BMGK bugün Tahran zirvesi için toplanıyor

BMGK bugün Tahran zirvesi için toplanıyor

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin (BMGK), Rusya'nın talebi üzerine İdlib'deki gelişmeleri ve Tahran zirvesinin sonuçlarını görüşmek üzere bugün toplanacağı bildirildi.

BM'deki diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Rusya BM  Güvenlik Konseyini İdlib'deki son durum hakkında bilgilendirmek üzere toplantı  talebinde bulundu.

BMGK bugün yerel saat ile 11.00'de (TSİ 18.00) İdlib'deki gelişmeler  ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir  Putin ile İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'nin Tahran'da yaptığı zirvenin  sonuçlarını görüşmek için toplanacak.

BM'ye göre, Suriye'de rejim ve Rusya'nın ülkenin kuzeybatısındaki  İdlib ve orta kesimlerindeki Hama illerinde düzenlediği hava saldırıları ve artan  çatışmalar nedeniyle son bir haftada 30 binden fazla kişi yerinden edildi ve  düzinelerce kişi hayatını kaybetti.

Suriye'nin kuzeybatısında, askeri muhalifler ve rejim karşıtı silahlı  grupların kontrolündeki İdlib ve çevresindeki bazı bölgelerin 4-5 Mayıs 2017'deki  Astana toplantısında "gerginliği azaltma bölgesi" ilan edilmesine karşın rejim ve  zaman zaman Rusya, bölgeye hava saldırıları düzenlemeye devam ediyor.

BDDK Başkanı'ndan çok kritik 'kredi' açıklaması! BDDK Başkanı'ndan çok kritik 'kredi' açıklaması!

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ''Bay Kemal bizim kuyruklarımız yokluk değil, varlık kuyrukları'' Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Bay Kemal bizim kuyruklarımız yokluk değil, varlık kuyrukları"

Bursa'da DEAŞ'lı 2 kadın terörist tutuklandı Bursa'da DEAŞ'lı 2 kadın terörist tutuklandı

Çalıştığı inşaatta intihar etti Çalıştığı inşaatta intihar etti

Sosyal medya dolandırıcısı tutuklandı Sosyal medya dolandırıcısı tutuklandı

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey: Kelesli yerinde mutlu ve huzurlu olacak Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey: Kelesli yerinde mutlu ve huzurlu olacak

Kadın sürücü dehşet saçtı! Kadın sürücü dehşet saçtı!

Akıl almaz kaza: 1 yaralı Akıl almaz kaza: 1 yaralı

Kurum: Plastik poşet kullanımı yüzde 70 azaldı Kurum: Plastik poşet kullanımı yüzde 70 azaldı

Bursa Valiliği'nden kuvvetli fırtına uyarısı! Bursa Valiliği'nden kuvvetli fırtına uyarısı!

Bursa'da balıkçı kendini bıçakladı Bursa'da balıkçı kendini bıçakladı

Bursa'da Kalaşnikoflu cinayette keşif yapıldı  Bursa'da Kalaşnikoflu cinayette keşif yapıldı