Bursa Şehir Tiyatrosu yeni sezona gün sayıyor

Bursa Şehir Tiyatrosu yeni sezona gün sayıyor

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nun yeni sanat sezonuna 'Fermanlı Deli Hazretleri' adlı yepyeni oyunuyla başlayacağını söyledi. Oyunun prömiyeri, 20 Ekim Cumartesi günü yapılacak. 

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 2018 - 2019 sanat sezonuna hazırlanan Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nun 'Fermanlı Deli Hazretleri' adlı yeni oyununun provalarına katıldı. Tayyare Kültür Merkezi'nde (TKM) gerçekleştirilen provayı ilgiyle izleyen Başkan Aktaş, yeni oyun hazırlıklarını titizlikle sürdüren sanatçıları tebrik etti. Başkan Aktaş, keyifli anların yaşandığı ziyarette, sanatçılarla hatıra fotoğrafı çektirdi ve çalışmalarında başarılar diledi. "8 ayda 8 bin 96 seyirci" 

Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, yeni sezona iki farklı oyunla 'merhaba' diyecek. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, keyifle izlediği provada tiyatrocularla bol bol sohbet ederek, "Tiyatro, etki gücü yüksek bir sanat dalıdır. Tiyatroda daha fazla oyun sahnelemeli, daha fazla izlemeli ve gündeme taşımalıyız. 2006 yılından bu yana kentimizin kültür ve sanat yaşamına canlılık getiren Şehir Tiyatrosu, 2017 yılında 52 oyunda 6 bin 642 seyirciye, 2018 yılının ilk 8 aylık diliminde de oyun ve izleyici sayısını artırarak, 82 oyunda 8 bin 096 seyirciye ulaştı" diye konuştu. "İki yeni oyun, iki ayrı heyecan" 

Şehir Tiyatrosu'nun yeni sezon heyecanı yaşadığını söyleyen Başkan Aktaş, "Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nun heyecan dolu çalışmalarına ortak olmak istedik. Yeni sanat sezonunu, 20 Ekim Cumartesi günü, 'Fermanlı Deli Hazretleri' adlı oyunla açacağız. 24 Ekim'de ise 'Ben, Sinbad' adlı çocuk oyununun prömiyeri yapılacak" dedi. 

Başkan Aktaş, Kasım ayı itibariyle Görükle Gençlik Merkezi sahnesinde bir yetişkin ve bir de çocuk oyununun sahneleneceğinin de müjdesini vererek, "Şehir Tiyatrosu, amatör kol çalışmasıyla Görükle Gençlik Merkezi ve Tayyare Kültür Merkezi'nde eğitim çalışmalarına başlayacak. Bu doğrultuda, TKM'de haftada 5, Görükle Gençlik Merkezi'nde de haftada 2 temsil ile kültür merkezlerimizde sokak oyunu, drama ve masal etkinlikleri gerçekleştirilecek. Bu yıl tiyatro odağında daha fazla izleyiciye ulaşarak, yolumuza devam edeceğiz" şeklinde konuştu. 

Aktaş, Bursa'da tiyatro izlenme oranının yükselmesinin gerekliliğine de vurgu yaptı. Osmanlı dönemi komedisi 

'Fermanlı Deli Hazretleri' oyununun yönetmeni Altuğ Görgü de oyun hakkında bilgi vererek, "Oyun, Osmanlı dönemine ait bir komedi. Dönemsel bir komedi olmasının yanında, oyunu biraz bugüne de getiriyoruz. Müzikli, danslı, oldukça eğlenceli ve çok keyifli bir oyun oluyor. Biz çalışırken çok keyif alıyoruz" diyerek tiyatro severleri, 20 Ekim'den itibaren oyunu izlemeye davet etti. 

Bursa'da hayvansever kadın, kedileriyle birlikte yangında can verdi Bursa'da hayvansever kadın, kedileriyle birlikte yangında can verdi

Sedanur köyünde toprağa verildi Sedanur köyünde toprağa verildi

Avrupa'nın en büyük kitabevi Bursa'da açıldı Avrupa'nın en büyük kitabevi Bursa'da açıldı

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (23 Eylül 2018 Pazar)	Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (23 Eylül 2018 Pazar)

Bursa'da takla atan otomobil demir korkuluklara oturdu Bursa'da takla atan otomobil demir korkuluklara oturdu

Fişek sandılar bomba çıktı! Fişek sandılar bomba çıktı!

Çalışanlara erken zam! Çalışanlara erken zam!

Trafikte pes dedirten görüntü Trafikte pes dedirten görüntü

Genç kadının etek altı fotoğrafını çekerken flaş patlayınca...
Genç kadının etek altı fotoğrafını çekerken flaş patlayınca...

İmar barışında fazla ödeme yapana iade! İmar barışında fazla ödeme yapana iade!

İş yerine pompalı tüfekle saldırı: 1 yaralı İş yerine pompalı tüfekle saldırı: 1 yaralı

Cehennemi yaşıyorlar! ''17 kez tecavüze uğradım'' Cehennemi yaşıyorlar! "17 kez tecavüze uğradım"

At ve eşek eti nasıl anlaşılır? At ve eşek eti nasıl anlaşılır?

Eski sevgilisinin dikkatini çekmek için bunu yaptı
Eski sevgilisinin dikkatini çekmek için bunu yaptı

Sahte pasaportla gittiği Almanya'da emekli oldu, 48 yıl sonra yakayı ele verdi Sahte pasaportla gittiği Almanya'da emekli oldu, 48 yıl sonra yakayı ele verdi

Yusuf Nazik 100 kişinin adını verdi Yusuf Nazik 100 kişinin adını verdi

Babası Bayburtlu çıkan Alman papaz cami yaptırdı Babası Bayburtlu çıkan Alman papaz cami yaptırdı

Kiralıklarda 'döviz' inadı Kiralıklarda 'döviz' inadı