Bursa Gemlik'te kurtuluşun 96. yıl dönümünde coşkulu kutlamalar

Bursa Gemlik'te kurtuluşun 96. yıl dönümünde coşkulu kutlamalar

Bursa Gemlik'in Düşman İşgalinden Kurtuluşu'nun 96. yıl dönümü, Gemlik'te çeşitli etkinliklerle kutlandı.

15 Temmuz Demokrasi Meydanında İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan etkinlikler, öğrencilerin günün anlam ve önemine ilişkin şiirleri okuması ile devam etti.

Yoğun bir katılımın olduğu kutlama etkinliklerine Gemlik Kaymakamı Gürbüz Karakuş, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, İlçe Emniyet Müdürü Abdulkadir Yüce, Jandarma Komutanı Barış Bozkurt'un yanı sıra belediye meclis üyeleri, STK ve Dernek temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Günün anlam ve önemini binaen bir konuşma yapan Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, "Farklılığımız Zenginliğimizdir" diyerek, bir kez daha birlik ve beraberlik mesajları verdi. Türkiye'nin çok güzel bir coğrafyada olduğunu dile getiren Başkan Yılmaz, Bursa ve Gemlik'in de bu güzel coğrafyanın en güzel yerinde olduğunu söyledi. İç ve dış mihrakların tüm çabalarına rağmen Türkiye ile birlikte Gemlik'in de büyüyüp geliştiğine dikkat çeken Refik Yılmaz, Gemlik'ten dünyaya yayılan, sevgi, birlik, beraberlik, kardeşlik mesajı ve enerjisi, Türkiye'yi bölmek, parçalamak isteyen hainlere de güzel bir mesaj olacaktır" dedi.

8. Geleneksel Hemşeri şenlikleri programları ile renklenen gecede İnegöllüler, Girit ve Rumeli Türkleri ve Giresunlular Kültür Derneklerinin gösterileri ve yerel sanatçılarının sahne almasıyla sona erdi.

Sahil boyunca kurulan stantlarda da yöresel dernekler hem geleneksel kıyafetleri ile vatandaşlara hizmet verirken, hem de yöresel yemeklerini sergileyerek, damak zevklerine hitap etti. Davul Zurnalı kutlamalar ve çeşitli organizasyonlar renklenirken, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, oyun havalarında da halay çekip, horon tepmeyi ihmal etmedi.

Hemşeri Şenlikleri kapsamında 12 Eylül Çarşamba akşamı Trabzonlular, Muş-Hınıslılar ve Batı Karadenizliler Dernekleri 15 Temmuz Demokrasi Meydanını şenlendirecek. 13 Eylül Perşembe akşamı da Samsunlular, DAĞ-DER, Roman ve Yozgatlılar Dernekleri sahneye çıkacak. 14 Eylül Cuma akşamı ise Giresun Dereli Aksu Köyü Derneği, Kars Ardahan Iğdır İlleri Derneği ile Karadenizliler Dernekleri, Erzurumlular Derneği hemşehrileriyle buluşacak. Şenliklerin kapanışı ise 15 Eylül Cuma akşamı gerçekleşecek. Şanlıurfalılar, Palandökenliler ve Giresun Güzyurdu Derneklerinin yöresel halk oyunları gösterileri ile sona erecek. Yöresel stantlar önünde yöresel etkinlikler ile şenliklerin finali yapılacak.

'Onarıcı adalet' tartışması 'Onarıcı adalet' tartışması

Tescilli güzele mahkemeden eski eş kararı Tescilli güzele mahkemeden eski eş kararı

Fransa'dan İsrail'e flaş çağrı Fransa'dan İsrail'e flaş çağrı

Merkel'den ''ticaret ihtilafları'' uyarısı Merkel'den "ticaret ihtilafları" uyarısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Twitter'da paylaştı: Dünya 5'ten büyüktür Cumhurbaşkanı Erdoğan Twitter'da paylaştı: Dünya 5'ten büyüktür

Whatsapp kullanıcılarına kötü haber Whatsapp kullanıcılarına kötü haber

Bir çocuk bir hamile rolü yapan kadın ve çiğ köfteli 46 hırsızlık Bir çocuk bir hamile rolü yapan kadın ve çiğ köfteli 46 hırsızlık

AK Parti ve MHP'den 'ittifak' anlaşması AK Parti ve MHP'den 'ittifak' anlaşması

Cumhurbaşkanı Erdoğan BM Genel Kurulu'nda konuştu Cumhurbaşkanı Erdoğan BM Genel Kurulu'nda konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Trump ile görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan Trump ile görüştü

İPhone şeklinde mezar taşı İPhone şeklinde mezar taşı

Parkta tartıştığı kocasını tabancayla vurdu Parkta tartıştığı kocasını tabancayla vurdu

3 gündür aranan adam, 5 metrelik çukurda bulundu 3 gündür aranan adam, 5 metrelik çukurda bulundu

İntihar etmeden önceki son sözleri ''Evlatlarımdan özür diliyorum'' oldu  İntihar etmeden önceki son sözleri "Evlatlarımdan özür diliyorum" oldu