Filipinler İngiltere ile ilişkilerini geliştiriyor

Filipinler İngiltere ile ilişkilerini geliştiriyor

Filipinler Dışişleri Bakanı Alan Peter S.Cayetano, ülkesinin İngiltere ile özellikle ticaret, yatırım, güvenlik ve eğitim alanlarında güçlü bağlar oluşturmayı istediğini söyledi.

Cayettano, İngiltere'nin Asva Pasifik İşleri Bakanı Mark Field'in Filipinler Filipinler ziyaretinin İngiltere ile ilişkilerin güçlendirilmesi açısından büyük bir adım olduğunu belirterek, "Hiç kimseye düşman olmayan ve herkesle dost olma politikamız paralelinde İngiltere ile birçok konuda bağlantılar yapmak istiyoruz" dedi.

Cayetano, Field'le, Manile ve Londra'nın eğitim, güvenlik, iklim değişikliği, kanunsuz vahşi hayvan ticareti, uyuşturucu ile mücadele alanlarında işbirliğini geliştirme konusunu görüştüklerini söyledi. Cayetano, Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte'nin, iki ülke arasında ekonomik bağlantıların kuvvetlendirilmesi ve İngiliz firmalarını Duterte yönetiminin alt yapı programına katılma çağrısı yaptığını söyledi.
Bakan Mark Field, Filipinler'de halen 200 İngiliz firmasının bulunduğunu, çok sayıda İngiliz firmasının da yatırım yapmayı ve yatırımlarını büyütmeyi istediklerini ifade etti.

İki bakanın görüşmelerinde Filipinler'in İngiltere Büyükelçisi Antonio Manuel Lagdameo ve İngiltere'nin Filipinler Büyükelçisi Daniel Pruce'nin hazır bulunduğu kaydedildi.

2017'de iki ülkenin ticaret hacminin 987 milyon dolar olduğu, Filipinler'in İngiltere'ye 480 milyon dolarlık ihracat yaptığı İngiltere'den ise 506 milyon dolarlık ithalat yaptığı kaydedildi. Bilişim teknolojileri, mühendislik ve havacılık, hizmet ve sağlık sektöründe 185 bin Filipinli'nin İngiltere'de çalıştığı belirtildi.

'Trump, FETÖ elebaşı Gülen'in iadesiyle ilgili talimat verdi' iddiası 'Trump, FETÖ elebaşı Gülen'in iadesiyle ilgili talimat verdi' iddiası

İstanbul 6 katlı bina boşaltıldı İstanbul 6 katlı bina boşaltıldı

Üst geçidin merdivenleri çöktü: Yaralılar var Üst geçidin merdivenleri çöktü: Yaralılar var

Türkiye-AB arasında ilk üst düzey toplantı günü belli oldu Türkiye-AB arasında ilk üst düzey toplantı günü belli oldu

Bursa'da otomobil ile motosiklet çarpıştı Bursa'da otomobil ile motosiklet çarpıştı

FETÖ'nün 'gaybubet evleri' sorumlusu külçe külçe altınlarla yakalandı FETÖ'nün 'gaybubet evleri' sorumlusu külçe külçe altınlarla yakalandı

Bursa'da cinayet şoku! Bursa'da cinayet şoku!

Bursa'da icradan kurtulmak için malını akrabasına devredince... Bursa'da icradan kurtulmak için malını akrabasına devredince...

Bursa Nilüfer'de su kesintisi	Bursa Nilüfer'de su kesintisi

Dikkat! Sofranızda tarihi geçmiş ürünler olabilir Dikkat! Sofranızda tarihi geçmiş ürünler olabilir

Ünlü işadamının infazında çarpıcı detaylar! Ünlü işadamının infazında çarpıcı detaylar!

Bursa'da kemer görünümlü bıçakla gasp ettiler Bursa'da kemer görünümlü bıçakla gasp ettiler

Bursa'da minibüs kapısında okula yolculuk (ÖZEL HABER) Bursa'da minibüs kapısında okula yolculuk (ÖZEL HABER)

Aysın Komitgan; <br /> Tatlıoğlu ile Aydın rekabeti olursa kazanan hangisi olur? Aysın Komitgan;
Tatlıoğlu ile Aydın rekabeti olursa kazanan hangisi olur?