'Erdek Zamanı Festivali' 'Aşk' temasıyla başladı

'Erdek Zamanı Festivali' 'Aşk' temasıyla başladı

Balıkesir'in Erdek ilçesinde bu yıl 2'ncisi düzenlenen 'Erdek Zamanı Festivali'nin 'Aşk şenliği' bölümü kortej yürüyüşü ile başladı. 3 gün sürecek şenlikte ilk akşam şarkıcı Rober Hatemo konser verdi.

Erdek Belediyesi tarafından düzenlenen ve 5 bölümden oluşan festivalin 'Aşk' temalı bölümü için kortej yapıldı. Korteje katılanlar kalpli balonlar ve Türk bayrakları ile Cumhuriyet Meydanı'na yürüdü. Burada yapılan törende konuşan Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı, Erdek'in, ülkenin ilk turizm belgeli oteline sahip olduğunu söyledi. Başkan Sarı, "Bu yılki festivalimizi 5'e böldük. Şu anda 'Aşk' temalı bölümün açılışını gerçekleştiriyoruz. Aşk, insanı insan yapan en önemli duyguların başında gelir" dedi.

Konuşmaların ardından dans gösterileri yapıldı. Ardından Türk sinemasının usta isimleri Ahmet Mekin ve Erol Tezeren ile Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdülkadir Çevik'in konuşmacı olarak katıldıkları 'Aşk ve Erdek' konulu söyleşi gerçekleşti. 

Daha sonra sahneye şarkıcı Rober Hatemo çıktı. Hatemo, yaklaşık 2 saat süren konserde hayranlarını coşturdu. Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı, 'Mihriban' şarkısını söylerken Hatemo'ya eşlik etti. Festival kapsamında geçen Mayıs ayında ilk olarak Hıdırelllez Şenliği düzenlendi. Haziran ayında yapılması planlanan Kiraz Şenliği seçimler nedeniyle iptal edilirken, 23-25 Ağustos'ta İnanç ve Külttür Şenliği, 18 Eylül'de de Barış Şenliği gerçekleştirilecek.

İnterpol'ün kırmızı bültenle aradığı Bursa'da yakalanan DEAŞ şüphelisi 3 kadın tahliye oldu İnterpol'ün kırmızı bültenle aradığı Bursa'da yakalanan DEAŞ şüphelisi 3 kadın tahliye oldu

Bursa'da pazarda en az fiyatı artan sebze enginar Bursa'da pazarda en az fiyatı artan sebze enginar

Bursa'da taksiciyi gasp eden sanıktan pes dedirten savunma: ''Param yoktu, panik yaptım'' Bursa'da taksiciyi gasp eden sanıktan pes dedirten savunma: "Param yoktu, panik yaptım"

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (23 Nisan 2019 Salı)	Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (23 Nisan 2019 Salı)

Deniz Çakır'ın bir yıla kadar hapsi istendi Deniz Çakır'ın bir yıla kadar hapsi istendi

Kağıthane'deki enkaz gün ağarınca ortaya çıktı Kağıthane'deki enkaz gün ağarınca ortaya çıktı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun! 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun!

Ünlü ailenin 3 çocuğu hayatını kaybetti Ünlü ailenin 3 çocuğu hayatını kaybetti

Evlenene 24 maaş çeyiz parası! Evlenene 24 maaş çeyiz parası!

Gözler YSK'da! AK Parti temsilcisi Özel: Bugüne kadar verilmiş en kapsamlı dosya Gözler YSK'da! AK Parti temsilcisi Özel: Bugüne kadar verilmiş en kapsamlı dosya

Çayı bu şekilde içmek kansere neden oluyor Çayı bu şekilde içmek kansere neden oluyor

Hamile eşini öldürüp intihar etti Hamile eşini öldürüp intihar etti

Sri Lanka'da 23 Nisan ulusal yas günü ilan edildi Sri Lanka'da 23 Nisan ulusal yas günü ilan edildi

Kibariye'yi kızdıracak görüntüler Kibariye'yi kızdıracak görüntüler

Panikleyince ortalık savaş alanına döndü! Panikleyince ortalık savaş alanına döndü!

Alevleri gören itfaiyeyi aradı ama işin aslı bakın ne çıktı! Alevleri gören itfaiyeyi aradı ama işin aslı bakın ne çıktı!