Bursa'nın gururu oldu

Bursa'nın gururu oldu

"Brüksel Grand Prize Virtuoso 2018" Uluslararası Müzik Yarışması'nın yıldızı Bursa'lı küçük Eylül oldu. Yarışmadan birincilik ödülü ile dönen Eylül Eda Yıldız, soluğu Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'ın yanında aldı.

Başkan Mustafa Dündar'ın desteğiyle Brüksel'deki Uluslararası Müzik Yarışması'na katılan piyanist Eylül Eda Yıldız, piyano dalı 8 yaş grubunda Bursa'nın gururu oldu.

Brüksel'in en büyük sanat organizasyonlarının yapıldığı Brüksel Güzel Sanatlar Merkezi Resital Salonu'nda düzenlenen törende ödülünü alan Yıldız, yarışmaya uzun süredir hazırlandığını ifade ederek desteklerinden dolayı Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'a teşekkür etti.

Küçük piyanist Yıldız'ı makamında ağırlayan Dündar, "Eylül Eda Yıldız, katıldığı ilk uluslararası yarışmadan birincilikle döndü. Kızımız, 26 ülkeden 200'ün üstünde yarışmacının katımıyla gerçekleştirilen "Brüksel Grand Prize Virtiuoso 2018" Uluslararası Müzik Yarışması'nda sadece ilçemize değil, ülkemize büyük bir gurur yaşattı. Elde ettiği başarı sonrasında da  mutluluğunu bizlerle paylaştı. Ben de Eylül kızımızı bir kez daha tebrik ediyor, eğitim ve müzik hayatında başarılar diliyorum" diye konuştu.

Bursa'da DEAŞ'lı 2 kadın terörist tutuklandı Bursa'da DEAŞ'lı 2 kadın terörist tutuklandı

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey: Kelesli yerinde mutlu ve huzurlu olacak Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey: Kelesli yerinde mutlu ve huzurlu olacak

Kadın sürücü dehşet saçtı! Kadın sürücü dehşet saçtı!

Akıl almaz kaza: 1 yaralı Akıl almaz kaza: 1 yaralı

Kurum: Plastik poşet kullanımı yüzde 70 azaldı Kurum: Plastik poşet kullanımı yüzde 70 azaldı

Bursa Valiliği'nden kuvvetli fırtına uyarısı! Bursa Valiliği'nden kuvvetli fırtına uyarısı!

Bursa'da balıkçı kendini bıçakladı Bursa'da balıkçı kendini bıçakladı

Bursa'da Kalaşnikoflu cinayette keşif yapıldı  Bursa'da Kalaşnikoflu cinayette keşif yapıldı

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk'tan EYT açıklaması Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk'tan EYT açıklaması

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş: ''Dağ yöresine 12 tane eko turizm tesisi daha geliyor'' Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş: "Dağ yöresine 12 tane eko turizm tesisi daha geliyor"

MHP Bursa'dan Dündar'a destek! MHP Bursa'dan Dündar'a destek!

Ahmet Kural'a takipsizlik kararı! Ahmet Kural'a takipsizlik kararı!