Golf turizmi darphane gibi

Golf turizmi darphane gibi

Türkiye Golf Federasyonu (TGF) Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Türkiye'nin geçen sene golf turizminden 160 milyon Euro kazandığını, hedeflerinin ise İspanya ve Portekiz gibi milyar euro gibi rakamlar kazanmak olduğunu söyledi.

Turkcell'in isim sponsorluğunda bu yıl ilki düzenlenen Turkcell Platinum Golf Challenge Samsun Turnuvası'nda ilk vuruş yapıldı. Ulusal ve uluslararası 80 sporcu mücadele ettiği turnuvada Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Kemer Golf Kulübü Kaptanı Erdem Kramer ve Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu gibi isimler de yer aldı.
Turnuva ayrıca 9 çukurdan sonra 18 çukura arttırılan Samsun Büyükşehir Belediyesi Golf Sahası'nın ilk turnuvası olması özelliğini de taşıyor. Daha önce 9 çukurlu olduğu için uluslararası turnuvaların düzenlenemediği golf sahasında bundan sonra uluslararası turnuvalar düzenlenebilecek.

160 MİLYON EURO

Turnuva arasında açıklamalarda bulunan TGF Başkanı Ahmet Ağaoğlu, "Turkcell her zaman sporun ve sporcunun yanında ve en büyük destekçisi olmasının yanında en büyük sponsorlarından da birisi konumunda bulunuyor. Onları golf sporunun içerisinde görmek de bizleri mutlu ediyor. Golf, sadece bir spor değil. Özellikle bu son dönemde kurdan kaynaklı bir takım ekonomik sıkıntılar yaşadık. Durum böyle olunca turizmin önemi de bir kez daha ortaya çıkıyor. Spor olarak endüstriye hizmet etmek öncelikli hedefimiz. Ülkede sportif anlamda belki mesafe kat edemedik. Çünkü 20-22 senelik bir geçmişimiz var, kurulduktan bu zamana kadar. Endüstriyel açıdan baktığımız zaman ise geçen sene 130 binin üzerinde turist bu ülkeye golf oynamaya geldi. Bu çok önemli bir rakam. 15-16 saha ile golf turizmine hizmet ediyoruz. Bu turistler, 160 milyon Euro civarında dövizi ülkemize bıraktı. . Bugün İspanya, golf turizminden 5,5 milyar Euro gelir elde ediyor. Portekiz 2,5 milyar Euro gelir elde ediyor. Bizim de Akdeniz havzasında İspanya ve Portekiz'e rakip olmamız gerekiyor. Şu anda İtalya ve Fransa'nın arkasında 5. sırada bulunuyoruz. İlk 3'e kesinlikle girmemiz gerekiyor" dedi.

TÜRK SPORUNUN YANINDAYIZ

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, "Samsun'un 18 delikli golf sahasının açılışını yapıyoruz. Bu açılışı da golf turnuvasıyla gerçekleştiriyoruz. Özellikle turizmimizin gelişmesi ve turizm gelirlerimizin daha kaliteli turistle Türkiye'ye davet edilecek şekilde gelişmesi açısından golf turizmini çok önemsiyorum. Türkiye'nin dört bir yanında böyle golf sahalarının olması turizmimize büyük bir değer kazandıracak. Turkcell olarak golf sporunu desteklemeye, golf turizmine yatırım yapmaya devam edeceğiz. Bir Samsunlu olarak Samsun'da bulunan bu golf sahasından büyük bir onur duydum. Eski Büyükşehir Belediye Başkanımız AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz'a bu saha için çok teşekkür ederiz. Federasyonumuzun desteğiyle birlikte müthiş bir sahayı Samsun'a kazandırmışlar" şeklinde konuştu.

 

İzmir'in göbeğinde ilginç sandalye önlemi! İzmir'in göbeğinde ilginç sandalye önlemi!

Annesine boynup atıp yaralayan koçu kesti Annesine boynup atıp yaralayan koçu kesti

Sedat Yalçın yeşil Bursa için fidan dağıttı Sedat Yalçın yeşil Bursa için fidan dağıttı

Karşı şeride geçen araç bariyerlere çarptı Karşı şeride geçen araç bariyerlere çarptı

Kayıp kadının cesedi günlerce aranan bölgede bulundu Kayıp kadının cesedi günlerce aranan bölgede bulundu

Maçta kalp krizi geçiren futbolcu hayatını kaybetti Maçta kalp krizi geçiren futbolcu hayatını kaybetti

Cezaevi firarisi 2'si yoldan geçen 3 kişiyi vurdu Cezaevi firarisi 2'si yoldan geçen 3 kişiyi vurdu

Karakol önünde drift yapınca cezayı yedi Karakol önünde drift yapınca cezayı yedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan hasta ziyareti Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan hasta ziyareti

TSK, Afrin'de operasyon başlattı TSK, Afrin'de operasyon başlattı

Eskişehir'de feci kaza: 2 ölü, 5 yaralı Eskişehir'de feci kaza: 2 ölü, 5 yaralı

Bursa'da sır ölüm! Arkadaşları 112'yi arayıp kaçtı Bursa'da sır ölüm! Arkadaşları 112'yi arayıp kaçtı

Yalnız yaşadığı evinde intihar etti Yalnız yaşadığı evinde intihar etti

Başak Sayan'ı yıkan ölüm haberi! Başak Sayan'ı yıkan ölüm haberi!

Türkiye'den o şirketlere uyarı! Türkiye'den o şirketlere uyarı!

Çocuğu için eşinden para isteyen kadına şiddet! Çocuğu için eşinden para isteyen kadına şiddet!

Ölen eşinin dövmeli derisini tablo yaptı
Ölen eşinin dövmeli derisini tablo yaptı