Barzani'den yeni hükümet açıklaması!

Barzani'den yeni hükümet açıklaması!

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) eski başkanı ve Kürdistan Demokrat Partisi Genel Başkanı Mesut Barzani, ABD'nin Bağdat Büyükelçisi Douglas Silliman'ı Erbil'deki konutunda kabul etti.

Eski  IKBY Başkanı Mesut Barzani, ABD'li Büyükelçi Douglas Silliman'la görüşmesinde Bağdat'ta kurulacak yeni hükümetin bazı temel prensiplere uyması çağrısı yaptı

Barzani'nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, ikilinin  Bağdat'ta kurulacak yeni hükümetle ilgili çalışmalar, terör örgütü DEAŞ ile  mücadele ve bölgedeki son gelişmeleri ele aldığı ifade edildi.

Açıklamaya göre, Barzani görüşmede Bağdat'taki koalisyon hükümeti  kurma çalışmalarına değinerek, yeni kabine programının IKBY için önem arz  ettiğini söyledi.

Siyasi tarafların yeni hükümette, yönetimde ortaklık, yasamada ittifak  ve kamuda denge gibi üç temel prensibe uyması çağrısını yapan Barzani, "Bu  prensiplerin dikkate alınması, sorunların çözümüne vesile olacak." dedi.

Silliman da Barzani'ye ABD'nin terör örgütü DEAŞ, iç göçmelere yardım  ve bölgedeki son gelişmelere ilişkin stratejisini aktardı.

 

BDDK Başkanı'ndan çok kritik 'kredi' açıklaması! BDDK Başkanı'ndan çok kritik 'kredi' açıklaması!

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ''Bay Kemal bizim kuyruklarımız yokluk değil, varlık kuyrukları'' Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Bay Kemal bizim kuyruklarımız yokluk değil, varlık kuyrukları"

Bursa'da DEAŞ'lı 2 kadın terörist tutuklandı Bursa'da DEAŞ'lı 2 kadın terörist tutuklandı

Çalıştığı inşaatta intihar etti Çalıştığı inşaatta intihar etti

Sosyal medya dolandırıcısı tutuklandı Sosyal medya dolandırıcısı tutuklandı

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey: Kelesli yerinde mutlu ve huzurlu olacak Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey: Kelesli yerinde mutlu ve huzurlu olacak

Kadın sürücü dehşet saçtı! Kadın sürücü dehşet saçtı!

Akıl almaz kaza: 1 yaralı Akıl almaz kaza: 1 yaralı

Kurum: Plastik poşet kullanımı yüzde 70 azaldı Kurum: Plastik poşet kullanımı yüzde 70 azaldı

Bursa Valiliği'nden kuvvetli fırtına uyarısı! Bursa Valiliği'nden kuvvetli fırtına uyarısı!

Bursa'da balıkçı kendini bıçakladı Bursa'da balıkçı kendini bıçakladı

Bursa'da Kalaşnikoflu cinayette keşif yapıldı  Bursa'da Kalaşnikoflu cinayette keşif yapıldı