Herkesin ayağına gideceğiz

Herkesin ayağına gideceğiz

AK Parti Osmangazi Belediye Başkan aday adayı Ali Yılmaz, masa başında oturan bir profilçizmeyeceğini söyledi.

Türkiye'nin en büyük yerel internet portalı Bursada Bugün bünyesinde yer alan Radyo Bursada Bugün'de M.Ali Ekmekçi'nin sunduğu 'Gündem Özel' programına konuk olan AK Parti Osmangazi Belediye Başkan aday adayı Ali Yılmaz, önemli ve samimi açıklamalarda bulundu.

'İHTİYAÇ NEREDEYSE ORDAYIM'

Bursa'da doğduğunu, 10 yıllık İstanbul macerasının ardından yeniden şehre geldiğini aktaran Yılmaz, AK Parti il başkan yardımcılığının ardından son olarak Osmangazi ilçe başkanlığı yaptığını hatırlattı. Siyasette mutfaktan yetiştiğini kaydeden Ali Yılmaz, kendisine nerede ihtiyaç duyulursa orada göreve koşacağını söyledi.

ADAY ADAYLIĞINA ADIM ATTIM

Siyasetin inanarak yapılması gerektiğinin altını çizen Yılmaz, "Düstur edindiğim bir söz var. 'Çözümde görev almayanlar, sorunun bir parçası olur.' Başarı ancak önerilerle gelir. Ben hiç kendi başıma aday adayı veya aday olmadım. Hep bir teveccüh oluştuktan sonra başvuru gerçekleştirdim. 1.5-2 aydır yerel seçimler nedeniyle şahsımın da adı gündeme adaylıkla ilgili gündeme geliyor. İstişareler neticesinde aday adaylığı yolunda bir adım atmaya karar verdik. Uygun bir zamanda bizler de aday adaylığımızı açıklayacağız. Farklı meslek grubunda uzmanlıkları olan 8-9 kişilik bir ekiple süreci hazırlıyoruz" dedi.

KENTSEL DÖNÜŞÜMLER ARTMALI

Siyaseten doğru bir hedefe kilitlendiğini vurgulayan Ali Yılmaz, "Proje çalışmalarımız yapıldı ve hazır. Adaylık sürecinde bunları açıklayacağız. Osmangazi'de doğduk, büyüdük ve yöneticilik yaptık. Dolayısıyla buradaki sorunları da çözümlerini de biliyoruz" diye konuştu. İlçedeki sorunların geçmişten geldiğini vurgulayan Yılmaz, "Osmangazi'de mutlaka daha fazla kentsel dönüşüm gerçekleştirilmeli. Marka şehir olabilmek için kentlilik bilincini oluşturacağız. Bursa'nın genişlemesi şart. Şu anda Osmangazi merkez konumunda. Merkez sayısı artmalı. Yeni bölgeler oluşturmak, metropol şehirler üretmeliyiz. Osmangazi yıkılarak güzelleşecek" diye konuştu.

SORUN YERİNDE ÇÖZÜLECEK

Bursa siyasetinde edindiği tecrübeleri bir kez daha halkla buluşturmak istediğini söyleyen Ali Yılmaz, "Herkesin ayağına ve yanına giderek sorunları yerinde tespit edip çözüm üretmek öncelikli hedef olacak. Belediye kaynaklarını vatandaş talepleri için optimum seviyede kullanacağız. Sorunlarımızı kapalı kapılar ardından değil halkın önünde konuşacağız" açıklamasını yaptı.

 

Bursa'da park halindeki iş makinası yandı Bursa'da park halindeki iş makinası yandı

Buzlanan yolda feci kaza: 2'si çocuk 4 ölü Buzlanan yolda feci kaza: 2'si çocuk 4 ölü

Çorum'da barda silahlı kavgada baba darp edildi, oğlu vuruldu Çorum'da barda silahlı kavgada baba darp edildi, oğlu vuruldu

Suriyeli kuyumcunun otomobilinden 1.5 milyonluk soygun Suriyeli kuyumcunun otomobilinden 1.5 milyonluk soygun

İzmir'de dev uyuşturucu operasyonu İzmir'de dev uyuşturucu operasyonu

Manav dükkanına giren sürücü, otomobili bırakıp kaçtı Manav dükkanına giren sürücü, otomobili bırakıp kaçtı

Türkiye'den Münbiç'teki terör saldırısına kınama Türkiye'den Münbiç'teki terör saldırısına kınama

Ankara'da yangın: 5 işçi yaşamını yitirdi Ankara'da yangın: 5 işçi yaşamını yitirdi

Bursa'da Uludağ'da telesiyej arızası Bursa'da Uludağ'da telesiyej arızası

Adana merkezli torbacı operasyonu: 18 gözaltı Adana merkezli torbacı operasyonu: 18 gözaltı

Durdurulan minibüste 24 mülteci yakalandı Durdurulan minibüste 24 mülteci yakalandı

Bursa Şehrin Işıkları yarışmasına uluslararası katılım Bursa Şehrin Işıkları yarışmasına uluslararası katılım

Tekstilde dehşet: 1 ölü, 1 yaralı Tekstilde dehşet: 1 ölü, 1 yaralı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

MSÜ Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı başvuruları başladı MSÜ Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı başvuruları başladı