Endonezyalı geline Bursa'da Türk usulü düğün

Endonezyalı geline Bursa'da Türk usulü düğün

Bursalı öğretmen Enes Kıran, dünya gezginlerinin kullandığı bir sitede tanıştığı Endonezyalı öğretmen İka Purwasih ile dünya evine girdi. Endonezya'da tek başına kız isteyen ve orada yapılan geleneksel düğünün ardından Türkiye'de de ikinci düğünü yapan çift sosyal medyada yayınladıkları davetiyeleri ile büyük ilgi gördü. 

Bursalı öğretmen Enes Kıran, internette tanıştığı kendi gibi öğretmen Endonezyalı İka Purwasih'i ailesinden tek başına istedi ve Endonezya'da geleneksel yapılan düğününe yalnız katıldı.

Endonezya'da yapılan düğünün ardından ikinci düğün için Türkiye'ye gelen gezgin çift kendileri gibi renkli bir davetiyeyle hem tanıştıkları sitedeki arkadaşlarını hem de gezgin sitesindeki arkadaşlarını düğünlerine davet etti.

Davetiyelerinde yazdıklarıyla da sosyal medyada ilgi gören çift düğünlerinde de misafirlerini Endonez Gelin İka'nın Türkçe yaptığı konuşmayla selamladı.

Genç çift davetiyelerinde 'Tek başıma dünya seyahati yaparken yakalandım bu aşka. Yine tek başıma istedim kızı, bir başıma yaptım düğünümü geldim Endonezya'dan. Ama böyle hep tek hep yek olmuyor. Gönlü bizimle olan herkesi düğüne bekleriz" diye yazdırdı. Düğünlerine katılamayan arkadaşlarını da düşünen genç çift kendilerine ait Youtube kanalında düğünlerinin videolarını paylaşacaklarını kaydetti. 

Düğünle ve yaşadıkları ile ilgili konuşan damat Enes Kıran bir gezgin olarak verdiği evlilik kararının çok ilginç bulunduğunu belirtti.

Kıran, "Ben gezginim, dünya ülkelerini gezmeyi seviyorum. Gezginlerin kafasında da böyle evlenmek falan çok fazla yoktur, gezeyim yeni yerler keşfedeyim diye bakarlar. Dolayısıyla böyle bir durum yaşadığım için bende çok şaşırdım. Tamamen ruh ikizimi bulduğumu düşünüyorum. Endonezya'ya gittim, tanıştım, ondan sonra bana, madem bu kadar ciddi düşünüyoruz ailemi de görmek ister misin dedi. Kızın ailesine gitmek zaten istemek demek. O noktadan sonra bende kızı isteyince yani aslında ne yaptığıma bende karar verdim. Ben ne yapıyorum dedim, sadece kalbimi dinledim o şekilde gittim. Ancak oraya gidince düşünceniz bir anda değişiyor karşınızda sevdiğiniz insanı bulunca birden tamamen beyniniz devre dışı kalıyor, kalbinizin söyledikleriyle yolunuza devam ediyorsunuz. Bende oraya gitmişken ailesinden istedim kızı, ondan birkaç ay sonra Bursa'da nişan oldu. 3-4 ay sonra oraya evlenmeye gittik. Şimdi çifte düğün yapıyoruz. Oradaki düğünden sonra Maldivler'e gittik, buradaki düğünden sonra yine balayı, böylelikle bol gezmeli bir düğün olacak" diye konuştu. 

Endonez gelin İka ise yaşadığı heyecan ve verdiği kararla ilgili, "Enes ile dünyadaki gezginlerin kullandığı bir internet sitesinde tanıştım. Enes internetten Endonezya hakkında sorular sordu. Birkaç ay sonra Endonezya'ya geldi. Benim ofisime geldi ve akşam yemeğinden sonra bana, erkek arkadaşın var mı diye sordu. Ben de yok dedim, şimdi erkek arkadaş değil, eş arıyorum diye cevap verdim. Türkiye çok farklı bir ülke ama ben seviyorum. Yemekler çok güzel, burada 1 haftada 1 kilo aldım. İskender yedim ama köfteyi daha çok beğendim" ifadelerini kullandı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan: AK Parti'nin tarihi milletimizin tarihi kadar eskidir Cumhurbaşkanı Erdoğan: AK Parti'nin tarihi milletimizin tarihi kadar eskidir

Rahip Brunson'ın avukatından ev hapsinin kaldırılması için başvuru Rahip Brunson'ın avukatından ev hapsinin kaldırılması için başvuru

Yönetmen Cankat Ergin, Bursa'da hayatını kaybetti Yönetmen Cankat Ergin, Bursa'da hayatını kaybetti

Bursa'da hamile sürücülerin karıştığı kazalar ucuz atlatıldı Bursa'da hamile sürücülerin karıştığı kazalar ucuz atlatıldı

Bursa'da tüpçü dükkanındaki yangın kontrol altında	Bursa'da tüpçü dükkanındaki yangın kontrol altında

Bursa'daki HDP mitinginde yasadışı slogan atan 9 kişi gözaltında! Bursa'daki HDP mitinginde yasadışı slogan atan 9 kişi gözaltında!

Otobüs durağında korku dolu anlar! Kanlar içinde kaldı Otobüs durağında korku dolu anlar! Kanlar içinde kaldı

Bursa Orhaneli yolunda bir araç takla attı Bursa Orhaneli yolunda bir araç takla attı

Google'da ''rüyada dolar görmek'' araması dörde katlandı Google'da "rüyada dolar görmek" araması dörde katlandı

Benzin ve motorine yapılan zam pompaya yansımadı Benzin ve motorine yapılan zam pompaya yansımadı

Deprem uzmanı açıkladı: ''Endişe duyduk'' Deprem uzmanı açıkladı: "Endişe duyduk"

Şişli'de 'insanlık ölmemiş' dedirten olay Şişli'de 'insanlık ölmemiş' dedirten olay

Sıcaktan bunalanlar, şelalede serinliyor Sıcaktan bunalanlar, şelalede serinliyor

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (14.08.2018 Salı) Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (14.08.2018 Salı)

Bursa'da kurbanlıklarla koyun koyuna yatıyorlar Bursa'da kurbanlıklarla koyun koyuna yatıyorlar

Bursa'da oto yıkamadan çalınan araçtan işletmeci sorumlu Bursa'da oto yıkamadan çalınan araçtan işletmeci sorumlu

Yolda yürüyen kadının başına mermer düştü Yolda yürüyen kadının başına mermer düştü

Baraj suları çekilince köy ortaya çıktı Baraj suları çekilince köy ortaya çıktı