Depremzededen ücretsiz tıraş

Depremzededen ücretsiz tıraş

Eskişehir'de berberlik yapan, depremzede Ömer Faruk Akceylan (39), Marmara depreminin 19'uncu yılında müşterilerini ücretsiz tıraş etti.

Türkiye'yi yasa boğan 17 Ağustos 1999 Marmara depremi sırasında Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde oturan, evi ve berber dükkanı yıkılınca Eskişehir'e gelen Ömer Faruk Akceylan, burada açtığı berber dükkanına '17 Ağustos' adını verdi. İstiklal Mahallesi'ndeki berber dükkanının önüne '17 Ağustos 1999 depremini unutturmayacağız' yazısı da asan Akceylan, 17 Ağustos günleri için geleneksel hale getirdiği 'ücretsiz tıraş' uygulamasını bu yıl da sürdürdü.

İHH İnsani Yardım Vakfı Eskişehir Temsilciliği iş birliğiyle son 2 yıldır 17 Ağustos'ta kimsesiz çocukları ücretsiz tıraş ettiklerini belirten Ömer Faruk Akceylan, "Depreme kadar Gölcük'ün İhsaniye beldesindeydik. 17 Ağustos depremi yaşadık. Deprem sonrası buraya geldik, '17 Ağustos Erkek Kuaförü' adlı iş yerimizi açtık. 17 Ağustos depremini unutturmamak adına tıraşlarımızı ücretsiz yapmaya karar verdik ve 19 senedir de bunu sürdürüyoruz. 17 senemizden sonra da yetim çocuklarımızı tıraş etmek için hizmet sunuyoruz. Depremi unutmamak lazım. Unutturmamamız lazım. Zaman içerisinde her şeye alışılıyor, her şey unutuluyor ama unutulmasın izim tek isteğimiz bu. Çok acılar yaşandı, çok acılar çekildi. Allah bir daha yaşatmasın. O günde hayatını kaybedenlere Allah rahmet eylesin inşallah."

 

Kayınpederinin evini basan damat kurşun yağdırdı Kayınpederinin evini basan damat kurşun yağdırdı

Yedek lastik içinde 70 bin uyuşturucu hap bulundu Yedek lastik içinde 70 bin uyuşturucu hap bulundu

Derede erkek cesedi bulundu Derede erkek cesedi bulundu

Evinin balkonunda kenevir yetiştiren şahıs tutuklandı Evinin balkonunda kenevir yetiştiren şahıs tutuklandı

Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi'nde konuşan Bilgili: ''Osmangazi ve Orhangazi Han'a devlet töreniyle anma yapılsın'' Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi'nde konuşan Bilgili: "Osmangazi ve Orhangazi Han'a devlet töreniyle anma yapılsın"

Aydın Keskin Kadıoğlu: ''Suriyeliler Bursa'da 400'ü aşkın fabrika kurdu'' Aydın Keskin Kadıoğlu: "Suriyeliler Bursa'da 400'ü aşkın fabrika kurdu"

Aktaş'tan Bursa Muradiye Su Fabrikası'nın Yahudilere satıldığı haberlerine açıklama Aktaş'tan Bursa Muradiye Su Fabrikası'nın Yahudilere satıldığı haberlerine açıklama

Bursa'da Suriyelilerin kaldığı ev alev alev yandı Bursa'da Suriyelilerin kaldığı ev alev alev yandı

Bursa'da araç takla attı; 2 yaralı (ÖZEL HABER) Bursa'da araç takla attı; 2 yaralı (ÖZEL HABER)

Bursa'da villa hırsızları kıskıvrak yakalandı Bursa'da villa hırsızları kıskıvrak yakalandı

Emniyet ihbar saydı, o sürücüye ceza kesildi (ÖZEL HABER) Emniyet ihbar saydı, o sürücüye ceza kesildi (ÖZEL HABER)

Bursa'da drift yapan sürücüye 5 bin 480 lira ceza Bursa'da drift yapan sürücüye 5 bin 480 lira ceza

Başından vurulmuş halde bulundu Başından vurulmuş halde bulundu