Bursa İnegöl bayrama hazırlanıyor

Bursa İnegöl bayrama hazırlanıyor

Bursa İnegöl Belediyesi, kurban bayramı öncesi oluşturulan ekiplerle şehrin dört bir yanında bayram temizliğini sürdürüyor. Çalışma kapsamında; kaldırımlardaki otların biçilmesinden boş arsaların temizliğine, otomatik süpürge aracı ve görevliler tarafından sokakların, caddelerin süpürülmesine kadar her noktada temizlik çalışması sürüyor.

Kurban Bayramı öncesi şehrin dört bir yanında temizlik seferberliği başlatan İnegöl Belediyesi, İnegöl'ü bayrama hazırlıyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan ekiplerle caddeler, sokaklar, kaldırımlar ve boş arsalar temizlenerek bayrama daha temiz bir İnegöl hazırlamak için hummalı bir çalışma sürüyor.

DEPREM OLGUSU HAYATIN BİR GERÇEĞİ

Genel temizlik çalışması bugün Ertuğrulgazi Mahallesinde devam ederken, çalışmaları Belediye Başkanı Alper Taban'da yerinde inceledi. İnceleme sırasında bir açıklama da yapan Başkan Taban, ayrıca 17 Ağustos depremini de unutmadı. Taban, "Bugün 17 Ağustos depreminin yıl dönümü. 19 yıl önce yaşanan bu depremde hayatını kaybedenlere bir kez daha Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyorum. Bir acıyı tekrar hatırlatmak değil ama deprem olgusu hayatın bir gerçeği. Bizim de buna hazır olmamız gerekiyor. İnşallah daha sağlam yapılar, günün koşullarına daha uygun yapılar hayata geçirmek zorundayız" dedi.

VATANDAŞI DA TEMİZLİK SÜRECİNE DAHİL ETMEK İSTİYORUZ

Genel temizlik çalışmasına ilişkin de konuşan Taban, şu ifadelere yer verdi: "Bugün Ertuğrulgazi Mahallemizde bayram öncesi yaptığımız temizlik çalışmalarıyla ilgili bir araya geldik. Temiz şehir, marka kent İnegöl vurgusunu oluşturabilmek adına açıkçası yoğun bir şekilde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Belediyemizin bizzat Temizlik İşleri Müdürlüğü marifetiyle yapılan çalışmalar bir tarafa, çevre komisyonu üyelerimizin destekleri ve gayretleriyle yapmaya çalıştığımız etkinlikler bir tarafa ama bir taraftan da bu şehirde yaşayan bütün vatandaşlarımızı sürece dahil ederek daha temiz bir şehir elde etmenin yollarını arıyoruz. Temiz şehrin sadece temizlemekle olmadığını çok iyi biliyoruz. Ancak bu şehirde yaşayanların topyekun bu bilince ermesiyle temiz şehir İnegöl'e erişebiliriz."

HER VATANDAŞ BİR DENETİMCİ OLMALI

"Kirlenme oranlarımız çok yüksek. Bununla ilgili belirli farkındalık çalışmaları yapmaya çalışıyoruz. Bu işi sembolize edecek bir karakter ortaya koymuştuk, Pırıl ismini verdiğimiz tırtılımız. Okul döneminde okullarımızı, okul dışındaki dönemde de şehrimizin farklı bölgelerindeki etkinliklerde vatandaşlarımızın dikkatini çekerek temizlik vurgusunu yerine getirmeye çalışmakta. Tabi bunlar işin sadece bir parçası. İlçe halkımıza buradan seslenmek istiyorum; önce herkes kendi evinin önü, kendi mahallesi, kendi sokağı, aynı şekilde esnaflarımız kendi işyerleri olmak üzere buraları temiz tutmakla mükellef. Muhakkak suretle kendilerinden kaynaklanmayan kirlenmeleri yaşıyoruz. Ancak bunun öncelikli olarak kontrolünü yapacak olanlar o muhitte yaşayan insanlar. Burada eğer kendileri dışında birileri tarafından kirlenme söz konusuysa bunu 153 hattımıza bildirebilirler. Bu tür bildirimler anında Temizlik İşleri Müdürlüğümüz tarafından müdahale edilerek bertaraf edilmeye çalışılıyor. Ama dediğim gibi meydanın boş olmadığını gösterebilmek adına hata yapan kişilerin rahat hareket etmemeleri adına hepimizin birer denetim elemanı gibi hareket ediyor olması lazım. Tek başına bir Belediye Başkanı veya Temizlik İşleri personeliyle koca bir İnegöl'ü temizlememiz mümkün değil."

TÜM CADDE VE SOKAKLAR TEMİZLENİYOR

"Bugün arkadaşlarımız burada arsaların temizliğinden tutun da kaldırımlar, tretuvarlar, cadde ve sokaklarımız olmak üzere bunların temizlik ve kontrollerini yapıyorlar. Ancak aynı oranda buraların kirlenmemesi için vatandaşlarımızın desteğine ihtiyacımız var. Tabi biz bunlarla ilgili bir dizi hazırlıklar yapmaya devam ediyoruz. Öncelikle sabrederek duyarlı vatandaş sayısını arttırmaya çalışacağız. Ancak daha sonrasında yapacağımız işlemlerse; denetimin ardından bir yerde sorun kronik hale gelmişse, ısrarla birileri kasten oraya çöp döküyor veya kirletiyorsa biz de bu noktada ilgili birimlerimiz tarafından işlem yapmaya başlayacağız. Bunlara ceza tesis etmeye başlayacağız. Bu bizim tercih ettiğimiz bir yöntem değil. Önceliğimiz vatandaşlarımızın bu konuda dikkatli olması. Lütfen tüm ilçe halkımız bu konuda daha dikkatli davransın. Bu şehir hepimizin."

Mesut Demir; <br /> Bursa'da Fetö'nün hastanesiydi, şimdi... Mesut Demir;
Bursa'da Fetö'nün hastanesiydi, şimdi...

Bursa'da satılık Cami elde kaldı, dernek başkanı 10 lira kampanyası başlattı Bursa'da satılık Cami elde kaldı, dernek başkanı 10 lira kampanyası başlattı

Bursada Bugün yeni yayın dönemi başlıyor Bursada Bugün yeni yayın dönemi başlıyor

Asgari ücret ne kadar olacak? Asgari ücret ne kadar olacak?

Sıfır araçlar ne kadar ucuzlayacak? Otomobilde 3.450 liralık ÖTV indirimi Sıfır araçlar ne kadar ucuzlayacak? Otomobilde 3.450 liralık ÖTV indirimi

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak?  (24 Eylül 2018 Pazartesi) Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (24 Eylül 2018 Pazartesi)

''Kocam yok evde tekim bana gel'' mesajı cinayetle bitti! "Kocam yok evde tekim bana gel" mesajı cinayetle bitti!

Elleri ve ayakları birden karardı! Elleri ve ayakları birden karardı!

Fabrikada yangın çıktı! Çok sayıda ekip sevk edildi Fabrikada yangın çıktı! Çok sayıda ekip sevk edildi

530 dolarlık eskitilmiş ayakkabı sosyal medyayı salladı 530 dolarlık eskitilmiş ayakkabı sosyal medyayı salladı

İlginç görüntü! İntihar girişimi şova döndü İlginç görüntü! İntihar girişimi şova döndü

Bakanlık uyardı! Kırmızı etiketlilere binmeyin... Bakanlık uyardı! Kırmızı etiketlilere binmeyin...

IQ'nuzu uykunuz belirliyor! IQ'nuzu uykunuz belirliyor!

PKK'lı 5 teröristin kimlikleri ortaya çıktı! PKK'lı 5 teröristin kimlikleri ortaya çıktı!

YEP'te otomatik BES zorunlu hale geliyor YEP'te otomatik BES zorunlu hale geliyor

Gizli tanık: 'Ulaş'ı döverken radyonun sesini açtılar' Gizli tanık: 'Ulaş'ı döverken radyonun sesini açtılar'

İstanbul'da FETÖ operasyonu! 21 kişiye gözaltı İstanbul'da FETÖ operasyonu! 21 kişiye gözaltı

Buğra Gülsoy ve Nilüfer Gürbüz evlendi Buğra Gülsoy ve Nilüfer Gürbüz evlendi