Denizli'nin kupaları saksı yapıldı

Denizli'nin kupaları saksı yapıldı

Denizlispor Başkan Yardımcısı Taner Atilla, çöpe atıldıktan sonra bir vatandaş tarafından bulunan ve saksı yapılıp içerisinde fesleğen yetiştirilen 10 kupanın icra gerekçesi ile kulüp binasından çıkarıldığını kaydederek, "Denizlispor adına, ülke futbolu adına gerçekten çok büyük bir ayıp. Bunu yapanlar farklı bahanelerle bize gelmeye başladılar, 'icra gelmişti biz onun için götürdük' ifadelerini kullandılar" dedi.

Denizlispor Başkan Yardımcısı Taner Atilla, çöpe atıldıktan sonra tesadüf eseri ortaya çıkarılan kupa skandalı ile ilgili konuştu. Olayın Denizlispor ve ülke futbolu adına büyük bir ayıp olduğunun altını çizen Atilla, kupaların manevi değerlerinin kendileri için hiçbir şeyle ölçülemeyeceğini kaydetti. Üzücü bir olayla karşı karşıya olduklarını vurgulayan Atilla, "Kupaların gerçekten Denizlispor kupaları olduğunu teyit etmiş durumdayız. Keşke bu hiç yaşanmasaydı ama Denizlispor adına, ülke futbolu adına gerçekten çok büyük bir ayıp öyle nitelendiriyoruz. Kupaların 70 ve 82 yılları arasında elde edilen kupalarımız olduğunu teyit ettik. Şu anda ilgili arkadaşlara da ulaştık, kupaları bugün tesislerimizde teslim alacağız. Gerekli bakımlarını yapacağız, gerekli temizlik işlemlerini yapacağız, layık olduğu yere de koyacağız. Ben 2012'de de ilk yönetime seçildiğimde Süleyman Okay'ın yönetimiydi, kupalarla ilgili güzel bir alan yaptırdık, bütün kupalarımız maalesef bakımsız bir yerdeydi bunu itiraf etmekten de çekinmiyorum. Aldık, gerekli titizliği gösterdik ve çok güzel bir yerde şu anda sergiliyoruz. Bunları da aynen alıp yine oraya koyacağız, başka kupalarımızda eksik olup olmadığını bakacağız. Bizim için bunların manevi değeri çok yüksek, hiçbir değerle bu ölçülemez" diye konuştu.

İCRA OLAYLARI

Kupaların geçmişte yaşanan icra olaylarından dolayı kulüp binası dışına çıkarıldığını aktaran Atilla, olayın sorumluları hakkında da gerekli işlemlerini başlatacaklarını ifade etti. Atilla açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Biz eski vefasızlar gibi, bu cümlem biraz ağır olabilir ama biz o vefasızlığı göstermeyeceğiz. Denizlispor'un alın terinin ürünü olan bu kupaları layık olduğu yere koyacağız. Yine ülke futbolundan da, ülke sporundan da, kamuoyundan da özür dileyeceğiz. 10 tane kupa arkadaşların elinde. Denizlispor'un tarihinden bu yana ne kadar müsabakaya katılmışsak ne kadar kupa elde etmişsek, elimizde eksik varsa onun çalışmasını da bir ekip oluşturduk şu anda yapılıyor. Ne olursa olsun bunu yapanlar farklı bahanelerle bize gelmeye başladılar, 'icra gelmişti biz onun için götürdük' diye. Allah razı olsun öyle bir mantıkla götürdüyseniz. Peki şimdi neden gün yüzüne çıkıyor ve şimdi neden farklı yerlerde çıkıyor? Özellikle Mustafa Üstek yönetiminden bu yana Denizlispor'un adı icrayla kolay kolay alınmıyor, anılsa da gereken yapılıyor. Bu kupalar en azından bize teslim edilebilirdi. Biz de gereken özeni gösterdikten sonra yerine koyabilirdik. Ne olursa olsun biz bu olayın üzerine gideceğiz sorumluları ile ilgili eğer kongre delegeliği gibi bir üyeliği varsa bizde disiplin kurulu işlemlerini başlatacağız. Bunları da kamuoyuyla paylaşıp dediğim gibi o kupaları yerine koyacağız.."

2 HATA VAR

Kupaların teslim alınmasının ardından konuyu yargıya da taşıyacaklarının altını çizen Atilla, "Bulan arkadaşa da biraz sistemim var. O kupaların üzerinde Denizlispor'un yılı veya adı var ise niçin öyle bir muamele yapıldı. Keşke bize ulaşsaydı farklı bir şekilde bir muamele görseydi. O kupaları biz onun zaten layık olduğu yere koyardık. 2 tane hata var maalesef, birincisi o kupalarını kimler tarafından götürüldüğü ve geriye getirilmemesi, ikincisi de bulunduktan sonra farklı amaçlarla kullanılması. Bu bizi ve camiamızı derinden üzmüştür gereken işlemi yapacağız. Hukuki işlem başlatacağız" dedi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Geçtiğimiz hafta sonu olayı ortaya çıkaran Denizli 1. Amatör Ligi ekiplerinden Akkonakspor'un yönetim kurulu üyesi Hakan Karaca oldu. Bayram ziyareti için akrabası olan Hüseyin Yılmaz'ın evine gitti. Ziyarette yayla evinin duvarında çeşitli kupalar olduğunu gören Karaca, içerisinde fesleğen olan kupaları incelediğinde büyük bir şok yaşadı. Karaca kupaların 10'a yakınının Denizlispor'a ait olduğunu gördü. Yılmaz'ın kupaları yaklaşık 2 hafta önce Organize Sanayi Bölgesi'ndeki bir işletme çalışanının attığı çöpten aldığı öğrenildi.

Bursa'da kayınvalidesini döverken görüntülenen gelin serbest kaldı Bursa'da kayınvalidesini döverken görüntülenen gelin serbest kaldı

Bakan Selçuk açıkladı: Gençlere günlük 75, aylık 1950 lira Bakan Selçuk açıkladı: Gençlere günlük 75, aylık 1950 lira

Kızgın yağa su döken iki kuzen yandı Kızgın yağa su döken iki kuzen yandı

Sebze-Meyve sorusu sosyal medyayı salladı! Sebze-Meyve sorusu sosyal medyayı salladı!

Üniversite öğrencileri, 90 lira için sahnede soyundu Üniversite öğrencileri, 90 lira için sahnede soyundu

Borsada teknik arıza meydana geldi Borsada teknik arıza meydana geldi

Metroda yayılarak oturan erkeklere 'sulu' tepki Metroda yayılarak oturan erkeklere 'sulu' tepki

Bursa polisi çocuk işçilere karşı uyardı Bursa polisi çocuk işçilere karşı uyardı

Bursa'da kızına benzettiği kadını bıçakladı, yine 16 yıl hapse çarptırıldı Bursa'da kızına benzettiği kadını bıçakladı, yine 16 yıl hapse çarptırıldı

Ailesine rest çeken Hadise'ye 500 bin liralık kardeş faturası Ailesine rest çeken Hadise'ye 500 bin liralık kardeş faturası

Bursa'da şehirlerarası otobüslerde kemer takmayan yolculara kontrol Bursa'da şehirlerarası otobüslerde kemer takmayan yolculara kontrol

Bursa'da kaçak saka kuşu avlayan turiste ceza yağdı Bursa'da kaçak saka kuşu avlayan turiste ceza yağdı

Bursa'da kentsel dönüşüm durdu, kiralar vatandaşın cebini yakacak! Bursa'da kentsel dönüşüm durdu, kiralar vatandaşın cebini yakacak!

Oluşan obruklar bölge halkını endişelendiriyor Oluşan obruklar bölge halkını endişelendiriyor

Ünlü oyuncu tecavüze uğradığını açıkladı! Ünlü oyuncu tecavüze uğradığını açıkladı!

Oyuncak sandığı silahla ablasını öldürdü Oyuncak sandığı silahla ablasını öldürdü

Bursa Demirtaş Meydanı açılış için gün sayıyor Bursa Demirtaş Meydanı açılış için gün sayıyor

Bir şirket daha konkordato ilan etti! Bir şirket daha konkordato ilan etti!