Bursa İnegöl'de Başkanlık Kupası start aldı

Bursa İnegöl'de Başkanlık Kupası start aldı

İnegöl Belediyesi'nin düzenlediği Bursa'nın en büyük spor organizasyonlarından biri olma özelliğine sahip olan Başkanlık Kupası, bugün oynanan müsabakalarla start aldı. 27 Nisan'a kadar 4 branşta devam edecek müsabakalarda 58 okuldan 2000 sporcu yer alıyor.

İnegöl Belediyesi'nin İlçe Spor Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle bu yıl 3'üncüsünü düzenlediği Bursa'nın en geniş kapsamlı spor organizasyonlarından biri olan İnegöl Belediyesi Başkanlık Kupası start aldı. Öğrencilerin spor yapması ve sporun içerisinde tutulabilmesi amacıyla başlatılan Başkanlık Kupası'nda bu yıl 34'ü Ortaokul ve 24'ü lise olmak üzere toplam 58 okuldan yaklaşık 2 bin öğrenci mücadele edecek.

İLK MÜSABAKAYI PROTOKOL DE İZLEDİ

Bu yıl voleybol, basketbol, masa tenisi ve puanlı atletizm olmak üzere toplam 4 branşta düzenlenecek müsabakalar; gençler, yıldızlar ve küçükler olmak üzere toplamda 21 kategoride gerçekleştirilecek. Kategorilerin 12'si erkekler arasında, 9'u ise kız öğrenciler arasında yapılacak. Zorlu mücadelelere sahne olacak Başkanlık Kupasının ilk karşılaşması, genç erkekler voleybol kategorisinde bugün Naire Çikayeva ile Anadolu İmam Hatip Lisesi arasında oynandı. İlk müsabakayı Belediye Başkanı Alper Taban ile Başkan Yardımcısı Eşref Yiğit, İlçe Spor Müdürü Yusuf Şevki Yücel ve Milli Eğitim Şube Müdürleri Orhan Çelik ve Ayfer Er ile AK Partili bazı yöneticiler de izledi.

GENÇLERİMİZİ, ÖĞRENCİLERİMİZİ ÖNEMSİYORUZ

Başkanlık Kupası ilk maçını izledikten sonra bir açıklama da yapan Belediye Başkanı Alper Taban, Başkanlık Kupası organizasyonunun başlangıcı ve duyurusu için bir araya geldiklerini söyledi. Belediyecilik anlamında pek çok alanda İnegöl Belediyesinin güçlü, dinamik bir yapıya sahip olduğunu belirten Taban; "Güzel ve yaşanabilir bir İnegöl imar edebilmek için mesai mefhumu gözetmeksizin çalışıyoruz. Göreve geldiğimiz günden bu yana da yaptığımız çalışmaları gözden geçirdik, yapacaklarımızı revize ettik. Bugün de gençlerimizi, öğrencilerimizi burada önemsediğimizi ifade etmek istiyorum. Kurguyu onların üzerine yapmak lazım. Muhakkak öğrencilik hayatları devam ediyor ama beraberinde onların kişisel gelişimlerine de bedensel gelişimlerine de vizyonlarına ve geleceklerine de katkı koyabilmek adına kurumlarımızla birlikte hareket ederek bugün Başkanlık Kupamızı başlatmak için buraya geldik" dedi.

Turnuvanın 27 Nisan'a kadar süreceğini de kaydeden Taban; "Biz bu kupayı geçmiş yıllarda da düzenledik. Bu yıl da yine biraz daha geliştirerek ve daha çok sporcunun içerisine dahil olabileceği bir ortama çevirmek istedik. Ortaokullarımız ve liselerimizden olmak üzere toplam 58 tane okuldan ibaret bir organizasyon. Hemen hemen tüm okullarımız burada olacaklar. Yaklaşık olarak burada 2000 öğrencimiz mücadele edecek. Bugün itibariyle müsabakaları başlatmış bulunuyoruz. Naire Çikayeva ve Anadolu İmam Hatip Lisemizin voleybol müsabakasıyla turnuvamız başladı. 27 Nisan'a kadar devam edecek bir kupa müsabakasından bahsediyoruz. 4 branşta ve 21 kategoride bu yarışmalar devam edecek. Voleybol, basketbol, masa tenisi ve puanlı atletizm branşlarında gerçekleştirilecek. Müsabakalarımızın bir kısmı Belediyespor Kapalı Spor Salonumuzda, bir kısmı Yeniceköy Kapalı Spor Salonumuzda oynanacak. Puanlı atletizm müsabakalarımız da ilçe stadımızda yapılacak. İnşallah güzel bir organizasyon olacak ve gençlerimiz keyif alacak. Onları önemsediğimizi her fırsatta ifade ederken, bu tür projelere de her zaman destek verip öncü olacağımızı belirtmek istiyorum. Katkı koyan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile İlçe Spor Müdürlüğümüze de teşekkür ediyorum" açıklamalarında bulundu.

Erdoğan ve Trump görüştü Erdoğan ve Trump görüştü

Bursa Görükle'de çekçekçi isyanı Bursa Görükle'de çekçekçi isyanı

Yüksek Hızlı Tren'in çarpışma anı kamerada!	Yüksek Hızlı Tren'in çarpışma anı kamerada!

Bursa İznik'te tarlada iş makinesi ile kaçak kazı Bursa İznik'te tarlada iş makinesi ile kaçak kazı

Babaya 3 evladının yanarak can verdiği söylenemedi Babaya 3 evladının yanarak can verdiği söylenemedi

İçişleri Bakanı Soylu: Dağlarda 700 terörist kaldı İçişleri Bakanı Soylu: Dağlarda 700 terörist kaldı

Bursa dünya liginde! Bakın kaçıncı sıradayız... Bursa dünya liginde! Bakın kaçıncı sıradayız...

Bursa'da uçuruma düşen otomobildeki genç kız, hayati tehlikeyi atlatamadı Bursa'da uçuruma düşen otomobildeki genç kız, hayati tehlikeyi atlatamadı

Soruyu çözenlerin yarısı aynı hatayı yapıyor... Soruyu çözenlerin yarısı aynı hatayı yapıyor...

Evinde kalan baldızına tecavüz etti Evinde kalan baldızına tecavüz etti

Bursa'da su kesintisi	Bursa'da su kesintisi

Bursa'da Uludağ'da kayak sezonu açıldı, vatandaşlar pistlere akın etti Bursa'da Uludağ'da kayak sezonu açıldı, vatandaşlar pistlere akın etti

KKTC Meclis'inde 'öpücük' damgası KKTC Meclis'inde 'öpücük' damgası

Bursa'da yaşlı kadının cansız bedeni bulundu Bursa'da yaşlı kadının cansız bedeni bulundu

Bursa İl Emniyet Müdürü Osman Ak, Suriyelilere broşür dağıttı Bursa İl Emniyet Müdürü Osman Ak, Suriyelilere broşür dağıttı