Fed Başkanı'ndan görüşme açıklaması

Fed Başkanı'ndan görüşme açıklaması

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, ABD başkanıyla görüşmeyen hiçbir Fed başkanının varlığında haberdar olmadığını söyledi ve henüz ABD Başkanı Donald Trump'tan bir davet almadığını ekledi.

Washington Ekonomi Kulübünde konuşan Powell, Fedin enflasyon verileri karşısında sabırlı olma yeteneği olduğunu ve iş piyasasının durumunun güçlü göründüğünü söyledi ve faiz oranlarını artırma yönünde bir planları olmadığını söyledi.

Hükümetin geçici olarak kapatılmasının uzması halinde ekonomiye etkisi olacağını ancak bu durum dışında herhangi bir ekonomik gerileme öngörmediğini söyledi.

Powell ayrıca Federal Rezervin bilançosunun "büyük ölçüde" daha küçük olacağını ve nicel sıkılaştırma programının devam edeceğini söyledi ve ekledi:

"Özellikle enflasyon düşük ve kontrol altındayken, bu iki açıklamadan hangisinin 2019'un hikayesi olacağına karar verirken, sabırla ve dikkatle izleme yeteneğine de sahibiz."

Powell "Faizler için önceden belirlenmiş bir seyir yok...özellikle şimdi... Eğer küresel büyüme daha yavaşlarsa, Sizi temin ederim... esnek ve hızlı bir şekilde politikaları harekete geçirebiliriz ve uygun olması durumunda bunu önemli ölçüde yapabiliriz" dedi.

Gazeteci Sabahattin Önkibar'a evinin önünde saldırı Gazeteci Sabahattin Önkibar'a evinin önünde saldırı

İngilizlerin çoğunluğu ülkenin krizde olduğunu düşünüyor İngilizlerin çoğunluğu ülkenin krizde olduğunu düşünüyor

Görüntüler şoke etmişti... Açıklama geldi Görüntüler şoke etmişti... Açıklama geldi

Suç makinesi kız kardeşler yakalandı Suç makinesi kız kardeşler yakalandı

Taksi şoförü dehşet saçtı... Kanlı infaz! Taksi şoförü dehşet saçtı... Kanlı infaz!

Bursa'da işçi servisi devrildi! Bursa'da işçi servisi devrildi!

Numan Kurtulmuş'tan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş'a ziyaret Numan Kurtulmuş'tan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş'a ziyaret

Kimyevi madde taşıyan gemi yandı: 130 kişi hastanelik oldu Kimyevi madde taşıyan gemi yandı: 130 kişi hastanelik oldu

Oğlunun cenaze namazını kıldırdı Oğlunun cenaze namazını kıldırdı

Yargıtay'dan kredi kullananları ilgilendiren karar Yargıtay'dan kredi kullananları ilgilendiren karar

'160 TL'lik borç için bana tecavüz ettiler' iddiasını yalanladı '160 TL'lik borç için bana tecavüz ettiler' iddiasını yalanladı

Marmara Denizi'nde korkutan deprem Marmara Denizi'nde korkutan deprem

Öğrencileri döven okul müdürü, görevden alındı Öğrencileri döven okul müdürü, görevden alındı

TESK başkanı Palandöken, internet alışverişlerine karşı uyardı TESK başkanı Palandöken, internet alışverişlerine karşı uyardı

Elektrik ısıtıcıda su ısıtan kadın feci şekilde can verdi! Elektrik ısıtıcıda su ısıtan kadın feci şekilde can verdi!

Bursa'da yaptırdı... Vefat eden babasını evin baş köşesine oturttu! Bursa'da yaptırdı... Vefat eden babasını evin baş köşesine oturttu!

Bursa'da atık bilgisayar bataryalarından ''Yeşilbank'' ürettiler Bursa'da atık bilgisayar bataryalarından "Yeşilbank" ürettiler