Bursa İnegöl'de koro ve enstrüman kursu kayıtları başladı

Bursa İnegöl'de koro ve enstrüman kursu kayıtları başladı

Bursa İnegöl Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen koro, enstrüman ve sanatsal eğitimlerin kayıt başvuruları 03 Eylül Pazartesi günü itibariyle başladı. Kayıtlar 28 Eylül Cuma gününe kadar devam edecek.

İnegöl Belediyesinin Koro, Enstrüman ve sanatsal eğitimlerinde yeni dönem başlıyor. Belediye Başkanı Alper Taban, kayıtları başlayan kurslarla ilgili bir açıklama yaparak yeni dönem kurs kayıtlarının 3 Eylül Pazartesi günü itibariyle başladığını ve 29 Eylül Cuma gününe kadar devam edeceğini belirti. Taban açıklamasında, kurs kayıtları için  http://www.inegolkultursanat.org/KursBasvuru adresinden veya Kültür Sanat ve Gençlik Merkezine gelerek şahsen başvuru yapılabileceğini de ifade etti. 

Her yıl düzenlenen ve yüzlerce vatandaşımızın faydalandığı sanatla iç içe olduğu sanatsal faaliyet ve eğitimleri İnegöl halkına ücretsiz olarak sunduklarını dile getiren Başkan Taban; "Sanat eğitimlerimiz, birçok gencimizi konservatuarlara kazandırmış, kamuoyuna açık etkinliklerimizde tüm kursiyerlerimize kendilerini ifade edecekleri imkânlar sunulmuştur. Belediyemiz bu senede her yaştan halkımıza bu imkânı sunmaya devam edecektir" şeklinde konuştu.

KAYIT BAŞVURUSU YAPILACAK BRANŞLAR

Kurslar hakkında detaylı bilgi veren Taban şöyle konuştu: "2018-2019 eğitim öğretim yılında açacağımız kurslarımızı sıralarsak; Korolarımız, Türk Sanat Müziği Korosu, Türk Sanat Müziği Çocuk Korosu, Türk Halk Müziği Korosu, Türk Halk Müziği Gençlik Korosu, Erkekler Tasavvuf Müziği Korosu ve Kadınlar Tasavvuf Müziği Korosu kurslarının yanında enstrüman kursları olarak Bağlama, Keman, Keman Çocuk, Gitar, Gitar Çocuk, Ney, Piyano, Piyano Çocuk, Ney, Zurna, Davul ve Ritim. Ve son olarak sanatsal eğitimlerimizin olmazsa olmazları Resim, Resim Çocuk, Halk Oyunları, Drama ve Tiyatro alanında kurslarımız olacak."

Taban son olarak, "İnegöl'ün kültür ve sanat durağı Kültür Sanat ve Gençlik Merkezinde her yıl düzenlenen ve yüzlerce vatandaşımızın faydalandığı sanatla iç içe olduğu koro ve enstrüman ve sanat eğitimlerinde kurslarına ilçe halkımızın başvurularını beklediğimizi ifade eder, sanatın hayatımızın değişmez bir parçası olması temennisiyle, sevgi ve saygılarımı sunarım" dedi.

İngiltere: Kaşıkçı cinayetinin sorumlularından hesap sorulmalı İngiltere: Kaşıkçı cinayetinin sorumlularından hesap sorulmalı

Boğazı kesilerek öldürüldü Boğazı kesilerek öldürüldü

İsrail jetleri El Aksa televizyonunu vurdu İsrail jetleri El Aksa televizyonunu vurdu

8. kattan düşen 12 yaşındaki çocuk öldü 8. kattan düşen 12 yaşındaki çocuk öldü

Stan Lee hayatını kaybetti Stan Lee hayatını kaybetti

Afyonkarahisar'da trafik kazası: 1 ölü, 5 yaralı Afyonkarahisar'da trafik kazası: 1 ölü, 5 yaralı

Eski eş cinayetinde şok ses kaydı ortaya çıktı  Eski eş cinayetinde şok ses kaydı ortaya çıktı

Cem Yılmaz Emanet'in çekimlerine başladı, oyuncuları duyurdu Cem Yılmaz Emanet'in çekimlerine başladı, oyuncuları duyurdu

2017'de 6 bin 18 kişi göç esnasında hayatını kaybetti 2017'de 6 bin 18 kişi göç esnasında hayatını kaybetti

Bakan Varank açıkladı: FETÖ üyesi bin 289 TÜBİTAK personelinin işine son verildi Bakan Varank açıkladı: FETÖ üyesi bin 289 TÜBİTAK personelinin işine son verildi

Bursa'da tapu vurgun soruşturmasında 4 kişi tutuklandı Bursa'da tapu vurgun soruşturmasında 4 kişi tutuklandı

CHP'li belediye başkanı AK Parti'ye geçti CHP'li belediye başkanı AK Parti'ye geçti

5 yıllık faiz 5 ayın dibinde 5 yıllık faiz 5 ayın dibinde

Akciğer kanserinin maliyeti 8.8 milyar TL! Akciğer kanserinin maliyeti 8.8 milyar TL!

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun: ''Cumhurbaşkanımızı 'siyasi oyunlar oynamakla' itham etmesi kabul edilemez'' Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun: "Cumhurbaşkanımızı 'siyasi oyunlar oynamakla' itham etmesi kabul edilemez"