Bursa Gemlik'te kurtuluşun 96. yıl dönümünde coşkulu kutlamalar

Bursa Gemlik'te kurtuluşun 96. yıl dönümünde coşkulu kutlamalar

Bursa Gemlik'in Düşman İşgalinden Kurtuluşu'nun 96. yıl dönümü, Gemlik'te çeşitli etkinliklerle kutlandı.

15 Temmuz Demokrasi Meydanında İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan etkinlikler, öğrencilerin günün anlam ve önemine ilişkin şiirleri okuması ile devam etti.

Yoğun bir katılımın olduğu kutlama etkinliklerine Gemlik Kaymakamı Gürbüz Karakuş, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, İlçe Emniyet Müdürü Abdulkadir Yüce, Jandarma Komutanı Barış Bozkurt'un yanı sıra belediye meclis üyeleri, STK ve Dernek temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Günün anlam ve önemini binaen bir konuşma yapan Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, "Farklılığımız Zenginliğimizdir" diyerek, bir kez daha birlik ve beraberlik mesajları verdi. Türkiye'nin çok güzel bir coğrafyada olduğunu dile getiren Başkan Yılmaz, Bursa ve Gemlik'in de bu güzel coğrafyanın en güzel yerinde olduğunu söyledi. İç ve dış mihrakların tüm çabalarına rağmen Türkiye ile birlikte Gemlik'in de büyüyüp geliştiğine dikkat çeken Refik Yılmaz, Gemlik'ten dünyaya yayılan, sevgi, birlik, beraberlik, kardeşlik mesajı ve enerjisi, Türkiye'yi bölmek, parçalamak isteyen hainlere de güzel bir mesaj olacaktır" dedi.

8. Geleneksel Hemşeri şenlikleri programları ile renklenen gecede İnegöllüler, Girit ve Rumeli Türkleri ve Giresunlular Kültür Derneklerinin gösterileri ve yerel sanatçılarının sahne almasıyla sona erdi.

Sahil boyunca kurulan stantlarda da yöresel dernekler hem geleneksel kıyafetleri ile vatandaşlara hizmet verirken, hem de yöresel yemeklerini sergileyerek, damak zevklerine hitap etti. Davul Zurnalı kutlamalar ve çeşitli organizasyonlar renklenirken, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, oyun havalarında da halay çekip, horon tepmeyi ihmal etmedi.

Hemşeri Şenlikleri kapsamında 12 Eylül Çarşamba akşamı Trabzonlular, Muş-Hınıslılar ve Batı Karadenizliler Dernekleri 15 Temmuz Demokrasi Meydanını şenlendirecek. 13 Eylül Perşembe akşamı da Samsunlular, DAĞ-DER, Roman ve Yozgatlılar Dernekleri sahneye çıkacak. 14 Eylül Cuma akşamı ise Giresun Dereli Aksu Köyü Derneği, Kars Ardahan Iğdır İlleri Derneği ile Karadenizliler Dernekleri, Erzurumlular Derneği hemşehrileriyle buluşacak. Şenliklerin kapanışı ise 15 Eylül Cuma akşamı gerçekleşecek. Şanlıurfalılar, Palandökenliler ve Giresun Güzyurdu Derneklerinin yöresel halk oyunları gösterileri ile sona erecek. Yöresel stantlar önünde yöresel etkinlikler ile şenliklerin finali yapılacak.

Bursa'da otomobil alev alev yandı Bursa'da otomobil alev alev yandı

Bursa'da sanık yakınları iki polis memurunu darbetti Bursa'da sanık yakınları iki polis memurunu darbetti

Kestiği dalın altında kalıp öldü Kestiği dalın altında kalıp öldü

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey'den eski belediye başkanlarına ziyaret  Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey'den eski belediye başkanlarına ziyaret 

Bursa'da kızını 14 yerinden bıçaklayan baba tutuklandı Bursa'da kızını 14 yerinden bıçaklayan baba tutuklandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Putin'den önemli açıklamalar Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Putin'den önemli açıklamalar

Taciz iddiası mahalleyi karıştırdı Taciz iddiası mahalleyi karıştırdı

Camiden dönen yaşlı adama otomobil çarpıp kaçtı Camiden dönen yaşlı adama otomobil çarpıp kaçtı

İstanbul ve Ankara'da eş zamanlı operasyon! Şebeke lideri de yakalandı İstanbul ve Ankara'da eş zamanlı operasyon! Şebeke lideri de yakalandı

Firari suç makinesi yakalandı Firari suç makinesi yakalandı

Gürcistan'da domuz gribinden ölenlerin sayısı 21'e yükseldi Gürcistan'da domuz gribinden ölenlerin sayısı 21'e yükseldi

Maden ocağı işçilerini taşıyan minibüs ile kamyon çarpıştı Maden ocağı işçilerini taşıyan minibüs ile kamyon çarpıştı

Annesi gözleri önünde öldürüldü, vuranı mahkemede açıkladı Annesi gözleri önünde öldürüldü, vuranı mahkemede açıkladı