Bursa İnegöl Kitap Günleri başlıyor

Bursa İnegöl Kitap Günleri başlıyor

Bursa İnegöl Belediyesi tarafından VAV Fuarcılık Organizasyon şirketi işbirliği ile 10 gün süreyle açık kalacak olan İnegöl Kitap Günleri 16 Şubat Cuma günü MODEF Fuar Merkezinde düzenlenecek açılış töreni ile başlıyor.

60'a yakın yazar ile 100 yayınevi ve yüzbinlerce kitabın yer alacağı İnegöl Kitap Günleri hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Alper Taban, "İnegöl Belediyesi olarak geçtiğimiz yıl ilk kez gerçekleştirdiğimiz Kitap Fuarının bu yıl 2'ncisini gerçekleştiriyoruz. Bu yıl kitap fuarımızı biraz daha geliştirerek, daha geniş kapsamlı ve profesyonel bir kitap fuarı gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Kitaplara dokunmak, bilginin kaynağına ulaşmak ve sevdiğimiz yazarlar ile buluşmak adına gerçekleştireceğimiz İnegöl Kitap Günlerine tüm ilçe halkımızı davet ediyoruz" şeklinde konuştu.

HER GÜN FARKLI YAZARLARLA 'YAZAR BULUŞMALARI' YAPILACAK

İnegöl Kitap Günleri 16-25 şubat tarihleri arasında 09:00-20:00 saatleri arasında açık kalacak. 60'a yakın yazar ile 100 yayınevi ve yüzbinlerce kitabın yer alacağı Kitap fuarında her gün farklı yazarlar 'Yazar Buluşmaları' kapsamında İnegöllülerle bir araya gelecek.

KİTABI SEVDİRMEMİZ GEREKİYOR

Bu yıl 2'ncisi düzenlenecek İnegöl Kitap Günlerini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz diyen Belediye Başkanı Alper Taban, "Kitabı özellikle gençlerimize, öğrencilerimize, hatta her yaştan vatandaşımıza sevdirmemiz gerekiyor. Yaşamı güzelleştiren kitabı, çocuğun yaşamında bir demirbaş ve başucu kılavuzu yapmamız gerektiğini unutmayalım. Kitap, hayatımızı anlamlandıran, bize değer katan, bizi karanlıktan aydınlığa çıkaran, bize yol gösteren, bize erdemli olmamız gerektiğini hatırlatan, bilginin tek değişmez kaynağı. Biz şartların daha da zorlaştığı dünyamızda özellikle teknolojik gelişmelerin yaşandığı, sosyal medya gibi handikapların çoğaldığı bir ortamda kitap okumanın daha da zorlaştığını söyleyebiliriz. Bunun önüne geçebilmek ve bir farkındalık oluşturabilmek adına da şehrimizde güzel ve geniş katılımlı bir kitap fuarı organize ediyoruz" diye konuştu.

"KİTAP GÜNLERİ BULUNMAZ BİR FIRSAT"

16-25 Şubat tarihleri arasında VAV Fuarcılık Organizasyon Şirketi ile ortaklaşa düzenlenecek İnegöl Kitap Günlerine 60'a yakın yazar ve 100 yayınevinin katılacağını ifade eden Taban; "Geniş katılımlı bir fuar gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Bu fuarda ben tüm şehrimizde yaşayan başta yetişkinler, anne babalar, beraberinde öğrencilerimizi fuarı ziyaret etmeye ve kendi için faydalı olacak kitapları okumaya davet ediyoruz. Teknolojinin çok hızlı bir şekilde geliştiği günümüzde, hızla tükettiğimiz değerleri yeniden kazanmak ve kitaplarla kucaklaşma adına kitap günleri bulunmaz bir fırsat."

"KİTAPLARIN BİZLERE ANLATACAĞI ÇOK ŞEY VAR"

Kitapların bizlere anlatacağı çok şey var düsturuyla hareket ederek İnegöl Kitap Fuarını düzenlediklerini belirten Taban, "100 yayınevi ve aralarında Yavuz Bahadıroğlu, Prof. Dr. Mehmet Çelik, Pelin Çift, Ahmet Şimşirgil, Şermin Yaşar, Cemil Kavukçu ve Faruk Öndağ gibi birçok güçlü kalemin katılımlarıyla gerçekleştireceğimiz İnegöl Kitap Günlerinde çocuklarımızın da sevdiği ve yakından tanıdığı yazarları ağırlayacağız. Şunu da belirtmek isterim ki biz burada sadece bir yazar-okuyucu buluşmasından ziyade bir farkındalık oluşturmak istiyoruz."

Taban son olarak, "Gün gün imza ve söyleşi etkinliklerinin devam edeceği kitap fuarımızın hayırlara vesile olmasını diliyor, tüm ilçe halkımızı İnegöl Kitap Günlerine ziyarete davet ediyoruz" dedi.

Emekli maaşları bayramdan önce yatacak Emekli maaşları bayramdan önce yatacak

SPK'dan son dakika düzenlemesi SPK'dan son dakika düzenlemesi

RTÜK Başkanı Yerlikaya'dan ABD ürünlerinin reklamlarına karşı hassasiyet çağrısı RTÜK Başkanı Yerlikaya'dan ABD ürünlerinin reklamlarına karşı hassasiyet çağrısı

Bursa Nilüfer'de su kesintisi Bursa Nilüfer'de su kesintisi

Katar'dan Türkiye'ye dev yatırım desteği Katar'dan Türkiye'ye dev yatırım desteği

CHP Bursa İl Başkanı Akkuş: Cargill derhal yıkılmalıdır! CHP Bursa İl Başkanı Akkuş: Cargill derhal yıkılmalıdır!

Bursa'da zabıtadan seyyara geçit yok Bursa'da zabıtadan seyyara geçit yok

Bursa'da vicdansızlar kedinin dört bacağını da kesti Bursa'da vicdansızlar kedinin dört bacağını da kesti

Milli sporcu, Rusya'da ödül olarak aldığı doları Bursa'da bozdurdu Milli sporcu, Rusya'da ödül olarak aldığı doları Bursa'da bozdurdu

Bursa'da üniversiteli Talha'nın öldüğü kazada, otobüs sürücüsü yasak yola girmiş Bursa'da üniversiteli Talha'nın öldüğü kazada, otobüs sürücüsü yasak yola girmiş

Bursa'da Başkan Aktaş ata bindi, hedefi 12'den vurdu Bursa'da Başkan Aktaş ata bindi, hedefi 12'den vurdu

16 yaşındaki çocuk kafasını patoza kaptırarak can verdi 16 yaşındaki çocuk kafasını patoza kaptırarak can verdi

Banu Alkan'ın 17 yaşındaki hali şaşırttı Banu Alkan'ın 17 yaşındaki hali şaşırttı

Küçük Fırat'ın başına giren inşaat demiri çıkarıldı Küçük Fırat'ın başına giren inşaat demiri çıkarıldı

Bursa'da yaşlı kadının evinden 10 kamyon çöp çıktı Bursa'da yaşlı kadının evinden 10 kamyon çöp çıktı

Bursa İMO Başkanı Albayrak: ''Uludağ yolu daha kaç kişiye mezar olacak?'' Bursa İMO Başkanı Albayrak: "Uludağ yolu daha kaç kişiye mezar olacak?"