Büyük rakiplerini dize getirdi

Büyük rakiplerini dize getirdi

Avrupa Minikler Güreş Şampiyonası'nda kendisinden büyük rakiplerle karşılaşmasına rağmen bronz madalya kazanan milli güreşçi Alperen Berber, Avrupa ve dünya şampiyonu olup, olimpiyatlarda Türk bayrağını göndere çektirmeyi hedefliyor.

Samsun Kavak Yaşar Doğu Güreş Eğitim Merkezi sporcusu 13 yaşındaki Alperen Berber, antrenör babasının ağabeylerini çalıştırdığı sırada merakından dolayı kendisi de güreş sporuna başladı. Antrenmanlara giderken zamanla bu spora aşık olan Berber, kısa sürede milli takıma seçildi.

Yaşı küçük olmasına rağmen antrenörlerinin de desteğiyle 13-17 Haziran'da Macaristan'da gerçekleştirilen Avrupa Minikler Güreş Şampiyonası'nda doktor raporuyla bir üst kategori olan yıldızlar grekoromen stilde 52 kiloda yarışan Berber, rakipleri büyük olduğu için zorlansa da Avrupa üçüncülüğünü elde etti.

Bosna Hersek'te 6-8 Eylül'de yapılacak Büyük Minikler Grekoromen Balkan Şampiyonası hazırlıklarını Sakarya'da sürdüren Berber'in en büyük hedefi, olimpiyatlarda Türk bayrağını dalgalandırmak.

İngiltere: Kaşıkçı cinayetinin sorumlularından hesap sorulmalı İngiltere: Kaşıkçı cinayetinin sorumlularından hesap sorulmalı

Boğazı kesilerek öldürüldü Boğazı kesilerek öldürüldü

İsrail jetleri El Aksa televizyonunu vurdu İsrail jetleri El Aksa televizyonunu vurdu

8. kattan düşen 12 yaşındaki çocuk öldü 8. kattan düşen 12 yaşındaki çocuk öldü

Stan Lee hayatını kaybetti Stan Lee hayatını kaybetti

Afyonkarahisar'da trafik kazası: 1 ölü, 5 yaralı Afyonkarahisar'da trafik kazası: 1 ölü, 5 yaralı

Eski eş cinayetinde şok ses kaydı ortaya çıktı  Eski eş cinayetinde şok ses kaydı ortaya çıktı

Cem Yılmaz Emanet'in çekimlerine başladı, oyuncuları duyurdu Cem Yılmaz Emanet'in çekimlerine başladı, oyuncuları duyurdu

2017'de 6 bin 18 kişi göç esnasında hayatını kaybetti 2017'de 6 bin 18 kişi göç esnasında hayatını kaybetti

Bakan Varank açıkladı: FETÖ üyesi bin 289 TÜBİTAK personelinin işine son verildi Bakan Varank açıkladı: FETÖ üyesi bin 289 TÜBİTAK personelinin işine son verildi

Bursa'da tapu vurgun soruşturmasında 4 kişi tutuklandı Bursa'da tapu vurgun soruşturmasında 4 kişi tutuklandı

CHP'li belediye başkanı AK Parti'ye geçti CHP'li belediye başkanı AK Parti'ye geçti

5 yıllık faiz 5 ayın dibinde 5 yıllık faiz 5 ayın dibinde

Akciğer kanserinin maliyeti 8.8 milyar TL! Akciğer kanserinin maliyeti 8.8 milyar TL!

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun: ''Cumhurbaşkanımızı 'siyasi oyunlar oynamakla' itham etmesi kabul edilemez'' Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun: "Cumhurbaşkanımızı 'siyasi oyunlar oynamakla' itham etmesi kabul edilemez"