibinden kaçıp dereye yuvarlanan kurbanlık, İHA kameralarına yakalandı

Öte yandan, Ordu'daki hayvan pazarında hareketlilik sürerken, bazı hayvanların huysuzluğu da hem satıcıyı hem de alıcıyı bir hayli uğraştırıyor. Bir müşteriye satıldıktan sonra, satılan kurbanlık hayvanların arasına taşınmak istenen bir kurbanlık huysuzlaşınca, sahibinin ve yanındakileri bir hayli uğraştırdı. Uzun uğraşlar sonucu kafasına çuval geçirilip farklı bir yere bağlanmak istenen kurbanlık, hayvan bakıcısını peşinden dereye doğru sürükledi. Son anda kurbanlık hayvanı bırakan hayvan bakıcısı, dere yatağına uçan kurbanlığın peşinde gitmekten kıl payı kurtuldu. Küçük sıyrıklar alan hayvan, sahibi ve çevredekiler tarafından sakinleştirildi. Kurbanlığın dere yatağına uçma anı İHA kameralarına yansıdı.

"Fiyatlar geçtiğimiz yıla göre yüksek"

Kurbanlık bakmaya gelen ve satın alan Ahmet Çapa, fiyatların geçen yıla göre yüksek olduğundan yakındı. Çapa ayrıca, geçen yıl aldıkları kurbanlık ile bu yıl aldıkları arasında yaklaşık 2 bin TL fark olduğunu aktardı. Nazıf Kadı Tepe isimli vatandaş da fiyatların yüksek olduğunu öne sürerek, kurbanlık alacaklara tavsiyelerde bulundu.

Satıcılar hareketlilikten memnun

Yaklaşık 40 yıldır hayvancılıkla uğraşan Enver Özdemir ise şu anda Ordu'daki hayvan pazarında hareketliliğin olduğunu söyledi. 47 tane hayvandan 36 tanesini sattığını aktaran Özdemir, "Onlar için de 5 müşterim garanti var. Geriden geleceklerde de beğendikleri hayvanları alır. Hayvanlarımızı yaylalarda yetiştirip burada satıyoruz" dedi.

Emekli ikramiyelerinin yatmasından sonra daha çok hareketliliğin yaşanacağını ifade eden Enver Özdemir, fındık fiyatlarının açıklanmamasının da bir nebze durgunluğa sebep olduğunu dikkat çekti. Hayvan alacaklara tavsiyelerde de bulunan Özdemir, "Vatandaş kulak küpesine dikkat etsin. Kapağı olmayan hayvanları kurbanlık diye satın almasın. Aldatmaca iş yapanlara karşı dikkatli olsunlar" şeklinde konuştu.

MHP'de 5 büyükşehir belediye başkan adayı belli oldu MHP'de 5 büyükşehir belediye başkan adayı belli oldu

Bursa'da ailesini katleden çiftçi: Gafletle hepsini öldürdüm Bursa'da ailesini katleden çiftçi: Gafletle hepsini öldürdüm

Bodrum katta korkunç olay! Yarı çıplak halde... Bodrum katta korkunç olay! Yarı çıplak halde...

Kemal Türkün, Bursa'da son yolculuğuna uğurlandı Kemal Türkün, Bursa'da son yolculuğuna uğurlandı

Bursa Nilüfer'de 'Canlı Torbacı' yakayı ele verdi Bursa Nilüfer'de 'Canlı Torbacı' yakayı ele verdi

Bursa'da kar yağışı! Bursa'da kar yağışı!

Bursa'da kalaşnikofla işlenen cinayette 2 sanıktan birine tahliye Bursa'da kalaşnikofla işlenen cinayette 2 sanıktan birine tahliye

Mesut Demir; <br /> Emirsultan siyasi arenaya döndü Mesut Demir;
Emirsultan siyasi arenaya döndü

Bursa'da minibüs kapısında okula yolculuk (ÖZEL HABER) Bursa'da minibüs kapısında okula yolculuk (ÖZEL HABER)

Aysın Komitgan; <br /> Tatlıoğlu ile Aydın rekabeti olursa kazanan hangisi olur? Aysın Komitgan;
Tatlıoğlu ile Aydın rekabeti olursa kazanan hangisi olur?

Komisyoncular giderse meydan tüccarlara mı kalacak? (ÖZEL HABER) Komisyoncular giderse meydan tüccarlara mı kalacak? (ÖZEL HABER)

Bursa İnegöl'de toplu taşımaya zam Bursa İnegöl'de toplu taşımaya zam

500 fitte tanıştığı Mısırlı sevgilisini, Bursa'ya gelin getirdi 500 fitte tanıştığı Mısırlı sevgilisini, Bursa'ya gelin getirdi

Bursa'da 1 lira yüzünden ölüyordu! Hayata böyle döndü Bursa'da 1 lira yüzünden ölüyordu! Hayata böyle döndü

Murat Göğebakan'ın kuzeni, annesini darp etti Murat Göğebakan'ın kuzeni, annesini darp etti