Bursa İnegöl'de çöp konteynerleri dezenfekte ediliyor

Bursa İnegöl'de çöp konteynerleri dezenfekte ediliyor

Bursa İnegöl Belediyesi, periyodik olarak sürdürdüğü çalışmalar ile ilçe genelinde bulunan çöp konteynerlerinin daha temiz ve hijyen bir şekilde olması için yıkama ve dezenfekte işlemleri gerçekleştiriyor.

Bursa İnegöl Belediyesi, ilçe genelinde bulunan çöp konteynerlerinin temizliği ve dezenfektesi içinde çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda periyodik olarak yapılan konteyner yıkama ve dezenfekte işlemleri Temizlik İşleri Müdürlüğü personelince yürütülüyor.

ÇEVRE SAĞLIĞI OLMAZSA OLMAZ KONULARIMIZDAN

Çöp konteynerlerinin yıkama ve dezenfektesi ile ilgili yapılan çalışmalara ilişkin açıklama yapan Belediye Başkanı Alper Taban, İnegöl Belediyesi olarak ilçe halkının çevre sağlığını korumak, aynı zamanda temiz ve sorunsuz bir şehir için çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. Bu konuda yapılanların sözde kalmadığını da kaydeden Taban, "Kentimizdeki evsel atık toplama, yolların süpürülmesi, çöplerin düzenli olarak alınması konusunda tüm çalışmalar büyük bir titizlikle yürütülüyor. İnegöl Belediyesi olarak çevre sağlığı ve hijyen konusunda son derece hassas davranmaya çalışıyoruz. Bu kapsamda İnegöl merkez mahalleleri, eski adıyla beldeler de olmak üzere İnegöl'e yeni bağlanan mahallelerimiz de dahil olmak üzere mahallelerimizde çöplerin biriktirildiği çöp konteynerlerini, yıkama ve dezenfekte aracıyla belirli periyotlarla temizliyoruz" dedi.

KÖTÜ KOKU YAYMASI ENGELLENİYOR

Konteynerler çevre dostu yıkama aracı ile hızlı, ekonomik ve etkin bir şekilde konteynerler içerisinde bulunan çöp suyunu araç içine alacak şekilde sıcak deterjanlı su ile yıkanmaktadır diyen Taban, "Konteynerlerin yıkanmasının ardından parfüm içeren özel solüsyonla dezenfekte edilen konteynerler, gerçekleştirilen yıkama sonucunda çevreye herhangi bir şekilde kötü koku vermemektedir. Yıkama sonrası gerçekleştirilen bu dezenfeksiyon işlemi sayesinde konteyner içindeki atıklardan oluşabilecek bakteri ve mikroorganizmaların önüne geçilmektedir. Kötü bir görüntü kirliliği oluşturmaması için konteyner yıkama ve dezenfekte işlemini konteynerin konuşlandığı yerde yapıyoruz. Sosyal belediyecilik anlayışıyla sürdürdüğümüz bu temizlik çalışmalarını belediye olarak layıkıyla yerine getirmeye çalışıyoruz" diye konuştu.

"HEPİMİZİN ÜZERİNE DÜŞENİ YAPMASI LAZIM"

Açıklamasında vatandaşlara çağrıda da bulunan Taban, şöyle konuştu: "Tabi ki belediye olarak temiz bir çevre bilinci ortaya çıkarmak amacıyla yürüttüğümüz çalışmalara vatandaşlarımızın da gerekli hassasiyeti ve duyarlılığı göstereceğine inancımız tamdır. Bu kapsamda vatandaşlarımızın zamansız çöp çıkarmamalarını, ev ve işyerlerinin önlerini temiz tutmalarını, yol ve kaldırımlara ambalaj atığı ve sigara izmariti gibi çöpler atmamalarını önemle rica ediyoruz. Benim ilçe halkımızdan ricam; kış geliyor. Lütfen konteynırların içerisine kor ve kül atmayalım. Konteynırlarımız yanıyor ve zarar görüyor. Yine yeşil alanlar, boş arsalar, dere kenarları ve yol kenarlarına lütfen moloz vb. atıklar atmayalım. Bu konuda hepimizin üzerine düşeni yapması lazım. Bu şehir hepimizin."

Taban son olarak, "İlçemizin temiz bir görünüme kavuşması için çalışmalarımızın hız kesmeden devam edeceğini buradan bir kez daha belirtirken, konteyner yıkama ve dezenfekte çalışmasının hayırlı olmasını diliyor, hepinizi en içten kalbi duygularımla selamlıyorum" dedi.

Bursa'da sosyal medyayı sallayan video! Bursa'da sosyal medyayı sallayan video!

Yalan ihbarda bulunup ambulansın önünü silahla kesti Yalan ihbarda bulunup ambulansın önünü silahla kesti

Otomobile 12 kişinin binmesi görenleri şaşırttı Otomobile 12 kişinin binmesi görenleri şaşırttı

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten önemli açıklamalar AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten önemli açıklamalar

TIR sürücüsü yük indirirken kalp krizi geçirerek öldü TIR sürücüsü yük indirirken kalp krizi geçirerek öldü

Mehmet Ali Ekmekçi; <br /> İkiyüzlü Timsah Mehmet Ali Ekmekçi;
İkiyüzlü Timsah

Kaan Vardar; <br /> Fenerbahçe'yi ezerken... Kaan Vardar;
Fenerbahçe'yi ezerken...

Kerç Boğazı'nda iki gemide yangın Kerç Boğazı'nda iki gemide yangın

Bursa'da master ulaşım planına muhalefetten destek Bursa'da master ulaşım planına muhalefetten destek

Bursa polisi, Fenerbahçe taraftarlarını didik didik aradı Bursa polisi, Fenerbahçe taraftarlarını didik didik aradı