Bursa Osmangazi Belediye Başkanı Dündar: "Engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırıyoruz"

Bursa Osmangazi Belediye Başkanı Dündar: ''Engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırıyoruz''

Bursa Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, belediye olarak engelli vatandaşların günlük yaşamlarını kolaylaştırmak için birçok çalışma yürüttüklerini söyledi.

Başkan Dündar, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Bursa Sağır Dilsizleri Himaye ve Yardım Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Şener Baş'ı makamında kabul etti.

Her insanın bir engelli adayı olduğuna dikkat çeken Başkan Dündar, "Engelli vatandaşlarımızın sosyal hayatla olan bağlarını güçlendirmek için yıl içerisinde çeşitli ekinlikler düzenliyoruz. Bununla birlikte engelli vatandaşlarımızın dertlerine merhem ve çare olmak için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz. Bursa Sağır Dilsizleri Himaye ve Yardım Derneğimizin de birçok başarılı çalışması var. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da birlikte daha güzel projelere imza atacağız. Yürekleri yaşama sevinci ile dolu engelli kardeşlerimizin '3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nü kutluyorum" dedi.

Başkan Dündar'a verdiği desteklerden dolayı teşekkür eden Bursa Sağır Dilsizleri Himaye ve Yardım Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Şener Baş da, "1957 yılında kamu yararına kurmuş olduğumuz derneğimizde tüm işitme engelli vatandaşımız için tercüman desteği ile aktiviteler gerçekleştiriyoruz. 3 sene önce tanışmış olduğum Başkanımız Mustafa Dündar, bizlerden asla desteğini esirgemedi. Bizler de bu özel gün dolayısıyla kendisini ziyaret edip, desteklerinden dolayı teşekkür etmek istedik. Aynı zamanda işitme engelli çocuklarımızı spor ile hayata kazandırmak adına başkanımızdan sözümüzü aldık" diye konuştu.

Başkan Dündar, ziyaret sonunda  Şener Baş ve tercüman Zeynep Aktan'a çeşitli hediyeler verdi.

Bursa'da şampiyon at icralık oldu Bursa'da şampiyon at icralık oldu

Bursa'da şehit çocuğuna muhteşem düğün Bursa'da şehit çocuğuna muhteşem düğün

Bursa Milletvekili Çavuşoğlu: ''Uyanık ol Bursa'' Bursa Milletvekili Çavuşoğlu: "Uyanık ol Bursa"

Benzin fiyatına 17 kuruşluk zam bekleniyor Benzin fiyatına 17 kuruşluk zam bekleniyor

Akıl sağlığı yerinde çıkan zanlıdan akılalmaz savunma! Akıl sağlığı yerinde çıkan zanlıdan akılalmaz savunma!

Bursa'da Türk vatandaşlığı bekleyen Suriyeli Samer için 'sınır dışı ve gözetim kararı' verildi Bursa'da Türk vatandaşlığı bekleyen Suriyeli Samer için 'sınır dışı ve gözetim kararı' verildi

Bursa'da İstiklal Marşı'nı okuyana börek bedava Bursa'da İstiklal Marşı'nı okuyana börek bedava

Sanata dair beklediğiniz her şey Bursa'da... O kadın boyalarla dans ediyor Sanata dair beklediğiniz her şey Bursa'da... O kadın boyalarla dans ediyor

Bursa'da ganyan bayiine dalan çocuk sürücü serbest Bursa'da ganyan bayiine dalan çocuk sürücü serbest

Mesut Demir; <br /> Bursa'nın havasına güven kalmadı! Mesut Demir;
Bursa'nın havasına güven kalmadı!

Murat Sağman; <br /> Dolar niye yükseldi Murat Sağman;
Dolar niye yükseldi

Teleferikle Bursa Uludağ'a çıkacaklara uyarı Teleferikle Bursa Uludağ'a çıkacaklara uyarı

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (25 Mart 2019 Pazartesi) Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (25 Mart 2019 Pazartesi)

Bursa'da sobadan çıkan yangın mahalleyi ayağa kaldırdı Bursa'da sobadan çıkan yangın mahalleyi ayağa kaldırdı