FETÖ'nün yüksek yargıçları örgütün güvencesi olmuş

FETÖ'nün yüksek yargıçları örgütün güvencesi olmuş

FETÖ, başta dershanelerin kapatılmasına ilişkin davalar olmak üzere hakkındaki yargılamalarda aleyhe sonuçlar çıkmaması için Danıştaya seçtirdiği FETÖ mensuplarını güvence olarak gördü.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), başta dershanelerin kapatılmasına ilişkin davalar olmak üzere hakkındaki yargılamalarda aleyhine sonuçlar çıkmaması için Danıştaya seçtirdiği örgüt mensuplarını güvence olarak gördüğü ortaya çıktı.

İlk derece mahkemesi sıfatıyla Yargıtay 9. Ceza Dairesinde yüksek yargı mensuplarının yargılandığı davada, dershanelerin kapatılmasına ilişkin süreçte yapılanlar deşifre edildi.

Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Mutahhar Keleşoğlu tarafından mahkemeye sunulan mütalaaya göre, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in "Hayatın her alanında var olmalısınız" talimatı doğrultusunda örgüt, toplumsal hayat ve devletin tüm alanlarına sızdı.

Değişik kaynaklardan gelir sağlayan örgütün önemli gelir kapılarından birisi de dershaneler oldu. Örgüt, dershanelerin kapatılmasına yürütmeyi durdurma kararına hükmeden Danıştay 8. Dairesine özel önem vererek, bu dairede kendi mensuplarının yer alması için çaba sarf etti.

Dershanelerle ilgili konuları günlük takip eden örgüt, sivil imam aracılığıyla yapılacak iş ve işlemleri "FETÖ'nün Danıştay imamı" eski Danıştay üyesi Galip Tuncay Tutar ile eski üye Yunus Çetin'e iletti.

Mesai devamlılığına özel takip

Dershanelerin kapatılması sürecinde kritik öneme sahip olan Danıştay 8. Dairesine gelen dosyaları takip eden örgüt, bu dosyaların lehe sonuçlandırılması için de çalışma yürüttü.

Dershanelerin kapatılmasına yönelik davada örgüt talimatıyla hareket eden FETÖ mensubu Danıştay 8. Daire üyeleri, yürütmenin durdurulması kararının çıkmasını sağladı. Örgüt, başta dershanelerin kapatılması davaları olmak üzere yapılan yargılamalarda aleyhine kararlar çıkmaması için Danıştaya seçtirdiği üyeleri güvence olarak gördü.

Öte yandan, örgüt, özel önem verdiği Danıştaydaki üyelerinin mesaiye devam edip etmediklerini de izledi. Bu konuda şifreli haberleşme ağı ByLock üzerinden gönderilen mesajlarda, mesaiye devam edilmesine yönelik ikazlar aktarıldı.

AA duyurdu: Terör örgütleri PKK ve DEAŞ anlaştı... AA duyurdu: Terör örgütleri PKK ve DEAŞ anlaştı...

CHP Bursa'da  Karacabey depremi! CHP Bursa'da Karacabey depremi!

10 metre yükseklikten otomobiliyle dere yatağına uçtu 10 metre yükseklikten otomobiliyle dere yatağına uçtu

İki aile arasında silahlı kavga: 1 yaralı, 12 gözaltı İki aile arasında silahlı kavga: 1 yaralı, 12 gözaltı

Cumhur İttifakı'ndan ortak genelge! Cumhur İttifakı'ndan ortak genelge!

Aydın'da korkutan apartman yangını Aydın'da korkutan apartman yangını

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Bursa'da işlenen cinayetin şüphelileri, 2.5 yıl sonra olay yerinde Bursa'da işlenen cinayetin şüphelileri, 2.5 yıl sonra olay yerinde

Bursa'da 8 metrelik su kuyusuna düşen 400 kiloluk inek böyle kurtarıldı Bursa'da 8 metrelik su kuyusuna düşen 400 kiloluk inek böyle kurtarıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Bursa'nın yeni projelerine tam destek Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Bursa'nın yeni projelerine tam destek

Cumhurbaşkanı'nın Bursa mitinginde yerli ve milli koruma çemberi Cumhurbaşkanı'nın Bursa mitinginde yerli ve milli koruma çemberi

PKK'ya ait 25 kilo patlayıcı ile mühimmat ele geçirildi PKK'ya ait 25 kilo patlayıcı ile mühimmat ele geçirildi

Başkan Bozbey'den Bursa'nın dağ ilçelerine destek sözü
Başkan Bozbey'den Bursa'nın dağ ilçelerine destek sözü

Kaşıkçı cinayetinde 'çiğ et' sırrı! Kaşıkçı cinayetinde 'çiğ et' sırrı!

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka CHP'den istifa etti Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka CHP'den istifa etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan Bursa Fetih Müzesi'ni ziyaret etti Cumhurbaşkanı Erdoğan Bursa Fetih Müzesi'ni ziyaret etti