Bursalı beşizlerden doğum günlerinde Afrin'deki Mehmetçik'e destek

Bursalı beşizlerden doğum günlerinde Afrin'deki Mehmetçik'e destek

BURSA'da Hatice ve Fatih Yılmaz çiftinin, iki yıl önce dünyaya gelen beşizleri 2 yaşını doldurdu.

Minikler için evde doğum günü partisi düzenleyen aile, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'deki Zeytin Dalı Harekatına destek vermek için ön ve arkasında Mehmetcik Benim Adım yazılı  kamufulaş giyrdirdi. Ağrı'da 10 yıl önce evlenen ve 5 yıl boyunca çocukları olmayan Hatice - Fatih Yılmaz çiftinin, tedavi ile 5 yıl önce 'Ecrin' adını verdikleri kızları dünyaya geldi.

İkinci kez çocuk sahibi olmak için hamile kalan Hatice Yılmaz'a, Ağrı'da muayene oldukları doktorları beşiz bebeklerinin olacağını söyleyip,  riskli olan doğum için Ağrı'da böyle bir hastanenin bulunmadığını belirtip daha donanımlı bir hastanede doğum yapmalarını önerdi.

Bunun üzerine akrabalarının yaşadığı  Bursa'ya gelen Yılmaz çiftinin,  12 Şubat 2016 gece yarısı erken doğum ile sağlıklı olarak, Tenzile, Hira Nur, Havva, Rabia ve Berfin adı verilen 5 kız bebekleri dünyaya geldi.

Bursa'da yaşıyan Yılmaz çiftinin 5'in bebekleri 2 yaşını dodurdu. Minikler için evde doğum günü partisi düzenleyen aile, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'deki Zeytin Dalı Harekatına destek vermek için beşizlerine mehmetçiğin kamuflajını giydirdi.

 Beşizler, giydikleri önünde ve arkasında Mehmetcik Benim Adım yazılı kamufulaş ile doğum günü pastasını kestiler.

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nde oto elektrikcisi olarak taşeron çalıştığını söyleyen Baba Fatih Yılmaz,  "Öncelikle Rabbime şükürler olsun bize 5 tane güzel bir melek nasip etti. Bir de ablaları vardı, 6 tane meleğim var. Beşizlerim 2 yaşına bastılar. Çok mutluyuz. Bizim için en güzel mutluluk sağlıklı olmaları. Tabi ki zorlukları oluyor. bir çocuk büyütmek ayrı, 5 tane büyütmek ayrı. Büyümelerinde yaşadığımız zorlukları böyle güzel günlerini kutladığımız zaman unutuyoruz. Biz doğum günümüzde şuan Afrin'de görev yapan Mehmetçiklerimize moral ve destek olsun diye kamuflaj giydirdik.  İnşallah askerilerimizin hepsi burnu kanamadan yuvalarına dönerler" diye konuştu.

Beşizleri büyütmenin hem maddi hem manevi zorlukları olduğunu belirten Baba Yılmaz beşizlerin büyümesinin masraflı olduğunu söyleyip, "Mama ihtiyaçlarını Büyükşehir karşılıyordu. Şimdi mamadan kesildiler. Yalnız bez sorunları devam ediyor. Bunuda ben gideriyorum" dedi.

Hatice Yılmaz ise beşiz bebek büyütmenin çok zor oldğunu belirtip, "Yoruluyorum ama onlarla ilgilenmekten büyük mutluluk duyuyorum" dedi.

Bayram günü uyuşturucudan bayıldı Bayram günü uyuşturucudan bayıldı

Hindistan'da bir kadın çıplak yürümeye zorlanıp dövüldü Hindistan'da bir kadın çıplak yürümeye zorlanıp dövüldü

Bu mahallede kurban eti almayan kalmadı Bu mahallede kurban eti almayan kalmadı

Beyin ölümü gerçekleşen kızıyla bayramlaşıp, organlarını bağışladı Beyin ölümü gerçekleşen kızıyla bayramlaşıp, organlarını bağışladı

Bursa'dan yola çıkan otobüsün motoru alev alınca yolcular tahliye edildi Bursa'dan yola çıkan otobüsün motoru alev alınca yolcular tahliye edildi

Bursa'da 8 yıl hapis cezası bulunan firari kadın uyuşturucu satarken yakalandı Bursa'da 8 yıl hapis cezası bulunan firari kadın uyuşturucu satarken yakalandı

80 yaşındaki dede torununu öldürdükten sonra intihar etti 80 yaşındaki dede torununu öldürdükten sonra intihar etti

Bursa'da kaçan keçi, 3'üncü kattan adamın üzerine düştü Bursa'da kaçan keçi, 3'üncü kattan adamın üzerine düştü

S-400'lerin Türkiye'ye teslim tarihi belli oldu S-400'lerin Türkiye'ye teslim tarihi belli oldu

Acemi kasaplar birbirini bıçakladı Acemi kasaplar birbirini bıçakladı

Pantolonda lekeler gördü, CİMER'e şikayet etti Pantolonda lekeler gördü, CİMER'e şikayet etti

Bursa'da kurban kesim alanları havadan görüntülendi Bursa'da kurban kesim alanları havadan görüntülendi

Bursa'nın lüks odalı kedi oteli bayramda dolu Bursa'nın lüks odalı kedi oteli bayramda dolu

Rehine de çete üyesiymiş! Rehine de çete üyesiymiş!

Bursa'da acemi kasaplar hastanelere koştu Bursa'da acemi kasaplar hastanelere koştu

Bursa'da kurban kesim yerleri tıklım tıklım Bursa'da kurban kesim yerleri tıklım tıklım

ABD Büyükelçiliğine saldıranların fotoğrafları ortaya çıktı ABD Büyükelçiliğine saldıranların fotoğrafları ortaya çıktı

Bursa'daki faciada otobüs şoförü o yolu 'kestirme' olduğu için kullanmış Bursa'daki faciada otobüs şoförü o yolu 'kestirme' olduğu için kullanmış