Eski makam şoförüne Bursa'da akılalmaz dolandırıcılık!

Eski makam şoförüne Bursa'da akılalmaz dolandırıcılık!

Zonguldak'ta 4 eski valinin makam şoförlüğünü yaptıktan sonra 1997'de emekli olan ve 2015 yılında huzurevine yerleşen 66 yaşındaki Müjdat Yaman, huzurevi sakinlerini ziyaret bahanesiyle yanına gelip tanıştığı Y.Ç. tarafından Bursa'da dolandırıldı. Başından geçen olayları anlatan Yaman, Bursa'da 6 ay cezaevinde yattığını söyledi. Mağdur Yaman, Y.Ç. hakkında kendisini dolandırdığı, şikayetçi olmaması için de bağ evine kaçırıp dövdüğü iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Eski Zonguldak Valileri Nevzat Ayaz, Galip Demirel, Tevfik Başakar ve Saim Çotur'un makam şoförlüğünü yapan Müjdat Yaman, 1997'de emekli olduktan sonra eşi ve 2 çocuğundan ayrı yaşamaya başladı. Müjdat Yaman, 2015 yılında Çaycuma Huzurevi'ne yerleşti. Müjdat Yaman, aynı yıl Nisan ayında huzurevi sakinlerini ziyarete gelen Y.Ç. ile tanıştı. Müjdat Yaman, iddiaya göre sürekli kendisini ziyaret eden, dışarıya çıkarıp yemek yediren ve bu şekilde güvenini kazanan Y.Ç. tarafından dolandırıldı.

'NE İŞİN VAR HUZUREVİNDE DİYEREK KANDIRDILAR'

Olayla ilgili Devrek Polis Merkezi'ne giderek şikayette bulunan Müjdat Yaman, ifadesinde başına gelenleri şöyle anlattı:

"Y.Ç. birgün beni evine götürdü. Burada doğu kökenli 4 arkadaşı ile tanıştırdı. Bana, 'Sen nüfus kağıdını ver, sana ev konusunda yardımcı olacağız. Ne işin var senin huzurevinde? İhtiyaçlarını karşılayacağız' diyerek bir sürü vaadde bulunarak kimliğimi aldılar. Bu arada ne olduğunu bilmediğim 2-3 evrak imzalattılar. Y.Ç. sonra beni İzmir'e götürdü. Sonra orada benim adıma mobilya ve kömür alımı yapılmış. Şahsıma imzalar attırılmış ve ben bu şekilde borçlandırılmışım. Sonra tekrar huzurevine döndüm ben."

'BAĞ EVİNE KAÇIRIP DÖDÜLER'

Y.Ç.'nin bir süre sonra da gezdirmek için kendisini Bursa'ya götürdüğünü anlatan Yaman şöyle devam etti:

"Burada Y.Ç. bana, 'Bu benim babamın kimliği. Sana da benziyor. Git şu bankaya parayı çek gel' dedi. Ben de bankaya girdim ve kimlikteki şahıs olarak tanıtarak 10 bin TL çektim. Bankadakiler şüphelenmişler. Polis geldi. Yanımdaki 4 doğu kökenli kişiyle yakalandık. Y.Ç. kaçtı. Bursa'da cezaevinde 6 ay yattım. Çıktığımda maaşımda azalma fark ettim. En son geçen Şubat ayında maaşımı çekmek için bankaya gittiğimde hesapta hiç para yoktu. Banka görevlileri maaşıma haciz konulduğunu, yaklaşık 60 bin TL borcum olduğunu söyledi. Yaptığım araştırmada İzmir, Yalova, Bursa'da icra dairelerinde dosyalarım olduğunu, maaşla ilgili muvafakat yapıldığını tespit ettim. Ben kimseye muvafakatname vermedim. Bunlar sahte düzenlenmiş belgeler. Mart ayında Y.Ç.'ye telefonla ulaştım ve şikayetçi olacağımı söyledim. Nisan ayında beni Devrek'ten aldılar ve bir eve götürüp bana işkence yaptılar. Kaçarak kurtuldum. Sonra bana paramı vereceğini söyledi. Hatta 25 bin TL'lik senet verdi. Ama senedin günü geçmesine rağmen ödemedi. Şikayetçiyim."

Cezaevinden çıktıktan sonra parası olmadığı için huzurevine gitmedini, Devrek'te kendisine işadamı Nusret Sarı'nın sahip çıktığını ve otele yerleştirdiğini söyleyen Müjdat Yaman, "Bu dolandırıcıların yüzünden cezaevine girdim. Cezaevi nedir bilmedim hayatım boyunca. Bunların yakanlanmasını istiyorum" diyerek gözyaşı döktü.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Savcılık, Yaman'ın şikayeti üzerine 'Dolandırıcılık', 'Kasten yaralama', 'Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçlamasıyla soruşturma başlatırken Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü yetkilileri, Müjdat Yaman'ın izin alarak huzurevinden ayrıldığını, cezaevine girince kaydının silindiğini, çıktıktan sonra da tekrar başvuru yapılmadığını belirtti.

İYİ Parti seçimli Olağanüstü Kongre'ye gitme kararı aldı İYİ Parti seçimli Olağanüstü Kongre'ye gitme kararı aldı

Bursa'da halk otobüsünün tehlikeli manevrası kavga çıkardı Bursa'da halk otobüsünün tehlikeli manevrası kavga çıkardı

Bursa'daki ''3. Türk Dünyası Ata Sporları Şenliği'' sona erdi Bursa'daki "3. Türk Dünyası Ata Sporları Şenliği" sona erdi

Bursa'da gölete giren kişi boğularak can verdi! Bursa'da gölete giren kişi boğularak can verdi!

Kabil Havaalanı yakınında patlama Kabil Havaalanı yakınında patlama

4 kilogram fasulye 360 bin liraya satıldı 4 kilogram fasulye 360 bin liraya satıldı

Atatürk'e hakaret eden Safiye İnci hakkında yeni gelişme Atatürk'e hakaret eden Safiye İnci hakkında yeni gelişme

KPSS'de 20 aday aynı isimli yanlış okula gitti! KPSS'de 20 aday aynı isimli yanlış okula gitti!

Baba Sultan Hazretleri Bursa'da kabri başında anıldı Baba Sultan Hazretleri Bursa'da kabri başında anıldı

Bursa'da mıhlama için rekor denemesi Bursa'da mıhlama için rekor denemesi

Saklandığı dolapta sevgilisinin babasına yakalandı! Saklandığı dolapta sevgilisinin babasına yakalandı!

İkinci baharlarını Bursa Yıldırım'da yaşadılar İkinci baharlarını Bursa Yıldırım'da yaşadılar

Bursa Çalı'da doğayla iç içe film keyfi Bursa Çalı'da doğayla iç içe film keyfi

Leyla cinayetinde şok iddia: Katil tek kişi değil Leyla cinayetinde şok iddia: Katil tek kişi değil

Kurban Bayramı tatilini 9 gün yaptılar bile! Kurban Bayramı tatilini 9 gün yaptılar bile!

Adıyaman'da aile katliamı Adıyaman'da aile katliamı

Toplu tecavüzün şifresi: 'Tatlı yiyecek miyiz?' Toplu tecavüzün şifresi: 'Tatlı yiyecek miyiz?'

Bursa'da kent estetiği için koyulan heykeller tahrip edildi Bursa'da kent estetiği için koyulan heykeller tahrip edildi