Etsiz hamburgere 443 milyon dolar yatırım

Etsiz hamburgere 443 milyon dolar yatırım

Impossible Foods (imkânsız yemek) isimli ABD merkezli bir girişim, ürettiği yapay etlerden hamburger yapıyor. Laboratuvar ortamında üretilen etlerde buğday, patates ve hindistancevizi yağı bulunuyor. Etsiz hamburgelerin pişirme esnasında salınan sera gazının, gerçek etten yapılanlara göre yüzde 87 daha az olduğu belirtiliyor. 7 yıl önce kurulan Impossible Foods'un bugüne kadar aldığı yatırım tutarı 443 milyon doları geçmiş durumda.

Impossible Foods (imkânsız yemek) isimli ABD merkezli bir girişim, ürettiği yapay etlerden hamburger yapıyor. Laboratuvar ortamında üretilen etlerde buğday, patates ve hindistancevizi yağı bulunuyor. Girişimin et yerine bitki özlü içerikten hamburger üretmesinin ardında, sürdürülebilir bir gelecek vizyonu yatıyor.

Yapılan açıklamaya göre, Impossible Foods'un hamburgerlerini pişirme esnasında salınan sera gazı, gerçek etten yapılanlara göre yüzde 87 daha az. Ürünleri ABD genelinde 13 eyaletteki 3 bin noktada satılan ve Hong Kong ve Makao'ya da açılan Amerikalı girişimin hamburgerlerindeki et tadı ise "heme" molekülünden geliyor.

Girişimin arkasındaki isimlerden Pat Brown, "Bitki özlü yapay et üretimindeki amacımız, gelecek kuşaklara yaşanabilir bir dünya bırakmak" dedi. ABD'de fast-food yiyeceklerinde yılda 2.5 milyon kilogram et kullanıldığını vurgulayan Brown, şirketin amacının 2035 yılına kadar fast-food yiyeceklerinden et ürünlerini tamamen çıkarmak olarak açıklıyor. 7 yıl önce kurulan Impossible Foods'un aralarında Çinli ve Singapurlu yatırımcıların da olduğu finansörlerden bugüne kadar aldığı yatırım tutarı 443 milyon doları geçmiş durumda.

Bursa Nilüfer Belediye Başkanı Bozbey: Görükle'deki bina bir an önce yıkılmalı Bursa Nilüfer Belediye Başkanı Bozbey: Görükle'deki bina bir an önce yıkılmalı

'Kesik baş cinayeti' sanığı hakim karşısına çıktı 'Kesik baş cinayeti' sanığı hakim karşısına çıktı

'28 kuruştan fazla indirim pompaya yansıyacak' '28 kuruştan fazla indirim pompaya yansıyacak'

Bursa'da kazada can veren kadın son yolculuğuna uğurlandı Bursa'da kazada can veren kadın son yolculuğuna uğurlandı

Bursa'da şoförünün babasından 'Ponzi Arzu'ya, dolandırıcılık suçlaması Bursa'da şoförünün babasından 'Ponzi Arzu'ya, dolandırıcılık suçlaması

Antalya Valisi'nden mesai saatinde kahvaltı yasağı Antalya Valisi'nden mesai saatinde kahvaltı yasağı

Çocuklarına cinsel istismarda bulunan baba ve anneye büyük ceza! Çocuklarına cinsel istismarda bulunan baba ve anneye büyük ceza!

''Senin havan kime'' deyip bu hale getirdi "Senin havan kime" deyip bu hale getirdi

Benzin dolu bidonla kendisini araca kilitledi! Benzin dolu bidonla kendisini araca kilitledi!

Ölen hastanın yakınları olay çıkardı Ölen hastanın yakınları olay çıkardı

Moldova'ya kimlikle seyahat dönemi başlıyor Moldova'ya kimlikle seyahat dönemi başlıyor

Sakallı ve takkeli bakkaldan iğrenç taciz! Sakallı ve takkeli bakkaldan iğrenç taciz!

Ankara'ya kadar uzanan çöl tozları tehlikeli boyutlara ulaştı Ankara'ya kadar uzanan çöl tozları tehlikeli boyutlara ulaştı

Boşandığı eşinin şikayeti eski futbolcuyu yaktı! Boşandığı eşinin şikayeti eski futbolcuyu yaktı!

Dünyanın en zengin adamı Jeff Bezos hayalini açıkladı Dünyanın en zengin adamı Jeff Bezos hayalini açıkladı

Bursa'da 300 yıllık Osmanlı pipoları bulundu Bursa'da 300 yıllık Osmanlı pipoları bulundu