Bursa Gürsulu gençlere dijital detoks

Bursa Gürsulu gençlere dijital detoks

Gürsu Belediyesi, teknolojinin gençler üzerindeki olumsuz etkilerini ortadan kaldırmak amacıyla "Dijital Detoks Kampları" düzenleyecek.

Gürsu Belediyesi İşletme ve İştirakler Müdürlüğü tarafından hazırlanarak Dernekler Dairesi'ne sunulan Projeile;gençlerarasında giderek artan teknoloji bağımlılığının önüne geçmek, gençlerin analitik düşünme yeteneklerini arttırmak ve sosyal gelişimlerine destek olmak hedefleniyor.

131 bin 595 TL bütçesi bulunan hibe destekli proje,Gürsu'daki okullarda öğrenim gören, teknoloji bağımlılığı ve şiddete eğilimli 13-16 yaş aralığındaki gençleri kapsamakta.

410 öğrenci ve 15 öğretmenin katılımıyla gerçekleştirilecek proje kapsamında; Ericek Adrenalin Park Tesisleri'nde, "Dijital Detoks Kampları" yapılacak, sosyal, kültürel ve kişisel gelişim programları düzenlenecek.

"Gençlik, bir ülkenin kalkınmasında ve geleceğe umutla bakılmasında tetikleyici bir güçtür" diyen Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, "Gençliğin potansiyelinin iyi değerlendirilmesi ve madde bağımlılığı, teknoloji bağımlılığı gibi risk unsurlarından uzak tutulması gerekiyor. Adrenalin Parkımız sadece bir turizm tesisi değil. Aynı zamanda gençlerimizin enerjisini olumlu yönde kullanabileceği, fiziksel ve zihinsel gelişimlerine değer katabileceği bir eğitim merkezi. Gençlerimizin bedenen ve ruhen en sağlıklı şekilde gelişimi, teknolojinin olumsuz etkilerinden zarar görmemesini sağlamada hepimize sorumluluklar düşüyor " dedi.

Proje Koordinatörü Hüseyin Özmen "Milli Eğitim Müdürlüğü, Müftülük ve 3 derneğin yer aldığı çok ortaklı bir proje geliştirdik. Arge ve İnovasyonMerkezi olarak ilçemizdeki derneklerle ve diğer kamu kurumlarıyla birlikte proje geliştirmeye önem veriyoruz. Çünkü farklı kurumların aynı amaç doğrultusunda biraraya gelmesiyle bir sinerji ortaya çıkıyor ve projenin faydası artıyor. Bu proje; ilçemizdeki sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte geliştirdiğimiz yedinci projemiz. İlçemizde yaklaşık 60 dernek faaliyet gösteriyor. Derneklerimizi Arge ve İnovasyonMerkezimiz'e davet ediyoruz. Gelin birlikte proje geliştirelim ve Gürsu'muza değer katalım" dedi.

Bursa'da facianın eşiğinden dönüldü Bursa'da facianın eşiğinden dönüldü

Bursa'da su kesintisi Bursa'da su kesintisi

Meteoroloji uyarı üstüne uyarı yayınlıyor! Hem sel hem buzlanma var Meteoroloji uyarı üstüne uyarı yayınlıyor! Hem sel hem buzlanma var

Osmaniye'de belediye başkanına silahlı saldırı Osmaniye'de belediye başkanına silahlı saldırı

Maskeli iki grup çatıştı Maskeli iki grup çatıştı

Yeğeninin evini yaktı! Yeğeninin evini yaktı!

Antalya'da 'spin' ve 'drift'e 115 bin lira ceza Antalya'da 'spin' ve 'drift'e 115 bin lira ceza

Bin 400 yıllık kilise ot ve saman deposu olarak kullanılıyor Bin 400 yıllık kilise ot ve saman deposu olarak kullanılıyor

Bursa'da korku dolu anlar! Otobüs durağında intihar girişimi Bursa'da korku dolu anlar! Otobüs durağında intihar girişimi

Kılıçdaroğlu - Akşener görüşmesi sona erdi Kılıçdaroğlu - Akşener görüşmesi sona erdi

Bursa'da bebeğin boğazına 50 kuruş takıldı Bursa'da bebeğin boğazına 50 kuruş takıldı

Hukuk İşleri Müdürü evinde ölü bulundu Hukuk İşleri Müdürü evinde ölü bulundu

Terör örgütüne bir darbe daha! Son dört günde 57 terörist öldürüldü Terör örgütüne bir darbe daha! Son dört günde 57 terörist öldürüldü

Ünlü Youtuber Emre Özkan ve kız arkadaşı yangında öldü Ünlü Youtuber Emre Özkan ve kız arkadaşı yangında öldü