Danimarka'da krizi Kjaer çözdü

Danimarka'da krizi Kjaer çözdü

Danimarka Futbol Federasyonu(DBU)ile Milli Takım futbolcuları arasında baş gösteren reklam krizini eski Fenerbahçeli futbolcu Simon Kjaer'in çözdüğü ortaya çıktı.

Önceki akşam deplasmanda Slovakya'ya karşı oynanan özel karşılaşmaya, 2. ve 3. Lig ile Futsal Milli Takımında oynayan futbolculardan oluşan Alternatif Milli Takımla çıkan Danimarka bu maçtan 3-0 yenik ayrılmıştı. 

Bu pazar günü kendi sahasında Uluslar Ligi ilk maçında Galler ile karşılaşacak olan Danimarka'da, önceki akşam federasyon ile milli futbolcular arasında reklam krizine geçici olarak çözüm bulunduğu ve Galler maçına as kadronun çıkacağı açıklanmıştı. 

Ekstra Bladet'in haberine göre, Danimarka Futbol Federasyonu ile Futbolcular Derneği arasında köprü kuran tek isim eski F.Bahçeli milli takım kaptanı Simon Kjaer oldu. 

Sevilla'lı ünlü yıldız Kjaer'in, başkent Kopenhag'ın kuzeyinde bir adreste masanın etrafına Danimarka Futbol Federasyonu başkanı Jesper Möller, iki başkan yardımcısı Thomas Christensen ve Bent Clausen ile Futbolcular Derneği başkanı Mads Öland ve milli takımı Rusya sonrası bırakan Kopenhag'lı William Kvist'le birlikte oturarak sorunu geçici olarak çözüme kavuşturan isim olduğu vurgulandı. 

Milli Takım kaptanı Kjaer'in masada olmasıyla, toplantı ikliminin daha ılımlı bir havada geçtiği ve eski anlaşmanın geçici olarak 30 Eylül'e kadar devam etmesinde varılan kararda büyük rolünün olduğuna işaret edildi.  Simon Kjaer'in köprü görevi yaptığı, Slovakya maçı dönüşü önceki gün öğleden sonra gerçekleşen görüşmede, 9 aydır futbolcularla ticari reklam hakları görüşmelerini yürüten federasyon direktörü Claus Bretton-Meyer safdışı bırakıldığı kaydedildi.  

Futbol Federasyonun iki as başkanın federasyon içinde, Ligler Birliği ile Yerel Liglerin başkanları olarak en ağır toplar oldukları ve karar verme hakimiyetini ellerinde bulundurdukları belirtildi.   Danimarka Milli Takım futbolcuların Slovakya maçı öncesi yaptıkları "Var olan anlaşmanın geçici olarak bu ayın sonuna kadar uzatılması" önerisini kabul etmeyen Futbol Federasyonu başkanı Jesper Möller ve ekibinin, Simon Kjaer'in de masada olduğu çözüm toplantısında, Galler maçının seyrini değiştirmek için kararlarından vazgeçip bunu kabul ettikleri vurgulandı. 

Galler maçı sonrası önümüzdeki pazartesi günü yeniden masaya oturacak olan tarafların, Dublin'de 13 Ekim'de Danimarka'nın İrlanda'ya karşı oynayacağı Uluslar Ligi maçı öncesine kadar yeni bir anlaşma yapmaları gerekiyor.

Bursa'da Hazreti Muhammed'i anma gecesi Bursa'da Hazreti Muhammed'i anma gecesi

Bursa'da ''Labranza Flamenko'' sahnelendi Bursa'da "Labranza Flamenko" sahnelendi

Sosyal medya fenomeni E-5'te kaza yaptı Sosyal medya fenomeni E-5'te kaza yaptı

Komşuda ortalık karıştı! Gözaltılar var Komşuda ortalık karıştı! Gözaltılar var

Cemal Kaşıkçı'nın dini nikahlı eşi ortaya çıktı Cemal Kaşıkçı'nın dini nikahlı eşi ortaya çıktı

Henüz birkaç ay önce nişanlanmıştı... Üzücü haber! Henüz birkaç ay önce nişanlanmıştı... Üzücü haber!

Bursa'da Ahıska Türkleri, sürgünün 74'üncü yılında anıldı Bursa'da Ahıska Türkleri, sürgünün 74'üncü yılında anıldı

Yolcu otobüsü refüje çarptı! Çok sayıda yaralı var Yolcu otobüsü refüje çarptı! Çok sayıda yaralı var

Bursa'da mobilya imalathanesindeki cinayette flaş gelişme! Bursa'da mobilya imalathanesindeki cinayette flaş gelişme!

Erdoğan'dan o ziyarete ilişkin açıklama: Siyasi malzeme yapılmasın Erdoğan'dan o ziyarete ilişkin açıklama: Siyasi malzeme yapılmasın

Bunu hiç beklemiyorlardı... Ceza yağdı Bunu hiç beklemiyorlardı... Ceza yağdı

Bursa'da aday adayları AK Parti'ye koştu Bursa'da aday adayları AK Parti'ye koştu

MİT ve Emniyet harekete geçti! O isim yakalandı MİT ve Emniyet harekete geçti! O isim yakalandı