Beşiktaş'a 90.7 milyon euro gelir!

Beşiktaş'a 90.7 milyon euro gelir!

Spor Toto Süper Lig kulüpleri son dört sezonda oyuncu satışından büyük geliri kasasına koydu. En çok kazancı elde eden Beşiktaş 91 milyon euro ile başı çekti. Galatasaray 85 milyon euro, Fenerbahçe ise 72 milyon euro gelir sağladı.

Sözleşmesinin bitimine yarım sezon kala Ryan Babel'i 2 milyon euroya Fulham'a satmayı başaran Beşiktaş, son dört sezonda oyuncu satışlarından 90.7 milyon euro kazandı ve giderler düştüğünde 40.3 milyon euro kâr etti. Siyah-beyazlılar hem gelir hem de kâr rakamı ile ligin en iyisi oldu ve ardından gelen beş takımın toplamından daha fazla kazanç sağladı.

Bu dönem içinde G.Saray 84.9 milyon euro; Fenerbahçe 71,56 milyon euro gelir sağladı. Ancak sarı-kırmızılılar, transfere harcadığı yüksek rakamlar nedeniyle 3.9 milyon euro zarar etti. Fenerbahçe de 14.9 milyon euro eksiye düştü. Trabzonspor ise 13.4 milyon euro zararda. Bursaspor'un (geliri 42.06 milyon euro) 27 milyon euro kâr elde ettiği dönemde, Başakşehir ise 2.3 milyon euro kâr etti.

Öte yandan 2018-19 transfer döneminde oyuncu satışından 102 milyon euro kazanan Türk kulüpleri, aldığı futbolculara 58 milyon euro ödeyerek 44 milyon Euro kâr elde etti. 18 lig ekibi 2017-18 sezonunda ise 130 milyon euroluk gelir karşılığında 127 milyon euroyu transfere harcamış ve 3 milyon euro kâr sağlayabilmişti. Geçen sezona göre ligin kar miktarı yaklaşık 15 katına çıktı.

ARAPLARDAN EN FAZLA PARA F.BAHÇE'YE

Türk ekipleri, 2018-2019 sezonunda kazandıkları paranın yarısını ise Arap ülkelerinden kasasına koydu. Geçtiğimiz yaz ve hâlâ devam eden kış transfer dönemlerinde Süper Lig takımları 100 milyon euroluk futbolcu transferi gerçekleştirirken bu paranın 50.4 milyon eurosu Araplardan geldi. Arap ülkelerinden en çok parayı kazanan takım unvanını ise Fenerbahçe aldı. Sarı-lacivertliler, Josef, Giuliano ve Fernandao'nun satışından 25 milyon euroyu kasasına koydu.

İş merkezinde yangın çıktı, tatlıcı tatlılarını kaçırdı İş merkezinde yangın çıktı, tatlıcı tatlılarını kaçırdı

Birlikte çay içti, sonrası korkunç! Birlikte çay içti, sonrası korkunç!

2 otomobil çarpıştı: 3 yaralı 2 otomobil çarpıştı: 3 yaralı

Zuhal Topal'ın tazminat kazandığı damat adayı: Bu parayı nasıl ödeyeceğim? Zuhal Topal'ın tazminat kazandığı damat adayı: Bu parayı nasıl ödeyeceğim?

Bursa'da iki otomobil çarpıştı: 3 yaralı Bursa'da iki otomobil çarpıştı: 3 yaralı

İnşaatta bulundu! Yüzü tanınmayacak halde... İnşaatta bulundu! Yüzü tanınmayacak halde...

Vitesleri karıştırdı, markete daldı! Vitesleri karıştırdı, markete daldı!

Taksi durağında silahlı çatışma: 3 yaralı Taksi durağında silahlı çatışma: 3 yaralı

Liselilerin meydan savaşı! Ortalık birbirine girdi Liselilerin meydan savaşı! Ortalık birbirine girdi

Bakan Soylu: 37 bin 710 adres değişikliği haksız şekilde yapılmıştır Bakan Soylu: 37 bin 710 adres değişikliği haksız şekilde yapılmıştır

Binali Yıldırım: Meclis başkanlığı görevimdeki son işim belki de bu olacak Binali Yıldırım: Meclis başkanlığı görevimdeki son işim belki de bu olacak

Bursa'da zabıtanın dikkati hayat kurtardı! Bursa'da zabıtanın dikkati hayat kurtardı!

Bursa Uludağ'da kilometrelerce kuyruk oluştu Bursa Uludağ'da kilometrelerce kuyruk oluştu

Aile kavgasında facia! Aile kavgasında facia!

10 bin liraya bilgisayar aldı, kargocu fark edince... 10 bin liraya bilgisayar aldı, kargocu fark edince...