Huysuzlanan kurbanlık dereye uçtu

Huysuzlanan kurbanlık dereye uçtu

Ordu'daki hayvan pazarında kurbanlık satışları devam ederken, bakıcısının elinden kaçıp dere yatağına yuvarlanan bir kurbanlık, kameralara yansıdı.

Ordu'nun Altınordu ilçesine bağlı Eskipazar mevkisinde kurulan hayvan pazarında satıcılar, günler öncesinden hayvanlarını bağladı. Müşterilerin taleplerine göre boy boy dizilen büyükbaş kurbanlıklar, 5 bin TL ile 13 bin TL arasında satışa sunuluyor. Müşteriler, geçen yıla göre fiyatların yüksek olmasından yakınırken, hayvan satıcıları ise işlerden memnun olduklarını aktarıyor.

Sahibinden kaçıp dereye yuvarlanan kurbanlık, İHA kameralarına yakalandı

Öte yandan, Ordu'daki hayvan pazarında hareketlilik sürerken, bazı hayvanların huysuzluğu da hem satıcıyı hem de alıcıyı bir hayli uğraştırıyor. Bir müşteriye satıldıktan sonra, satılan kurbanlık hayvanların arasına taşınmak istenen bir kurbanlık huysuzlaşınca, sahibinin ve yanındakileri bir hayli uğraştırdı. Uzun uğraşlar sonucu kafasına çuval geçirilip farklı bir yere bağlanmak istenen kurbanlık, hayvan bakıcısını peşinden dereye doğru sürükledi. Son anda kurbanlık hayvanı bırakan hayvan bakıcısı, dere yatağına uçan kurbanlığın peşinde gitmekten kıl payı kurtuldu. Küçük sıyrıklar alan hayvan, sahibi ve çevredekiler tarafından sakinleştirildi. Kurbanlığın dere yatağına uçma anı İHA kameralarına yansıdı.

"Fiyatlar geçtiğimiz yıla göre yüksek"

Kurbanlık bakmaya gelen ve satın alan Ahmet Çapa, fiyatların geçen yıla göre yüksek olduğundan yakındı. Çapa ayrıca, geçen yıl aldıkları kurbanlık ile bu yıl aldıkları arasında yaklaşık 2 bin TL fark olduğunu aktardı. Nazıf Kadı Tepe isimli vatandaş da fiyatların yüksek olduğunu öne sürerek, kurbanlık alacaklara tavsiyelerde bulundu.

Satıcılar hareketlilikten memnun

Yaklaşık 40 yıldır hayvancılıkla uğraşan Enver Özdemir ise şu anda Ordu'daki hayvan pazarında hareketliliğin olduğunu söyledi. 47 tane hayvandan 36 tanesini sattığını aktaran Özdemir, "Onlar için de 5 müşterim garanti var. Geriden geleceklerde de beğendikleri hayvanları alır. Hayvanlarımızı yaylalarda yetiştirip burada satıyoruz" dedi.

Emekli ikramiyelerinin yatmasından sonra daha çok hareketliliğin yaşanacağını ifade eden Enver Özdemir, fındık fiyatlarının açıklanmamasının da bir nebze durgunluğa sebep olduğunu dikkat çekti. Hayvan alacaklara tavsiyelerde de bulunan Özdemir, "Vatandaş kulak küpesine dikkat etsin. Kapağı olmayan hayvanları kurbanlık diye satın almasın. Aldatmaca iş yapanlara karşı dikkatli olsunlar" şeklinde konuştu.

Bursa'da yanarak can vermişti! Gelinlikli fotoğrafıyla para dolu 4 cüzdan bulundu Bursa'da yanarak can vermişti! Gelinlikli fotoğrafıyla para dolu 4 cüzdan bulundu

Bursa Cumalıkızık'ta hafta sonu yoğunluğu Bursa Cumalıkızık'ta hafta sonu yoğunluğu

Babasını öldürüp, cesedini kamyonette saklayan şüpheli tutuklandı Babasını öldürüp, cesedini kamyonette saklayan şüpheli tutuklandı

Boşandığı eşini öldüren zanlı tutuklandı Boşandığı eşini öldüren zanlı tutuklandı

Bursa'da Balkan Panayırında kuzu çevirmeye yoğun ilgi Bursa'da Balkan Panayırında kuzu çevirmeye yoğun ilgi

Kars Valisi'nden otopsi açıklaması: Bilgi doğru değil Kars Valisi'nden otopsi açıklaması: Bilgi doğru değil

Bursa'da sahne alan Sinan Akçıl: ''Dolara karşıyım TL ile alışveriş yapıyorum''  Bursa'da sahne alan Sinan Akçıl: "Dolara karşıyım TL ile alışveriş yapıyorum"

Bursa'da uyuşturucuya karşı bilinçlendiler Bursa'da uyuşturucuya karşı bilinçlendiler

İzmir'de feci kaza! Kamyon bu hale geldi İzmir'de feci kaza! Kamyon bu hale geldi

Can pazarı yaşanırken deniz keyfi yaptılar! Can pazarı yaşanırken deniz keyfi yaptılar!

Üç marka neden konkordato ilan etti? Üç marka neden konkordato ilan etti?

Bursa Uludağ'da aç kalan sakat ayı ve yavruları şehre indi Bursa Uludağ'da aç kalan sakat ayı ve yavruları şehre indi

Bursa'da 'nostalji doktoru' gramofon ve eski radyoları tamir ediyor Bursa'da 'nostalji doktoru' gramofon ve eski radyoları tamir ediyor

Tedavi için geldiği hastanede yakalandı Tedavi için geldiği hastanede yakalandı

Bursa Gölyazı'daki altyapı ve üstyapı çalışmaları mart ayında bitecek Bursa Gölyazı'daki altyapı ve üstyapı çalışmaları mart ayında bitecek

Genç kadının etek altı fotoğrafını çekerken flaş patlayınca...
Genç kadının etek altı fotoğrafını çekerken flaş patlayınca...