CHP'li Ağbaba'dan "kamu harcamalarına" tepki

CHP'li Ağbaba'dan ''kamu harcamalarına'' tepki

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, "Ülke ağır bir ekonomik durgunluk yaşarken ve her defasında israfa karşı önlem alınması gerektiği belirtilirken, ülkeyi yönetenlerin harcamalarına yönelik bir önlem alınmaması kabul edilemez." ifadesini kullandı.

Ağbaba, yaptığı yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Anadolu'nun Fethi 1071 Malazgirt" etkinliğinde Ahlat'ta Cumhurbaşkanlığı Köşkü yapılacağını açıkladığını hatırlattı.

Ağbaba, "Cumhur açlıkla savaşırken, cumhurbaşkanı kendisine yeni saraylar yaptırmak peşinde. Millet boyasız, sıvasız evlerde kışa hazırlanırken, cumhurbaşkanı otağ derdinde. Halkın gerçeklerinden bu kadar uzak bir cumhurbaşkanını Türkiye ilk kez görüyor." görüşünü savundu.

"Ülkenin ekonomik krizin eşiğinde adeta uçuruma yuvarlandığını" iddia eden Ağbaba, milyonlarca çalışan açlık ve yoksulluk sınırı altında yaşarken, çocuk işçiliği yaşı 10'a kadar düşmüşken, yeni saray yapılmasının milyonlarca yoksulun ve işsizin aklıyla dalga geçmek olduğunu belirtti.

Her defasında "milli duruştan" ve "milli kimlikten" bahsederek, ülkedeki milyonlarca yurttaştan fedakarlık yapmasını isteyenlerin bu fedakarlığı yapmamalarının düşündürücü olduğunu aktaran Ağbaba, şunları kaydetti:

"Ülke ağır bir ekonomik durgunluk yaşarken ve her defasında israfa karşı önlem alınması gerektiği belirtilirken ülkeyi yönetenlerin harcamalarına yönelik bir önlem alınmaması kabul edilemez. Ülkenin içerisinde bulunduğu ekonomik krizin bedelini yine ülkenin çalışanları ve yoksulları öderken, milli birlik ve beraberlik söylemleri inandırıcılıktan uzaktır. Ülkemizin ihtiyacı olan yeni sarayların inşası değil, işsizliğin önlenmesi ve yoksulluğun ortadan kaldırılmasını gerektiren adımların atılmasıdır."

4 katlı bina çöktü! 4 katlı bina çöktü!

Bursa Büyükşehir Başkanı Aktaş, tanzim satış noktasında vatandaşa hizmet etti Bursa Büyükşehir Başkanı Aktaş, tanzim satış noktasında vatandaşa hizmet etti

Bursa'da minibüsle otomobilin çarpıştığı kaza kamerada Bursa'da minibüsle otomobilin çarpıştığı kaza kamerada

Katliam gibi olay! Çocuklarının gözü önünde dehşet saçtı Katliam gibi olay! Çocuklarının gözü önünde dehşet saçtı

Sokak ortasında skandal görüntü! Sokak ortasında skandal görüntü!

21 kişi hayatını kaybetmişti...  Çöken binadaki ihmaller bilirkişi raporunda! 21 kişi hayatını kaybetmişti... Çöken binadaki ihmaller bilirkişi raporunda!

Bursa'ya Cumhurbaşkanı'ndan doping etkisi Bursa'ya Cumhurbaşkanı'ndan doping etkisi

''Yılın Mutlu İlçesi'' Bursa Nilüfer oldu "Yılın Mutlu İlçesi" Bursa Nilüfer oldu

Bursa'da açılan üç tanzim satış noktasında alışverişler başladı Bursa'da açılan üç tanzim satış noktasında alışverişler başladı

Fahri konsolos ve eski CEO Zafer Türker yaşamına son verdi Fahri konsolos ve eski CEO Zafer Türker yaşamına son verdi

Bursa'da okulda ahşap oyuncak imal ediyorlar Bursa'da okulda ahşap oyuncak imal ediyorlar