Bayramda Çeşme'ye 342 bin 442 araç giriş yaptı

Bayramda Çeşme'ye 342 bin 442 araç giriş yaptı

İzmir'in Çeşme ilçesine 9 günlük bayram tatilinde 342 bin 442 araç girişi olurken, 222 bin 41 de araç çıkışı oldu.

Çeşme Emniyet Müdürü Gürcan Alev, 9 günlük bayram tatilinde Çeşme'ye 342 bin 442 araç girişi ve 222 bin 41 araç çıkışı olduğunu açıkladı. Gürcan Alev bayram tatili süresi boyunca huzur ve güven içinde yaşanması için alınan güvenlik önlemleri sonucunda, Çeşme'de herhangi bir terör olayı ve önemli bir asayiş sorunu yaşanmadığını söyledi. 

12 bin 639 kişinin GBT'sine bakıldı 
Bayram tatili nedeniyle İzmir Emniyet Müdürlüğü'nün çeşitli birimlerinden gelen takviye personelle, 24 saat güvenlik tedbirleri aldıklarını ifade eden İlçe Emniyet Müdürü Alev, 9 gün süresince 12 bin 639 kişinin Genel Bilgi Tarama Sistemi (GBT) ile sorgulandığını, 162 kişi hakkında askeri suçlardan, 30 kişi hakkında da adli suçlardan aranması nedeniyle işlem yapıldığını belirtti. 

24 işletmeye işlem yapıldı 
Çeşme Emniyet Müdürlüğü sorumluluk bölgesinde olan 48 işletmenin de denetlendiğini belirten Gürcan Alev, 24 işletme hakkında canlı müzik belgesi, hijyen belgesi olmaması, kapanış saatlerine uymaması ve 18 yaşından küçüklere alkol sunumu yapması nedeniyle, idari işlem uygulanması için tutanak tanzim edildiğini söyledi. 

3 bin 268 araç kontrol edildi 
Uzun bayram tatili boyunca yoğun trafik denetimi de yaptıklarını belirten Emniyet Müdürü Alev, ilçe genelinde yapılan trafik denetimlerinde, 3 bin 268 aracın kontrol edildiğini, 587 araç sürücüsüne çeşitli nedenlerle cezai işlem uygulandığını ve 76 aracın trafikten men edildiğini açıkladı. 

Esrar, kokain ve tabanca ele geçirildi 
İlçe Emniyet Gürcan Alev, bayram tatili boyunca ilçe genelinde yapılan asayiş uygulamalarında da; 19,67 gram esrar, 0,66 gram kokain, 2 adet kuru sıkı tabanca, 3 adet ruhsatsız tabanca ve 24 adet fişek ele geçirildiğini söyledi. 

Emniyet Müdürü Alev, 9 günlük bayram tatilinin ciddi bir olay olmadan geçmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, bundan sonra da emniyet teşkilatı olarak, Çeşme'nin huzur ve güveni için, gece gündüz çalışmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi. 

Annesi emzirirken nefessiz kalan bebek öldü Annesi emzirirken nefessiz kalan bebek öldü

Bursa'da tomruğun altında can verdi Bursa'da tomruğun altında can verdi

Bakan Çavuşoğlu: İki ülke arasında karşılıklı olarak açılacak Bakan Çavuşoğlu: İki ülke arasında karşılıklı olarak açılacak

Nişanlısının eski kocasını öldürdü  Nişanlısının eski kocasını öldürdü

Karadeniz'e kutup soğukları geliyor
Karadeniz'e kutup soğukları geliyor

Bursa'da yanarak can vermişti! Gelinlikli fotoğrafıyla para dolu 4 cüzdan bulundu Bursa'da yanarak can vermişti! Gelinlikli fotoğrafıyla para dolu 4 cüzdan bulundu

Bursa Cumalıkızık'ta hafta sonu yoğunluğu Bursa Cumalıkızık'ta hafta sonu yoğunluğu

Babasını öldürüp, cesedini kamyonette saklayan şüpheli tutuklandı Babasını öldürüp, cesedini kamyonette saklayan şüpheli tutuklandı

Boşandığı eşini öldüren zanlı tutuklandı Boşandığı eşini öldüren zanlı tutuklandı

Bursa'da Balkan Panayırında kuzu çevirmeye yoğun ilgi Bursa'da Balkan Panayırında kuzu çevirmeye yoğun ilgi

Kars Valisi'nden otopsi açıklaması: Bilgi doğru değil Kars Valisi'nden otopsi açıklaması: Bilgi doğru değil

Bursa'da sahne alan Sinan Akçıl: ''Dolara karşıyım TL ile alışveriş yapıyorum''  Bursa'da sahne alan Sinan Akçıl: "Dolara karşıyım TL ile alışveriş yapıyorum"

Bursa'da uyuşturucuya karşı bilinçlendiler Bursa'da uyuşturucuya karşı bilinçlendiler

İzmir'de feci kaza! Kamyon bu hale geldi İzmir'de feci kaza! Kamyon bu hale geldi

Can pazarı yaşanırken deniz keyfi yaptılar! Can pazarı yaşanırken deniz keyfi yaptılar!

Üç marka neden konkordato ilan etti? Üç marka neden konkordato ilan etti?

Bursa Uludağ'da aç kalan sakat ayı ve yavruları şehre indi Bursa Uludağ'da aç kalan sakat ayı ve yavruları şehre indi