Binali Yıldırım'dan Nevvar Salih İşgören Ulu Camii inşaatına ziyaret

Binali Yıldırım'dan Nevvar Salih İşgören Ulu Camii inşaatına ziyaret

Geçtiğimiz günlerde İzmir'e gelen TBMM Başkanı Binali Yıldırım, milletvekilleri ve bürokratların da yer aldığı kalabalık bir heyetle Nevvar Salih İşgören İzmir Ulu Camii inşaatı şantiyesinde incelemelerde bulundu.

İhtiyaç sahibi aileler, şehit - gazi Mehmetçik ve polis aileleri ile 15 Temmuz gazisi-şehit yakınlarına sağladığı burslar, eğitim destekleri ve katkılar nedeniyle dualarla hatırlanan, okullardan hastanelere, huzurevlerinden dispanserlere kentin her yerinde kurdukları eserlerinde yaşayan Nevvar ve Salih İşgören çiftinin vasiyeti olan camii hızla yükseliyor. 

Konak Mersinli'de 14 dönümlük arsada, Nevvar Salih İşgören Vakfı tarafından inşa edilen İzmir'in en büyük; Türkiye ve Ortadoğu'nun en büyük kubbeli camisi olacak Nevvar Salih İşgören İzmir Ulu Camii şantiyesi, alanda işe başlanmasının birinci yılında, özel bir konuğu, TBMM Başkanı Binali Yıldırım'ı ağırladı. 
TBMM Başkanı Binali Yıldırım'ın ziyaretinde, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, Ak Parti İl Başkanı Aydın Şengül, İzmir Milletvekili Atilla Kaya ve bürokratlar da hazır bulundu. TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Nevvar Salih İşgören Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Nuretdin Memur, Başkan Yardımcısı Enes Uzunlar, Yönetim Kurulu Üyesi Mülayim Altınkalp, Mütevelli Heyeti Üyesi Aziz Demir, Vakfın Camii Koordinasyonundan Sorumlu Hukuk Müşaviri Av. Maksut Karaosman ve Genel Sekreter Mahir Dinç tarafından karşılandı. Vakıf Denetçisi İnşaat Mühendisi Onur Çetin'in teknik sunumu sonrasında Vakıf Başkanı Nuretdin Memur'dan bilgi alan TBMM Başkanı Yıldırım, aynı anda 15 bin kişinin ibadet edebileceği camiinin emekçileriyle hatıra fotoğrafı çektirdi. 

"Hayırları Türkiye'ye örnek" 
TBMM Başkanı Binali Yıldırım, İzmir'e kazandırdığı eserleriyle tanınan, kentten kazandığını kente veren rahmetli Nevvar ve Salih İşgören çiftinin, hayırseverlikleriyle Türkiye'ye örnek olduklarını belirterek, Vakıf Mütevelli Heyeti'ni kutladı. Yıldırım, "İnşallah 2019 Kurban Bayramı'nda İzmir'in en büyük camisi ibadete açılacak ve kentin önemli bir ihtiyacı İşgörenlerin vasiyeti sayesinde Nevvar Salih İşgören Vakfı'nca karşılanmış olacak" dedi. 

"İzmirli dayanışması" 
Nevvar Salih İşgören Vakfı Başkanı Nuretdin Memur, TBMM Başkanı Binali Yıldırım'a camii şantiyesi ziyareti için teşekkür ederken; vakfın caminin 45 milyon lira sözleşme bedelli zemin ve betonarme işlerini tamamlama taahhüdünün bitmesi ardından, inşaatın ince işlerinde tam bir İzmirli dayanışması sağlanarak, ibadete açmada tarih olarak belirlenen hedefin gerçekleşebileceğini söyledi. Nevvar Salih İşgören Vakfı olarak, burs desteği, bağış ve hayırlarıyla, hayırsever adını yaşatma sorumluluğunu sürdüreceklerini anlatan Memur, TBMM Başkanı Binali Yıldırım'ı, 10 Ağustos'ta Aşağı Narlıdere Mezarlığı'nda merhum Nevvar İşgören'in onuncu vefat yıldönümü anmasına katılmaya davet etti. 

Acemi kasaplar birbirini bıçakladı Acemi kasaplar birbirini bıçakladı

Bursa'da kurban kesim alanları havadan görüntülendi Bursa'da kurban kesim alanları havadan görüntülendi

Bursa'nın lüks odalı kedi oteli bayramda dolu Bursa'nın lüks odalı kedi oteli bayramda dolu

Rehine de çete üyesiymiş! Rehine de çete üyesiymiş!

Bursa'da acemi kasaplar hastanelere koştu Bursa'da acemi kasaplar hastanelere koştu

Bursa'da kurban kesim yerleri tıklım tıklım Bursa'da kurban kesim yerleri tıklım tıklım

ABD Büyükelçiliğine saldıranların fotoğrafları ortaya çıktı ABD Büyükelçiliğine saldıranların fotoğrafları ortaya çıktı

Bursa'daki faciada otobüs şoförü o yolu 'kestirme' olduğu için kullanmış Bursa'daki faciada otobüs şoförü o yolu 'kestirme' olduğu için kullanmış

Bursa'da bugün ve bayramda hava durumu nasıl olacak? (21 Ağustos 2018 Salı)	Bursa'da bugün ve bayramda hava durumu nasıl olacak? (21 Ağustos 2018 Salı)

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kato Dağı'ndaki askerlere seslendi Cumhurbaşkanı Erdoğan Kato Dağı'ndaki askerlere seslendi

150 kurbanlık sattı! Alacak verecek defterini kaybedince... 150 kurbanlık sattı! Alacak verecek defterini kaybedince...

Bursa'da şehitliklerde buruk bayram Bursa'da şehitliklerde buruk bayram

Bursa'daki 2600 yıllık tarih açık hava müzesi oluyor Bursa'daki 2600 yıllık tarih açık hava müzesi oluyor

5 kadın sopalarla saldırdı! 5 kadın sopalarla saldırdı!

Bursa'daki camilerde bayram namazı yoğunluğu
Bursa'daki camilerde bayram namazı yoğunluğu

MHP lideri Bahçeli'den erken seçim açıklaması MHP lideri Bahçeli'den erken seçim açıklaması

Şahin fiyatları uçtu! Cep yakıyor Şahin fiyatları uçtu! Cep yakıyor

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Türkiye güvenli liman olmaya devam edecek Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Türkiye güvenli liman olmaya devam edecek