Bursa'nın dağ köylerinde 30 çocuğa diş taraması hizmeti

Bursa'nın dağ köylerinde 30 çocuğa diş taraması hizmeti

Bir çocuğun gülümsemesinin sebebi veya ortağı olmainancıyla çalışan Proje ÇEKMECE'nin gönüllüleri, hafta sonunu dağ köylerindeki dezavantajlı köylere yardım elini uzatarak geçirdi. Büyükorhan'daki 2 köyde yaklaşık 30 öğrenciye diş taraması yapıldı.

Türkiye'nin ilk eğitim kooperatifi olan Çağdaş Eğitim Kooperatifi (ÇEK) bünyesindeki Proje ÇEKMECE gönüllüleri, Bursa'nın dağ köylerinden Armutçuk ve Sarnıç okulları öğrencilerine hafta sonu ağız sağlığı ve diş taraması hizmeti götürdü.

İstanbul Suadiye'deki kliniğinde hizmet veren Dr. İlker Arslan ve ekibinin Proje Çekmece'ye verdiği destekle Armutçuk ve Sarnıç köylerinde yaklaşık 30 köy çocuğuna ağız sağlığı ve hijyen eğitimi verilerek, diş taramaları gerçekleştirildi. Dr. İlker Arslan başkanlığındaki Dentsuadiye Ekibi; köy çocuklarına diş ve ağız bakımının sağlık açısından önemini anlatırken, çocuklara diş fırçası ve macunu, bere, dergi ve top da hediye edildi.

 

Büyükorhan İlçesi'ne bağlı 2 köy ziyaretine Çağdaş Eğitim Kooperatifi Başkanı Buğra Küçükkayalar, Yürütme Kurulu Başkanı Adnan Erdemir, ÇEK Eğitim ve Bilim Kurulu Üyesi Müjde Burçoğlu, 3 Mart Azizoğlu İlkokulu ve Ortaokulu Müdürü Ayla Okumuş, Çekmece Projesi Koordinatörü İbrahim Zeki Karabulut ve Proje gönüllülerinden oluşan yaklaşık 70 kişi katıldı.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş felsefesi ve değerlerini sahiplenen, aydınlanma meşalesi ve eğitim ışığını gelecek nesillere taşıyan ÇEK bünyesindeki Proje Çekmece, edindiği misyon gereği Bursa'nın fırsat eşitliğinden yararlanamayan kırsalında okula giden çocuklara imece usulüyle yardım elini uzatmaya devam ediyor. Proje Çekmece; her geçen gün büyüyen gönüllü kitlesiyle "Bir çocuğun gülümsemesinin sebebi ya da ortağı olmak" inancıyla çalışıyor.

haber/proje-cekmece-dag-koylerine-saglik-tasiyor-56304/
Yolcu minibüsü kamyona çarptı: 2 ölü, 10'dan fazla yaralı Yolcu minibüsü kamyona çarptı: 2 ölü, 10'dan fazla yaralı

İnşaatın en üst katına çıkıp intihara kalkıştı İnşaatın en üst katına çıkıp intihara kalkıştı

Düğün magandasını özel ekip yakaladı Düğün magandasını özel ekip yakaladı

Bursa'da devrilen kamyonun tankerindeki 20 ton süt tarlaya döküldü Bursa'da devrilen kamyonun tankerindeki 20 ton süt tarlaya döküldü

ABD Büyükelçiliğine ateş açılmasıyla ilgili davada FETÖ itirafı ABD Büyükelçiliğine ateş açılmasıyla ilgili davada FETÖ itirafı

Otomobilde kanlı infaz! Otomobilde kanlı infaz!

Kreşte 'çimdikli işkence' iddiası Kreşte 'çimdikli işkence' iddiası

Üniversiteli Berfin'in ölümüyle ilgili korkunç ifadeler Üniversiteli Berfin'in ölümüyle ilgili korkunç ifadeler

ABD'den Türkiye açıklaması ABD'den Türkiye açıklaması

Bursa'da ticari araca çarpan motosiklet sürücüsü hastanede öldü Bursa'da ticari araca çarpan motosiklet sürücüsü hastanede öldü