Bursa Nilüfer'de Üçevler'e hizmet yağmuru!

Bursa Nilüfer'de Üçevler'e hizmet yağmuru!

Nilüfer Belediyesi tarafından Üçevler Mahallesi'ne yaptırılan halı sahanın yanı sıra, Merkez Camii abdesthanesi ve şadırvanı, düzenlenen törenle hizmete girdi.

Spor-sanat ve sosyal projeleriyle toplumun her kesimine yönelik çalışmalarını halkla buluşturan Nilüfer Belediyesi, hizmetlerine Üçevler Mahallesi'nde yenilerini ekledi. Nilüfer Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan halı saha ile Üçevler Merkez Camii abdesthane ve şadırvanı düzenlenen törenle kullanıma açıldı. Törene Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Şükrü Köse, Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcıları, meclis üyeleri, muhtarlar ile çok sayıda davetli katıldı. Açılışların ilk durağı Üçevler Gençlik Spor takımının kullanacağı halı saha oldu. Muhtar Musa Yılmaz, mahallesine yapılan hizmetlerden dolayı memnuniyetini belirterek Başkan Mustafa Bozbey ve emeği geçenlere teşekkür etti.

BURSA'DA SPORUN MERKEZİ NİLÜFER

Nilüfer'in Bursa'da sporun merkezi haline geldiğini kaydeden Başkan Mustafa Bozbey, "Göreve geldiğimizden buyana Nilüfer'i sporun, sanatın, bilimin kenti yapmak için çaba gösteriyoruz. Bu hedefimizde hayata geçirdiğimiz projelerle ilerliyoruz. Sadece tesis ve hizmetlerle değil, Nilüfer Belediyespor Kulübü bünyesindeki branşlarımızdaki binlerce lisanslı sporcularımızın başarılarıyla da spora damga vurmaya devam ediyoruz. Bizim amacımız, sporun her dalını desteklerken, özellikle mahallelerimizde spor yapan çocuk ve gençlerin sayısının artırmaktır. Böylelikle gençlerimizin zamanları, kötü alışkanlıklar yerine sporla geçer, geleceğimiz, güçlü nesillerle şekillenir. Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün de gençlere en önemli öğütlerinden biri sporla ilgilenmeleriydi. "Ben Türk gençliğinin spor yaparak güçlü olmasını isterim" diyen Atamız, sözleriyle spora verdiği önemi gözler önüne sermiştir. Üçevler'deki halı sahamız Nilüfer Amatör Spor Kulübü Derneği'nin de bir üyesi olan Üçevler Spor Kulübü'nün hizmetinde olacaktır" dedi.

Bu yöndeki çalışmaların tüm mahallelerdeki spor kulüpleri için eşit şekilde yapıldığının altını çizen Başkan Bozbey, "Aynı zamanda her mahallemize halı saha hedefimizi de tamamlamak üzereyiz. 64 mahallemizin 54'ünde halı sahalarımız tamamlandı" açıklamasını yaptı.

BOZBEY: HİZMETLERİMİZ DEVAM EDECEK

Üçevler Mahallesi'ne olan hizmetlerin devam edeceğini vurgulayan Başkan Bozbey, "Bu alanda otopark, pazaryeri, spor aletleri, çocuk oyun gruplarının yer alacağı bir düzenleme planlıyoruz. Mahallemize okul ve aile sağlığı merkezi kazandırmak için de çalışma yapıyoruz.

Mahallemizin daha da kalkınması için canla başla çalışıyoruz. Kadınlar, gençler ve çocuklar için el sanatları ve sosyal etkinlik atölyelerinin yapılacağı 175 metrekarelik prefabrik binanın üretimi tamamlandı. Yarın beton atılacak. Bir ay içinde montajı yapılacak" diye konuştu.

Başkan Bozbey ayrıca 2018'de iki adet daha futbol sahasını daha hizmete sunarak, amatör spor kulüplerinin maçlarını Nilüfer'de oynamalarına olanak sağlayacaklarını söyledi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Şükrü Köse de yapılan hizmetin memnuniyet verici olduğunu belirterek, "Büyükşehir ve ilçe belediyeleri yaptıkları bu tür hizmetlerle Bursa'da sporun daha geniş kitlelere ulaşmasına aracı oluyor. Geleceğimiz olan çocuklarımızın bu tür tesislerde yetişmesi, ilerisi içinde büyük umut olacaktır. Başkan Bozbey ve emeği geçenleri kutluyorum" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Başkan Bozbey ve beraberindekiler halı sahanın açılışını gerçekleştirdi. Açılışın ardından Üçevler Gençlik Spor Kulübü'nün minik öğrencilerinin mücadele ettiği maçın başlama vuruşunu Başkan Bozbey ve protokol üyeleri yaptı.

ÜÇEVLER MERKEZ CAMİİ'NE YENİ ÇEHRE

Halı saha açılışının ardından ikinci durak Üçevler Merkez Camii oldu. Cami çevre düzenlemesi, abdesthane ve şadırvan törenle hizmete açıldı. Başkan Bozbey burada yaptığı konuşmada kurum olarak halkın ibadetini en iyi şekilde yapabilmesini çok önemsediklerini söyledi. Dayanışma kenti Nilüfer'de, ibadethanelere de Nilüfer Belediyesi olarak destek vermeye devam edeceklerini kaydeden Bozbey, "Özgürlüğün, demokrasinin, katılımcılığın, eşitlik ve vicdanın, en önemlisi sosyal belediyeciliğin örneklerini hizmetlerimize yansıtıyoruz. Bize ulaşan, desteğimizi isteyen her kesime, kimseyi ötekileştirmeden yanıt vermeye çalışıyoruz. Ne olursa olsun, "önce insan" diyen, insanı tüm hizmetlerinin odağına alan bir kurumuz. Bu anlayışımız doğrultusunda, Nilüferlilerin, doğumunda, düğününde, defninde yanındayız. Bursa'da ilk kez cenaze hizmetlerini ücretsiz olarak sunan belediye biziz. 2017 yılında camilerimizin yapısal ve çevre düzenleme ihtiyaçları için önemli ölçüde kaynak harcadık. Buraya yaptığımız düzenleme ve ek hizmet üniteleri mahallemize hayırlı olsun. Burada yapacağımız dualarımızın, birlik beraberliğimiz, barışımız, kardeşliğimiz ve ülkemizin güzel geleceği için olmasını diliyorum" dedi.

BOZBEY MAKAMINI ÜÇEVLER'E TAŞIDI

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey 'Başkan Burada' projesi kapsamında makamını bu hafta Üçevler Mahallesi'ne taşıdı. Muhtar Musa Yılmaz ile görüşen Başkan Bozbey talep ve önerilere de kulak verdi. Muhtar Yılmaz Başkan Bozbey'e mahallesine yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür etti. Üçevler Mahallesi'nin sürekli gelişen bir bölge olduğunu ifade eden Bozbey, "Burası büyük bir mahalle. Kadınlarımız ve gençlere hitap edecek, sanat ve eğitime yönelik etkinliklerin yapılacağı binamızı tamamlayacağız. Burada genel ihtiyaç okul. Kamulaştırma için gereken talepleri yapıyoruz. Burada okul yetersiz ve sorunun çözümü için elimizden geleni yapacağız. Daha önce yapılan hizmetlerimize bölge halkı sahip çıkıyor. Bu anlamda halkımıza da teşekkür ediyorum" dedi.

Başkan Bozbey gün boyu vatandaşlarla da bir araya gelerek sorunlarını dinledi.

 

Acilde kameralı yeni dönem! Acilde kameralı yeni dönem!

Rejim güçleri Afrin'de iddiası Rejim güçleri Afrin'de iddiası

Markette önce öptü, sonra boğazını kesti Markette önce öptü, sonra boğazını kesti

Antalya'da şantaj iddiası! İki gözaltı... Antalya'da şantaj iddiası! İki gözaltı...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çiftçilere müjde Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çiftçilere müjde

Fuhuş çetesi çökertildi: 15 tutuklu Fuhuş çetesi çökertildi: 15 tutuklu

Bursa'da taksi ücretlerine zam geldi! Bursa'da taksi ücretlerine zam geldi!

Üniversite öğrencisi genç kız ölümden döndü! Üniversite öğrencisi genç kız ölümden döndü!

Türkiye'yi dehşete düşüren katil yakalandı! Türkiye'yi dehşete düşüren katil yakalandı!

Bursa'da lise diplomalı sahte profesör gözaltına alındı Bursa'da lise diplomalı sahte profesör gözaltına alındı

O sapığa en üst sınırdan ceza istemi: 66 yıl hapis! O sapığa en üst sınırdan ceza istemi: 66 yıl hapis!

Demokrat Parti Bursa teşkilatında sular durulmuyor! Demokrat Parti Bursa teşkilatında sular durulmuyor!

Bursa'da gençlere uyuşturucu satan 9 kişilik çete çökertildi! Bursa'da gençlere uyuşturucu satan 9 kişilik çete çökertildi!

Markette cinsel ilişki skandalı! Markette cinsel ilişki skandalı!

İzmirli ünlü iş adamı gözaltında İzmirli ünlü iş adamı gözaltında

Saadet zinciri kurana Gümrük Bakanlığı'nan kötü haber Saadet zinciri kurana Gümrük Bakanlığı'nan kötü haber

Adalet Bakanı Gül: Çocuk istismarında kimyasal hadım gündeme gelecek Adalet Bakanı Gül: Çocuk istismarında kimyasal hadım gündeme gelecek

Gaz çıkaran yolcu ortalığı birbirine kattı, uçak acil iniş yaptı Gaz çıkaran yolcu ortalığı birbirine kattı, uçak acil iniş yaptı