Eski makam şoförüne Bursa'da akılalmaz dolandırıcılık!

Eski makam şoförüne Bursa'da akılalmaz dolandırıcılık!

Zonguldak'ta 4 eski valinin makam şoförlüğünü yaptıktan sonra 1997'de emekli olan ve 2015 yılında huzurevine yerleşen 66 yaşındaki Müjdat Yaman, huzurevi sakinlerini ziyaret bahanesiyle yanına gelip tanıştığı Y.Ç. tarafından Bursa'da dolandırıldı. Başından geçen olayları anlatan Yaman, Bursa'da 6 ay cezaevinde yattığını söyledi. Mağdur Yaman, Y.Ç. hakkında kendisini dolandırdığı, şikayetçi olmaması için de bağ evine kaçırıp dövdüğü iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Eski Zonguldak Valileri Nevzat Ayaz, Galip Demirel, Tevfik Başakar ve Saim Çotur'un makam şoförlüğünü yapan Müjdat Yaman, 1997'de emekli olduktan sonra eşi ve 2 çocuğundan ayrı yaşamaya başladı. Müjdat Yaman, 2015 yılında Çaycuma Huzurevi'ne yerleşti. Müjdat Yaman, aynı yıl Nisan ayında huzurevi sakinlerini ziyarete gelen Y.Ç. ile tanıştı. Müjdat Yaman, iddiaya göre sürekli kendisini ziyaret eden, dışarıya çıkarıp yemek yediren ve bu şekilde güvenini kazanan Y.Ç. tarafından dolandırıldı.

'NE İŞİN VAR HUZUREVİNDE DİYEREK KANDIRDILAR'

Olayla ilgili Devrek Polis Merkezi'ne giderek şikayette bulunan Müjdat Yaman, ifadesinde başına gelenleri şöyle anlattı:

"Y.Ç. birgün beni evine götürdü. Burada doğu kökenli 4 arkadaşı ile tanıştırdı. Bana, 'Sen nüfus kağıdını ver, sana ev konusunda yardımcı olacağız. Ne işin var senin huzurevinde? İhtiyaçlarını karşılayacağız' diyerek bir sürü vaadde bulunarak kimliğimi aldılar. Bu arada ne olduğunu bilmediğim 2-3 evrak imzalattılar. Y.Ç. sonra beni İzmir'e götürdü. Sonra orada benim adıma mobilya ve kömür alımı yapılmış. Şahsıma imzalar attırılmış ve ben bu şekilde borçlandırılmışım. Sonra tekrar huzurevine döndüm ben."

'BAĞ EVİNE KAÇIRIP DÖDÜLER'

Y.Ç.'nin bir süre sonra da gezdirmek için kendisini Bursa'ya götürdüğünü anlatan Yaman şöyle devam etti:

"Burada Y.Ç. bana, 'Bu benim babamın kimliği. Sana da benziyor. Git şu bankaya parayı çek gel' dedi. Ben de bankaya girdim ve kimlikteki şahıs olarak tanıtarak 10 bin TL çektim. Bankadakiler şüphelenmişler. Polis geldi. Yanımdaki 4 doğu kökenli kişiyle yakalandık. Y.Ç. kaçtı. Bursa'da cezaevinde 6 ay yattım. Çıktığımda maaşımda azalma fark ettim. En son geçen Şubat ayında maaşımı çekmek için bankaya gittiğimde hesapta hiç para yoktu. Banka görevlileri maaşıma haciz konulduğunu, yaklaşık 60 bin TL borcum olduğunu söyledi. Yaptığım araştırmada İzmir, Yalova, Bursa'da icra dairelerinde dosyalarım olduğunu, maaşla ilgili muvafakat yapıldığını tespit ettim. Ben kimseye muvafakatname vermedim. Bunlar sahte düzenlenmiş belgeler. Mart ayında Y.Ç.'ye telefonla ulaştım ve şikayetçi olacağımı söyledim. Nisan ayında beni Devrek'ten aldılar ve bir eve götürüp bana işkence yaptılar. Kaçarak kurtuldum. Sonra bana paramı vereceğini söyledi. Hatta 25 bin TL'lik senet verdi. Ama senedin günü geçmesine rağmen ödemedi. Şikayetçiyim."

Cezaevinden çıktıktan sonra parası olmadığı için huzurevine gitmedini, Devrek'te kendisine işadamı Nusret Sarı'nın sahip çıktığını ve otele yerleştirdiğini söyleyen Müjdat Yaman, "Bu dolandırıcıların yüzünden cezaevine girdim. Cezaevi nedir bilmedim hayatım boyunca. Bunların yakanlanmasını istiyorum" diyerek gözyaşı döktü.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Savcılık, Yaman'ın şikayeti üzerine 'Dolandırıcılık', 'Kasten yaralama', 'Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçlamasıyla soruşturma başlatırken Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü yetkilileri, Müjdat Yaman'ın izin alarak huzurevinden ayrıldığını, cezaevine girince kaydının silindiğini, çıktıktan sonra da tekrar başvuru yapılmadığını belirtti.

Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu Bursa'da: Arkadaşlarımız dava neyi gerektiriyorsa gereğini yapar Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu Bursa'da: Arkadaşlarımız dava neyi gerektiriyorsa gereğini yapar

Yüksek yargıda FETÖ'nün izdivaç oyunları Yüksek yargıda FETÖ'nün izdivaç oyunları

Bursa jandarmadan dev uygulama Bursa jandarmadan dev uygulama

Bursa'da nefes kesen köpek kurtarma operasyonu! Bursa'da nefes kesen köpek kurtarma operasyonu!

Bursa'da karşıdan karşıya geçen anne ile kızına otomobil çarptı! Bursa'da karşıdan karşıya geçen anne ile kızına otomobil çarptı!

Bursa'da Başkan Altepe'nin çevresindeki isimler: Pazartesi günü istifasını açıklayabilir Bursa'da Başkan Altepe'nin çevresindeki isimler: Pazartesi günü istifasını açıklayabilir

Bursa'da FETÖ/PDY operasyonu! Tutuklandılar Bursa'da FETÖ/PDY operasyonu! Tutuklandılar

ABD Büyükelçiliği'nden Öcalan açıklaması geldi ABD Büyükelçiliği'nden Öcalan açıklaması geldi

Bursa Mudanyalılar BUSKİ'nin suyundan şikayetçi! Bursa Mudanyalılar BUSKİ'nin suyundan şikayetçi!

Çocuklarını dilendirilmeleri için kiraya veren Suriyeliler yakalandı! Çocuklarını dilendirilmeleri için kiraya veren Suriyeliler yakalandı!

Cam filmi ve renkli cama yeniden yasak geldi! Cam filmi ve renkli cama yeniden yasak geldi!

Bodrum için korkutan açıklama! Bodrum için korkutan açıklama!

Suudi din adamı şok etti: Tecavüzün sorumlusu kadınlardır Suudi din adamı şok etti: Tecavüzün sorumlusu kadınlardır

Çiğ burun yağı şifa kaynağı Çiğ burun yağı şifa kaynağı

Bursa'da 7 kişilik aile arıların istilasına uğradı! Bursa'da 7 kişilik aile arıların istilasına uğradı!

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (21 Ekim 2017 Cumartesi) Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (21 Ekim 2017 Cumartesi)

Konyasporlu futbolcuya palalı taksici saldırısı! Konyasporlu futbolcuya palalı taksici saldırısı!