Herkesin ayağına gideceğiz

Herkesin ayağına gideceğiz

AK Parti Osmangazi Belediye Başkan aday adayı Ali Yılmaz, masa başında oturan bir profilçizmeyeceğini söyledi.

Türkiye'nin en büyük yerel internet portalı Bursada Bugün bünyesinde yer alan Radyo Bursada Bugün'de M.Ali Ekmekçi'nin sunduğu 'Gündem Özel' programına konuk olan AK Parti Osmangazi Belediye Başkan aday adayı Ali Yılmaz, önemli ve samimi açıklamalarda bulundu.

'İHTİYAÇ NEREDEYSE ORDAYIM'

Bursa'da doğduğunu, 10 yıllık İstanbul macerasının ardından yeniden şehre geldiğini aktaran Yılmaz, AK Parti il başkan yardımcılığının ardından son olarak Osmangazi ilçe başkanlığı yaptığını hatırlattı. Siyasette mutfaktan yetiştiğini kaydeden Ali Yılmaz, kendisine nerede ihtiyaç duyulursa orada göreve koşacağını söyledi.

ADAY ADAYLIĞINA ADIM ATTIM

Siyasetin inanarak yapılması gerektiğinin altını çizen Yılmaz, "Düstur edindiğim bir söz var. 'Çözümde görev almayanlar, sorunun bir parçası olur.' Başarı ancak önerilerle gelir. Ben hiç kendi başıma aday adayı veya aday olmadım. Hep bir teveccüh oluştuktan sonra başvuru gerçekleştirdim. 1.5-2 aydır yerel seçimler nedeniyle şahsımın da adı gündeme adaylıkla ilgili gündeme geliyor. İstişareler neticesinde aday adaylığı yolunda bir adım atmaya karar verdik. Uygun bir zamanda bizler de aday adaylığımızı açıklayacağız. Farklı meslek grubunda uzmanlıkları olan 8-9 kişilik bir ekiple süreci hazırlıyoruz" dedi.

KENTSEL DÖNÜŞÜMLER ARTMALI

Siyaseten doğru bir hedefe kilitlendiğini vurgulayan Ali Yılmaz, "Proje çalışmalarımız yapıldı ve hazır. Adaylık sürecinde bunları açıklayacağız. Osmangazi'de doğduk, büyüdük ve yöneticilik yaptık. Dolayısıyla buradaki sorunları da çözümlerini de biliyoruz" diye konuştu. İlçedeki sorunların geçmişten geldiğini vurgulayan Yılmaz, "Osmangazi'de mutlaka daha fazla kentsel dönüşüm gerçekleştirilmeli. Marka şehir olabilmek için kentlilik bilincini oluşturacağız. Bursa'nın genişlemesi şart. Şu anda Osmangazi merkez konumunda. Merkez sayısı artmalı. Yeni bölgeler oluşturmak, metropol şehirler üretmeliyiz. Osmangazi yıkılarak güzelleşecek" diye konuştu.

SORUN YERİNDE ÇÖZÜLECEK

Bursa siyasetinde edindiği tecrübeleri bir kez daha halkla buluşturmak istediğini söyleyen Ali Yılmaz, "Herkesin ayağına ve yanına giderek sorunları yerinde tespit edip çözüm üretmek öncelikli hedef olacak. Belediye kaynaklarını vatandaş talepleri için optimum seviyede kullanacağız. Sorunlarımızı kapalı kapılar ardından değil halkın önünde konuşacağız" açıklamasını yaptı.

 

Giriş çıkışlar kapatıldı... PKK'lı terörist yakalandı! Giriş çıkışlar kapatıldı... PKK'lı terörist yakalandı!

Birleşmiş Milletler'den İngiltere'ye şok... 6 ay içinde devret! Birleşmiş Milletler'den İngiltere'ye şok... 6 ay içinde devret!

Türkiye'den ABD Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi kararına tepki Türkiye'den ABD Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi kararına tepki

İran liderinden ABD'ye fotoğraflı mesaj! İran liderinden ABD'ye fotoğraflı mesaj!

Maganda cinayeti sanılıyordu gerçek ortaya çıktı! Maganda cinayeti sanılıyordu gerçek ortaya çıktı!

Baran'ın ölümünde müteahhit tutuklandı Baran'ın ölümünde müteahhit tutuklandı

ABD'den kritik Türkiye açıklaması ABD'den kritik Türkiye açıklaması

Binali Yıldırım: Kararda oylar çalındı yazacak halleri yok Binali Yıldırım: Kararda oylar çalındı yazacak halleri yok

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

İmamoğlu, YSK'nın kararını değerlendirdi İmamoğlu, YSK'nın kararını değerlendirdi

CHP'den YSK'nın gerekçeli kararına ilk yorum CHP'den YSK'nın gerekçeli kararına ilk yorum

YSK'nın gerekçeli kararı açıklandı YSK'nın gerekçeli kararı açıklandı

Bursa'da otomobil ile motosiklet çarpıştı Bursa'da otomobil ile motosiklet çarpıştı

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten önemli açıklamalar AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten önemli açıklamalar

Meteorolojiden 'toz taşınımı' uyarısı Meteorolojiden 'toz taşınımı' uyarısı