Bitcoin 7,000 doların üzerine çıktı

Bitcoin 7,000 doların üzerine çıktı

Çeşitli şirket ve kurumdan kripto para birimleri ve blockchain (blok zinciri) teknolojilerine ilişkin açıklamalar gelmeye devam ederken, Bitcoin 7,000 doların üzerine çıktı.

ABD merkezli uluslararası bankacılık şirketi JP Morgan Bilişim Daire Başkanı (Chief Information Officer/CIO) Lori Beer, katıldığı bir basın toplantısında blok zinciri teknolojisinin gelecekte şu anki teknolojinin yerini alacağını" söyledi ve Japonya merkezli çok uluslu teknoloji şirketi Fujitsu, IOTA blok zinciri kullanmayı planladığını duyurdu.

Yapılan açıklamaların etkisiyle piyasanın belirleyicisi Bitcoin son 24 saatte yüzde 4.43'lük bir artışla 7,031 dolara yükseldi ve 121 milyar 200 milyon dolarlık piyasa hacmiyle piyasanın yüzde 53'ünü oluşturdu.

Fujitsu'nun IOTA blok zinciri kullanmaya ilişkin açıklamasının ardından toplam 13,562 adet piyasada işlem gören 1,890 adet kripto para biriminin oluşturduğu piyasanın en yüksek hacimli ilk 10 kripto para birimi arasından son 24 saatte yüzde 21.38 ile en çok IOTA yükseldi.

En yüksek hacimli ilk 100 kripto para birimi arasından ise son 24 saatte yüzde 2.75, yüzde 2.48, yüzde 0.35, yüzde 0.33 ve yüzde 0.06 ile sırasıyla 80'inci sıradaki Kin, 99'uncu sıradaki Emercoin, 93'üncü sıradaki TrueUSD, sekizinci sıradaki Tether ve 48'inci sıradaki Populous geriledi.

Gelişmelerin etkisiyle piyasa hacmi 228 milyar 743 milyon dolar olarak gerçekleşirken, piyasadaki 24 saatlik işlem hacmi ise 12 milyar 768 milyon dolar olarak hesaplandı.

En yüksek hacimli ilk 10 kripto para birimindeki değişiklikler;

 

Aybaba: Zor bir sürece girdik Aybaba: Zor bir sürece girdik

24 binaya tahliye kararı... Sokak kapatıldı 24 binaya tahliye kararı... Sokak kapatıldı

Eğlence merkezinde vurularak hayatını kaybetti Eğlence merkezinde vurularak hayatını kaybetti

Bakan Çavuşoğlu açıkladı! Gübre ve tohumda da tanzim geliyor Bakan Çavuşoğlu açıkladı! Gübre ve tohumda da tanzim geliyor

Erdoğan müjdeyi verdi: Planları çıkardık Erdoğan müjdeyi verdi: Planları çıkardık

Timsah dondu! Timsah dondu!

Kaan Vardar; <br /> Kimse BURSASPOR'dan büyük değil!... Kaan Vardar;
Kimse BURSASPOR'dan büyük değil!...

BBP'den Cumhurbaşkanına övgü dolu sözler BBP'den Cumhurbaşkanına övgü dolu sözler

Hakan Çavuşoğlu'ndan muhalefete sert eleştiri Hakan Çavuşoğlu'ndan muhalefete sert eleştiri

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey Muşlular ile ''Gönül Sofrası''nda buluştu Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey Muşlular ile "Gönül Sofrası"nda buluştu

İstanbul'da bir bina daha çöktü İstanbul'da bir bina daha çöktü

Bursa Büyükşehir Başkanı Aktaş, tanzim satış noktasında vatandaşa hizmet etti Bursa Büyükşehir Başkanı Aktaş, tanzim satış noktasında vatandaşa hizmet etti