Bursa İnegöl bayrama hazırlanıyor

Bursa İnegöl bayrama hazırlanıyor

Bursa İnegöl Belediyesi, kurban bayramı öncesi oluşturulan ekiplerle şehrin dört bir yanında bayram temizliğini sürdürüyor. Çalışma kapsamında; kaldırımlardaki otların biçilmesinden boş arsaların temizliğine, otomatik süpürge aracı ve görevliler tarafından sokakların, caddelerin süpürülmesine kadar her noktada temizlik çalışması sürüyor.

Kurban Bayramı öncesi şehrin dört bir yanında temizlik seferberliği başlatan İnegöl Belediyesi, İnegöl'ü bayrama hazırlıyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan ekiplerle caddeler, sokaklar, kaldırımlar ve boş arsalar temizlenerek bayrama daha temiz bir İnegöl hazırlamak için hummalı bir çalışma sürüyor.

DEPREM OLGUSU HAYATIN BİR GERÇEĞİ

Genel temizlik çalışması bugün Ertuğrulgazi Mahallesinde devam ederken, çalışmaları Belediye Başkanı Alper Taban'da yerinde inceledi. İnceleme sırasında bir açıklama da yapan Başkan Taban, ayrıca 17 Ağustos depremini de unutmadı. Taban, "Bugün 17 Ağustos depreminin yıl dönümü. 19 yıl önce yaşanan bu depremde hayatını kaybedenlere bir kez daha Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyorum. Bir acıyı tekrar hatırlatmak değil ama deprem olgusu hayatın bir gerçeği. Bizim de buna hazır olmamız gerekiyor. İnşallah daha sağlam yapılar, günün koşullarına daha uygun yapılar hayata geçirmek zorundayız" dedi.

VATANDAŞI DA TEMİZLİK SÜRECİNE DAHİL ETMEK İSTİYORUZ

Genel temizlik çalışmasına ilişkin de konuşan Taban, şu ifadelere yer verdi: "Bugün Ertuğrulgazi Mahallemizde bayram öncesi yaptığımız temizlik çalışmalarıyla ilgili bir araya geldik. Temiz şehir, marka kent İnegöl vurgusunu oluşturabilmek adına açıkçası yoğun bir şekilde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Belediyemizin bizzat Temizlik İşleri Müdürlüğü marifetiyle yapılan çalışmalar bir tarafa, çevre komisyonu üyelerimizin destekleri ve gayretleriyle yapmaya çalıştığımız etkinlikler bir tarafa ama bir taraftan da bu şehirde yaşayan bütün vatandaşlarımızı sürece dahil ederek daha temiz bir şehir elde etmenin yollarını arıyoruz. Temiz şehrin sadece temizlemekle olmadığını çok iyi biliyoruz. Ancak bu şehirde yaşayanların topyekun bu bilince ermesiyle temiz şehir İnegöl'e erişebiliriz."

HER VATANDAŞ BİR DENETİMCİ OLMALI

"Kirlenme oranlarımız çok yüksek. Bununla ilgili belirli farkındalık çalışmaları yapmaya çalışıyoruz. Bu işi sembolize edecek bir karakter ortaya koymuştuk, Pırıl ismini verdiğimiz tırtılımız. Okul döneminde okullarımızı, okul dışındaki dönemde de şehrimizin farklı bölgelerindeki etkinliklerde vatandaşlarımızın dikkatini çekerek temizlik vurgusunu yerine getirmeye çalışmakta. Tabi bunlar işin sadece bir parçası. İlçe halkımıza buradan seslenmek istiyorum; önce herkes kendi evinin önü, kendi mahallesi, kendi sokağı, aynı şekilde esnaflarımız kendi işyerleri olmak üzere buraları temiz tutmakla mükellef. Muhakkak suretle kendilerinden kaynaklanmayan kirlenmeleri yaşıyoruz. Ancak bunun öncelikli olarak kontrolünü yapacak olanlar o muhitte yaşayan insanlar. Burada eğer kendileri dışında birileri tarafından kirlenme söz konusuysa bunu 153 hattımıza bildirebilirler. Bu tür bildirimler anında Temizlik İşleri Müdürlüğümüz tarafından müdahale edilerek bertaraf edilmeye çalışılıyor. Ama dediğim gibi meydanın boş olmadığını gösterebilmek adına hata yapan kişilerin rahat hareket etmemeleri adına hepimizin birer denetim elemanı gibi hareket ediyor olması lazım. Tek başına bir Belediye Başkanı veya Temizlik İşleri personeliyle koca bir İnegöl'ü temizlememiz mümkün değil."

TÜM CADDE VE SOKAKLAR TEMİZLENİYOR

"Bugün arkadaşlarımız burada arsaların temizliğinden tutun da kaldırımlar, tretuvarlar, cadde ve sokaklarımız olmak üzere bunların temizlik ve kontrollerini yapıyorlar. Ancak aynı oranda buraların kirlenmemesi için vatandaşlarımızın desteğine ihtiyacımız var. Tabi biz bunlarla ilgili bir dizi hazırlıklar yapmaya devam ediyoruz. Öncelikle sabrederek duyarlı vatandaş sayısını arttırmaya çalışacağız. Ancak daha sonrasında yapacağımız işlemlerse; denetimin ardından bir yerde sorun kronik hale gelmişse, ısrarla birileri kasten oraya çöp döküyor veya kirletiyorsa biz de bu noktada ilgili birimlerimiz tarafından işlem yapmaya başlayacağız. Bunlara ceza tesis etmeye başlayacağız. Bu bizim tercih ettiğimiz bir yöntem değil. Önceliğimiz vatandaşlarımızın bu konuda dikkatli olması. Lütfen tüm ilçe halkımız bu konuda daha dikkatli davransın. Bu şehir hepimizin."

İstanbul'da iş insanına silahlı saldırı İstanbul'da iş insanına silahlı saldırı

Bursa'da gümrük kaçakçılarına darbe! Bursa'da gümrük kaçakçılarına darbe!

İstanbul Unkapanı Köprüsü'nde şüpheli ölüm İstanbul Unkapanı Köprüsü'nde şüpheli ölüm

Bursa'da hırsızlar PTT acentesini soydu Bursa'da hırsızlar PTT acentesini soydu

İngiltere'de Brexit anlaşması onaylandı! İngiltere'de Brexit anlaşması onaylandı!

Ve ilk kafile sınıra ulaştı! Ve ilk kafile sınıra ulaştı!

Türkiye'den Kaşıkçı cinayetine ilişkin son dakika açıklaması: Artık uluslararası soruşturma şart Türkiye'den Kaşıkçı cinayetine ilişkin son dakika açıklaması: Artık uluslararası soruşturma şart

Kendilerini 'MİT' personeli olarak tanıtan çete çökertildi Kendilerini 'MİT' personeli olarak tanıtan çete çökertildi

Yerleşim alanlarını tehdit eden orman yangını kontrol altına alındı Yerleşim alanlarını tehdit eden orman yangını kontrol altına alındı

İzmir'de tarihi eser operasyonu: 18 parça tarihi eser ele geçirildi. İzmir'de tarihi eser operasyonu: 18 parça tarihi eser ele geçirildi.

Torba teklifteki 5. madde kabul edildi Torba teklifteki 5. madde kabul edildi

RTÜK'ten reyting rekortmeni dizilere ''şiddet'' cezası RTÜK'ten reyting rekortmeni dizilere "şiddet" cezası

Kaçırılan Berfin'in babası: 4- 5 kızı daha kaçırmışlar Kaçırılan Berfin'in babası: 4- 5 kızı daha kaçırmışlar

Bursa Yıldırım'da su kesintisi	Bursa Yıldırım'da su kesintisi

Özal Ailesi'nin köşkü satılıyor! İşte fiyatı... Özal Ailesi'nin köşkü satılıyor! İşte fiyatı...

Sendika başkanını öldüren zanlının ifadesi ortaya çıktı Sendika başkanını öldüren zanlının ifadesi ortaya çıktı