Bursa Gürsulu gençlere dijital detoks

Bursa Gürsulu gençlere dijital detoks

Gürsu Belediyesi, teknolojinin gençler üzerindeki olumsuz etkilerini ortadan kaldırmak amacıyla "Dijital Detoks Kampları" düzenleyecek.

Gürsu Belediyesi İşletme ve İştirakler Müdürlüğü tarafından hazırlanarak Dernekler Dairesi'ne sunulan Projeile;gençlerarasında giderek artan teknoloji bağımlılığının önüne geçmek, gençlerin analitik düşünme yeteneklerini arttırmak ve sosyal gelişimlerine destek olmak hedefleniyor.

131 bin 595 TL bütçesi bulunan hibe destekli proje,Gürsu'daki okullarda öğrenim gören, teknoloji bağımlılığı ve şiddete eğilimli 13-16 yaş aralığındaki gençleri kapsamakta.

410 öğrenci ve 15 öğretmenin katılımıyla gerçekleştirilecek proje kapsamında; Ericek Adrenalin Park Tesisleri'nde, "Dijital Detoks Kampları" yapılacak, sosyal, kültürel ve kişisel gelişim programları düzenlenecek.

"Gençlik, bir ülkenin kalkınmasında ve geleceğe umutla bakılmasında tetikleyici bir güçtür" diyen Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, "Gençliğin potansiyelinin iyi değerlendirilmesi ve madde bağımlılığı, teknoloji bağımlılığı gibi risk unsurlarından uzak tutulması gerekiyor. Adrenalin Parkımız sadece bir turizm tesisi değil. Aynı zamanda gençlerimizin enerjisini olumlu yönde kullanabileceği, fiziksel ve zihinsel gelişimlerine değer katabileceği bir eğitim merkezi. Gençlerimizin bedenen ve ruhen en sağlıklı şekilde gelişimi, teknolojinin olumsuz etkilerinden zarar görmemesini sağlamada hepimize sorumluluklar düşüyor " dedi.

Proje Koordinatörü Hüseyin Özmen "Milli Eğitim Müdürlüğü, Müftülük ve 3 derneğin yer aldığı çok ortaklı bir proje geliştirdik. Arge ve İnovasyonMerkezi olarak ilçemizdeki derneklerle ve diğer kamu kurumlarıyla birlikte proje geliştirmeye önem veriyoruz. Çünkü farklı kurumların aynı amaç doğrultusunda biraraya gelmesiyle bir sinerji ortaya çıkıyor ve projenin faydası artıyor. Bu proje; ilçemizdeki sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte geliştirdiğimiz yedinci projemiz. İlçemizde yaklaşık 60 dernek faaliyet gösteriyor. Derneklerimizi Arge ve İnovasyonMerkezimiz'e davet ediyoruz. Gelin birlikte proje geliştirelim ve Gürsu'muza değer katalım" dedi.

İstanbul'da 3 işçinin cansız bedeni bulundu İstanbul'da 3 işçinin cansız bedeni bulundu

Ev yangınında anne ile oğlu öldü Ev yangınında anne ile oğlu öldü

Midibüs alev topuna döndü, yolcular canını son anda kurtardı Midibüs alev topuna döndü, yolcular canını son anda kurtardı

Bozbey'den İYİ Parti ve Saadet Parti Bursa İl Teşkilatlarına ziyaret Bozbey'den İYİ Parti ve Saadet Parti Bursa İl Teşkilatlarına ziyaret

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fazıl Say'ın konserine katıldı! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fazıl Say'ın konserine katıldı!

Karda donmuş halde bulunan köpek yürekleri sızlattı  Karda donmuş halde bulunan köpek yürekleri sızlattı

Bursa İnegöl'de sis kabusu, görüş mesafesi sıfıra düştü! Bursa İnegöl'de sis kabusu, görüş mesafesi sıfıra düştü!

Boğazına cisim kaçan bebek boğulma tehlikesi geçirdi Boğazına cisim kaçan bebek boğulma tehlikesi geçirdi

Takla atan otomobilin sürücüsü ölümden döndü Takla atan otomobilin sürücüsü ölümden döndü

Amasya'da polis memuru intihar etti Amasya'da polis memuru intihar etti

Didem Uslu cinayetinde yeni gelişme Didem Uslu cinayetinde yeni gelişme