CHP lideri Kılıçdaroğlu: Yeni Zelanda'daki saldırıyı lanetliyoruz

CHP lideri Kılıçdaroğlu: Yeni Zelanda'daki saldırıyı lanetliyoruz

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir'de katıldığı mitingde konuştu. Kılıçdaroğlu, Yeni Zelanda'daki saldırıya ilişkin "Yeni Zelanda'da cuma namazına giden 49 Müslüman acımasızca katledildi. Onu yapanları lanetliyoruz, kınıyoruz." dedi.

İşte Kılıçdaroğlu'nun sözlerinden satır başları:

"Her türlü iftirayı yapıyorlar bize. Allah aşkına PKK terör örgütünün saldırdığı genel başkan kimdi? Şavşat'tan giderken terör örgütünün silahlı saldırısına uğrayan kimdi? Nasıl oluyor da bütün bu iftiraları atıyorlar?

Milliyetçilik demek, vatanseverlik demektir. Ülkesinin çıkarlarını düşünmek demektir. Silah fabrikasını Katar ordusuna satmamak demektir.

Ülkücü kardeşlerime seslenmek isterim. Bunlar satıyorsa, bunlara oy vermek milliyetçiliğe ihanettir. Çimento fabrikasını sattın anladım, aç kalırız anladım, her şeyi anladım. Yahu silah fabrikası bu. Bir ülkenin geleceği bu. Bir ülkenin mücadele ederken elinde tutacağı bir şey olması lazım. Götürüp sattılar. Milliyetçiliği külahıma anlatsınlar.

Vatandaşım arasında kimlik, inanç, yaşam tarzı ayrımı yapmam. Bu bayrağın altında onurumla yaşarım, 82 milyonu kucaklarım. Bütün vatandaşları kucaklayacaksınız. Kavgadan bıktık artık. Huzurlu bir Türkiye istiyoruz. Her evde huzurun, bereketin olmasını istiyoruz.

YENİ ZELANDA MESAJI: LANETLİYORUZ, KINIYORUZ

Yeni Zelanda'da cuma namazına giden 49 Müslüman acımasızca katledildi. Onu yapanları lanetliyoruz, kınıyoruz. Dünyada inançlara saygı olması lazım. Dolayısıyla barışı ve huzuru hem kendi ülkemizde, hem de dünyada sağlamak zorundayız. Barışı ve huzuru savunan kişinin adı nedir biliyor musunuz? Gazi Mustafa Kemal Atatürk... Atatürk'ün hayatı nerede geçti? Savaş meydanlarında; Filistin'de Yemen'de her yerde... Dolayısıyla savaş bittikten sonra dedi ki, ben yurdumda barış istiyorum, dünyada barış istiyorum dedi. Biz kendi ülkemizde huzuru ve barışı istiyoruz. Bütün komşularımızda ve dünyada kan akmasın, insanlar inançları dolayısıyla katledilmesin istiyoruz. İnsan Allah'ın yarattığı en değerli varlıktır. En değerli varlığı korumamız lazım. Bizim kültürümüzde de var olan budur. 

Kavgadan uzak, gerilimden uzak, iftiradan uzak olarak birbirimize güvenelim. Hayatımı rahat kazanıyorum ben. Benim için bir dert yok. Ama sözlerimde söyledim, eğer bu ülkede bir çocuk yatağa aç giriyorsa bu hepimizin ortak derdi olmalıdır. Onlara güzel bir gelecek vaat etmeliyiz."

Bursa'da motor sürerken küp çözen sürücüye şok haber Bursa'da motor sürerken küp çözen sürücüye şok haber

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (19 Mart 2019 Salı) Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (19 Mart 2019 Salı)

5 yıldan sonra nafakayı devlet üstlenecek 5 yıldan sonra nafakayı devlet üstlenecek

67 yıl istismar cezası, 30 yıla düştü 67 yıl istismar cezası, 30 yıla düştü

Bursa'da engelli gibi davranan dilencileri zabıta ekipleri yakaladı Bursa'da engelli gibi davranan dilencileri zabıta ekipleri yakaladı

Mesut Demir; <br /> Söz konusu 'vatanın bekası' ise gerisi.. Mesut Demir;
Söz konusu 'vatanın bekası' ise gerisi..

Milyonlarca aileyi ilgilendiriyor! Bu yıl... Milyonlarca aileyi ilgilendiriyor! Bu yıl...

Gece yarısı korku dolu anlar! Apartman önünde... Gece yarısı korku dolu anlar! Apartman önünde...

AK Partili Özmen: Bayrağı delinin biri gece yarısı minareye asmış AK Partili Özmen: Bayrağı delinin biri gece yarısı minareye asmış

Athena Gökhan'dan Bakan Soylu'nun sözlerine tepki Athena Gökhan'dan Bakan Soylu'nun sözlerine tepki

Polisten kaçan sürücü, ''Pişman değilim'' diyerek kendini savundu Polisten kaçan sürücü, "Pişman değilim" diyerek kendini savundu

Seyir halindeki arabanın yanma anı kameralara yansıdı Seyir halindeki arabanın yanma anı kameralara yansıdı

Alkollü şahıs ağabeyini defalarca bıçaklayarak ağır yaraladı Alkollü şahıs ağabeyini defalarca bıçaklayarak ağır yaraladı

Serkan Yetişmişoğlu; <br /> Fobi mi, lobi mi? Serkan Yetişmişoğlu;
Fobi mi, lobi mi?

Resmi Gazete'de yayımlandı! İşte uzman erbaş başvuru şartları Resmi Gazete'de yayımlandı! İşte uzman erbaş başvuru şartları