Filistinli turistler önce halay sonra fotoğraf çektiler

Filistinli turistler önce halay sonra fotoğraf çektiler

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Diş Hekimliği bölümünde okuyan Filistinli öğrenci, ziyaretine gelen ailesi ve arkadaşlarını gezdirmek için Taksim Meydanına getirdi. Taksim Meydanında önce halay çeken, ardından da fotoğraf çektiren Filistinliler renkli görüntüler oluşturdu.

Yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri olan Taksim Meydanı'nda bu kez ilginç görüntüler oluştu. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Diş Hekimliği bölümü 2. Sınıf öğrencisi Filistinli Asil Badir ailesi ve arkadaşlarıyla birlikte gezmek için geldiği Taksim Meydanı'nda Taksim esnafı ile önce halay çekti, sonra da hatıra fotoğrafı çektirdi. 2 yıldır Ankara'da yaşayan ve ailesiyle birlikte gezi için Taksim Meydanı'na gelen Filistinli turistler burada el ele tutuşarak halay çekti.

Filistinliler Taksim Meydanında renkli görüntüler oluşturdu

Bir süre halay çeken gruba Taksim Meydanında bulunan büfedeki çalışanlar eşlik etti. Büfe çalışanları ile birlikte halay çeken grup renkli görüntüler oluşturdu. Halay çektikten sonra büfe çalışanları ile birlikte hatıra fotoğrafı çekildi. Ailesini gezdirmek için İstanbul'a geldiğini ifade eden üniversite öğrencisi Asil Badir, "2 yıldır Ankara'da üniversitede okuyorum. Ailem Salı günü Türkiye'ye geldi. Filistin'den buraya geldiler" dedi. Muhabirin Türkiye'yi nasıl buldular sorusuna ise Filistinli turistler çok güzel diye cevap verdi.

"Onların mutluluğuna ortak olduk"

Filistinli turistler ile birlikte halay çeken büfe çalışanı Hayri Taş, "Onlar orada oyun oynarken onların mutluluğuna ortak olduk. Bunlar güzel şeyler. Bizde buna kayıtsız duramazdık. Onların mutluluğu karşısında bizlerde onlarla beraber halay çektik. Bir esnaf olarak esnafa yakışanı yaptık. Esnafa yakışan budur diye düşünüyorum" şeklinde konuştu.

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (23 Ocak 2019 Çarşamba) Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (23 Ocak 2019 Çarşamba)

Türkiye'nin deprem haritası güncellendi: 6 ilde risk yükseldi Türkiye'nin deprem haritası güncellendi: 6 ilde risk yükseldi

5 milyon emekliye 300 TL! 5 milyon emekliye 300 TL!

Giyim devi konkordato ilan etti! Giyim devi konkordato ilan etti!

Üniversite öğrencisi 7. kattan düşüp öldü Üniversite öğrencisi 7. kattan düşüp öldü

1.2 milyon kişi iflas sınırında 1.2 milyon kişi iflas sınırında

Feci ölüm... Önce traktöre sonra TIR'a çarptı! Feci ölüm... Önce traktöre sonra TIR'a çarptı!

Ürün aynı, fiyat farklı: Marketler arasındaki fiyat farkı 25 TL'yi buldu Ürün aynı, fiyat farklı: Marketler arasındaki fiyat farkı 25 TL'yi buldu

İstinat duvarı çöktü, 4 araç apartman bahçesine düştü İstinat duvarı çöktü, 4 araç apartman bahçesine düştü

Şans eseri oradan geçiyordu... Pencereden atılan çocukları kurtardı! Şans eseri oradan geçiyordu... Pencereden atılan çocukları kurtardı!

Feci kaza! Arıza yapan otomobili iterken can verdi Feci kaza! Arıza yapan otomobili iterken can verdi

Polisleri alarma geçiren canlı bomba ihbarı! Polisleri alarma geçiren canlı bomba ihbarı!

15 yaşındaki öğrencisiyle pikniğe giden Müdür Yardımcısı kayboldu 15 yaşındaki öğrencisiyle pikniğe giden Müdür Yardımcısı kayboldu

Mahallede panik! Sokağa döküldüler Mahallede panik! Sokağa döküldüler

Bursa'da damperi açılan TIR yönlendirme tabelalarını yıktı Bursa'da damperi açılan TIR yönlendirme tabelalarını yıktı

Bursa'da kendisini dolandırdığını iddia eden baba, kızına dehşeti yaşattı  Bursa'da kendisini dolandırdığını iddia eden baba, kızına dehşeti yaşattı