Bebeğini öldürüp nehre atan kadına hapis

Bebeğini öldürüp nehre atan kadına hapis

Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde, 2 yıl önce, hamileliğinin 7'nci ayında evde doğum yaptıktan sonra bebeğini öldürüp, Ergene Nehri'ne attırdığı iddiasıyla tutuklu yargılanan Ezgi Nur Dimen'e (19) 11 yıl 1 ay 10 gün, annesi Gülşah Lofça'ya ise 16 yıl 8 ay hapis cezası verildi. Ezgi Nur Dimen'in o dönem sevgilisi olan ve bebeği nehre atan İbrahim Y. ise 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Kırklareli Lüleburgaz'da yaşayan Ezgi Nur Dimen, 2016 yılının Mart ayında, rahatsızlanınca devlet hastanesine gitti. Doktorlar tarafından yapılan ilk müdahalenin ardından kadının rahatsızlığının doğum yapmasından kaynaklandığı belirlendi. Hastane yönetiminin polise bilgi vermesi sonucu soruşturma başlatıldı. Dimen, evinde 7 aylık hamileyken doğum yaptığını, bebeğini 1 günlükken öldürdüğünü ve o dönem sevgilisi olan İbrahim Y.'nin Ergene Nehri'ne attığını itiraf etti. Soruşturma kapsamında Ezgi Nur Dimen ve annesi Gülşah Lofça tutuklandı.Kırklareli 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'kasten öldürme' suçundan dava açılan tutuklu sanıklar Ezgi Nur Dimen, annesi Gülşah Lofça ile tutuksuz yargılanan İbrahim Y. dün karar duruşmasına çıktı. Sanıkların savunmalarının ardından 1'inci Ağır Ceza Mahkeme İzzet Koçer, tutuksuz sanık İbrahim Y.'ye 'suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme' suçundan 2 yıl 6 ay hapis cezası verdi. Hakim Koçer, bebeğini öldürüp, nehre attıran Ezgi Nur Dimen'e 11 yıl 1 ay 10 gün, ona yardım eden annesi Gülşah Lofça'ya ise 16 yıl 8 ay hapis cezası vererek, tutukluluk hallerinin devamına karar verdi. Duruşmada taksi şoförü tutuksuz sanık H.B. ise beraat etti.

Ezgi Nur Dimen'in annesi Gülşah Lofça'nın yargılama sırasında boşandığı öğrenildi. Ergene Nehri'ne atılan 1 günlük bebek ise AFAD ekiplerince aranmış; ancak bulunamamıştı.

 

Bursa Uludağ'da kar kalınlığı 7 santimetre Bursa Uludağ'da kar kalınlığı 7 santimetre

Bursa İnegöl'de toplu taşımaya zam Bursa İnegöl'de toplu taşımaya zam

500 fitte tanıştığı Mısırlı sevgilisini, Bursa'ya gelin getirdi 500 fitte tanıştığı Mısırlı sevgilisini, Bursa'ya gelin getirdi

Bursa'da 1 lira yüzünden ölüyordu! Hayata böyle döndü Bursa'da 1 lira yüzünden ölüyordu! Hayata böyle döndü

Murat Göğebakan'ın kuzeni, annesini darp etti Murat Göğebakan'ın kuzeni, annesini darp etti

Komisyoncular giderse meydan tüccarlara mı kalacak? Komisyoncular giderse meydan tüccarlara mı kalacak?

Bursa'da ahşap ev alevlere teslim! Bursa'da ahşap ev alevlere teslim!

Bursa'da minibüs kapısında okula yolculuk Bursa'da minibüs kapısında okula yolculuk

Cesedi çamaşır makinesinin içine koymuşlardı... Korkunç ifadeler! Cesedi çamaşır makinesinin içine koymuşlardı... Korkunç ifadeler!

Mesut Demir; <br /> Emirsultan siyasi arenaya döndü Mesut Demir;
Emirsultan siyasi arenaya döndü

Milli Piyangonun yılbaşı büyük ikramiyesi 70 milyon TL Milli Piyangonun yılbaşı büyük ikramiyesi 70 milyon TL

Bursa'da sobayı yakarken halıya düşen ateş evi küle çevirdi Bursa'da sobayı yakarken halıya düşen ateş evi küle çevirdi

Bursa'da her geçen gün dünyası daha da kararan çocuğun yardım çığlığı Bursa'da her geçen gün dünyası daha da kararan çocuğun yardım çığlığı

Aysın Komitgan; <br /> Tatlıoğlu ile Aydın rekabeti olursa kazanan hangisi olur? Aysın Komitgan;
Tatlıoğlu ile Aydın rekabeti olursa kazanan hangisi olur?

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (15 Kasım 2018 Perşembe) Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (15 Kasım 2018 Perşembe)