Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Dülger okul müdürleriyle bir araya geldi

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Dülger okul müdürleriyle bir araya geldi

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, İnegöl İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Uygar Umut ile birlikte İnegöl'de okul müdürleriyle bir araya geldi.

İlçelerdeki okul müdürleriyle istişare ve değerlendirme toplantıları yapan Dülger,  İnegöl'e yaptığı ziyarette şunlara değindi:

"İnegöl, sanayinin bir şehre kattığı değerin en büyük göstergesinin özeti. Sanayideki gelişmelerle birlikte nüfusta da aynı oranda değişim yaşanıyor. Artan nüfusla birlikte bizim eğitimdeki gelişimimiz aynı oranda artıyor ve de hızlanıyor. Bakanlığımızın 2023 Vizyonu ile birlikte artık eğitimde yeni bir bakış açısına yön veriliyor. Eğitim sistemimizdeki değişim öncelikle zihinsel dönüşüm ile okullarda öncelikle okul müdürleri aracılığıyla gelişecek ve ortaya çıkacak. Aslında sistemin bütün planlaması bu. Sayın Bakanımızın ifadesiyle bu bir sistem değişikliği değil, bir metot değişikliği. Eğitime bakışta yeni bir metot ortaya çıkarılıyor. Bakanımızın ifadesiyle 'Soru çözen değil, sorun çözen' bir nesil hedefleniyor."

Dülger, "2023 Vizyonu ile birlikte çocuklarımızın nasıl soru çözeceklerinden ziyade,  daha çok kitap okuyan, okuduğunu yorumlayan ve de tartışan, farklı konularda farklı bakış açılarına sahip birer birey olarak yetişmelerini sağlamak. Hayattan kopmayan, hayatın içinde yaşayan ülkemizde ve dünyadaki değişimlere açık olan öğrencilerin olacağı bir dönüşümden bahsediyoruz.  Bu noktada hızlı bir değişim sağlamak için okul müdürlerinin desteğine çok ciddi bir şekilde ihtiyacımız var" dedi.

"Sizler, bulunduğunuz okulun beyinlerisiniz"

Dülger okul müdürlerine, "Sizler, bulunduğunuz okulun beyinlerisiniz. Eğer diğer organlarınızı doğru yönetirseniz, o vücut doğru hareket eder. Ancak bir şeyi sakın unutmayın, o vücudun kalbi öğretmenlerdir. Beyni besleyen de kalptir ama kalbin işlemesine hükmeden de beyindir. Kalpten kanı alamazsanız yönetimsel zaaf yaşarsınız, kalbi doğru idare edemezseniz vücut teklemeye başlar" dedi.

Okulların sosyal etkinlik fotoğraflarının çekilmesi gerektiğini de belirten Dülger, "Her öğrencinin bir sosyal faaliyet içerisinde bulunması, sosyal etkinliğe katılması, keşfedilmemiş olan yönlerinin açığa çıkarılması ve üniversite noktasında yönetme ve yönlendirmenin buna göre yapılmasının sağlanmasını istiyoruz" şeklinde konuştu.

Almanya'da 3 Türk genci hayatını kaybetti Almanya'da 3 Türk genci hayatını kaybetti

Vücuduna teknenin korkuluğu saplanan 14 yaşındaki çocuk ağır yaralandı Vücuduna teknenin korkuluğu saplanan 14 yaşındaki çocuk ağır yaralandı

Bahçeli: Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıdan memnuniyet duymak mümkün değil Bahçeli: Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıdan memnuniyet duymak mümkün değil

Bursa'da mangal yakmak isterken evini yaktı Bursa'da mangal yakmak isterken evini yaktı

Genç kız vahşice öldürülmüştü... Zanlı teslim oldu Genç kız vahşice öldürülmüştü... Zanlı teslim oldu

Bursaspor taraftarı umre yolcusu Bursaspor taraftarı umre yolcusu

Bursa'da 15 dönümlük alan küle döndü Bursa'da 15 dönümlük alan küle döndü

Kılıçdaroğlu: Bir milim geri adım atmayacağım Kılıçdaroğlu: Bir milim geri adım atmayacağım

Sri Lanka'da patlamalar: 2'si Türk 215 kişi hayatını kaybetti Sri Lanka'da patlamalar: 2'si Türk 215 kişi hayatını kaybetti

Bursalı firmadan müthiş üretim! Bu mermer kurşun geçirmiyor Bursalı firmadan müthiş üretim! Bu mermer kurşun geçirmiyor

Bursa'da definecilere jandarmadan suçüstü Bursa'da definecilere jandarmadan suçüstü

Konya'da korkutan deprem Konya'da korkutan deprem

İmamoğlu vatandaşlara seslendi İmamoğlu vatandaşlara seslendi

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Her türlü şiddet eylemini kınıyoruz AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Her türlü şiddet eylemini kınıyoruz

Bursa'da rahvan atları nefes kesti Bursa'da rahvan atları nefes kesti

Bursa'da teleferikte Nisan karı kuyruğu Bursa'da teleferikte Nisan karı kuyruğu