Avengers: Endgame yönetmenleri, Loki iddialarını doğruladı

Avengers: Endgame yönetmenleri, Loki iddialarını doğruladı

Avengers serisinin yönetmenleri olan Russo kardeşler, Loki'nin Avengers: Endgame'de paralel evren oluşturduğunu doğruladılar.

Marvel hayranları, film vizyona girene kadar Avengers: Endgame'de kahramanların dünyayı nasıl kurtaracağına dair onlarca teori ortaya atmıştı. Bu teorilerden en popüleri zaman yolculuğuydu ve filmde de tam olarak bu gerçekleşti. Avengers ekibi, sonsuzluk taşlarının tamamını elde etmek için farklı zaman dilimlerine yolculuk gerçekleştirdiler.

Marvel, Avengers: Endgame'de farklı bir zamanda yolculuk fikri ortaya attı. Buna göre geçmişe giden bir kişi, yaşanan olaylarla ilgili bir değişiklik gerçekleştirdiğinde alternatif bir zaman çizgisi dolayısı ile bir paralel evren oluşturur. Bu nedenle geçmişe seyahat ettiğinde ne yaparsa yapsın kendi zaman dilimini etkileyemez.

Hatırlarsanız filmde Tony Stark ve Scott Lang, Tesseract'ı ele geçirmek için zamanda yolculuk yapıp ilk Avengers filmine gidiyorlardı. Ne yazık ki bu görev sırasında başarısız oluyorlar ve Loki, Tesseract'ı yani uzay taşını çalarak ortadan kayboluyordu. Hey! Bir dakika! Bildiğimiz zaman çizelgesinde işler böyle yürümüyordu.

Avengers: Endgame'in yönetmenleri olan Russo kardeşler, Loki'nin Avengers: Endgame'de Tesseract'ı çalıp kaçtığında alternatif bir zaman çizgisi yarattığını, Captain America'nın Loki'yi bulup her şeyi olağan akışına sokmadığı sürece Loki, alternatif bir gerçeklikte varlığını sürdürmeye devam edecek.

Hatırlarsanız Spider-Man: Far From Home filminin fragmanında Mysterio, Spider-Man ile tanışırken paralel evrenden geldiğini açıklamıştı. Bazı Marvel hayranları, Mysterio'nun aslen kötülük yapan bir karakter olduğundan Spider-Man'i kandırıyor olabileceğini söylemişti. Bu açıklama, paralel evrenlerin varlığını doğruluyor.

Ayrıca bildiğiniz gibi Marvel, yakında hizmete başlayacak olan Disney+ yayın platformunda bir Loki dizisi yayına sokacak. Loki'nin alternatif bir evrende varlığını sürdürüyor olması, Loki dizisi için de Marvel'ın elini güçlendiriyor. Loki tamamen ölmüş olsaydı dizide Thor Ragnarok filminin geçtiği zamandan ilerisini göremezdik.

Namaz kılıyormuş gibi yapıp yardım paralarını çaldı Namaz kılıyormuş gibi yapıp yardım paralarını çaldı

Bursa'da otobüs şoförü ile yolcu birbirine girdi ortalık savaş alanına döndü Bursa'da otobüs şoförü ile yolcu birbirine girdi ortalık savaş alanına döndü

Bursa'da trafikte çekilen görüntüler görenleri şaşırttı Bursa'da trafikte çekilen görüntüler görenleri şaşırttı

Bursa'daki bu okulda sınavlar öğretmensiz yapılıyor Bursa'daki bu okulda sınavlar öğretmensiz yapılıyor

Yargıtay cezayı az buldu Bursa'da tacizci müdürün cezası 3 yıl arttı Yargıtay cezayı az buldu Bursa'da tacizci müdürün cezası 3 yıl arttı

Bursalı Elif, 5 yıllık kanserle mücadelesini kaybetti Bursalı Elif, 5 yıllık kanserle mücadelesini kaybetti

Bursa'da arıların kovan içindeki yaşantısını öğrenmek için geliyorlar Bursa'da arıların kovan içindeki yaşantısını öğrenmek için geliyorlar

Bursa'da LPG karmaşası! Bir depo LPG'de 40 lira ucuz ödeyebilirsiniz Bursa'da LPG karmaşası! Bir depo LPG'de 40 lira ucuz ödeyebilirsiniz

Banu Alkan: Türkiye'nin en namuslu kadınıyım Banu Alkan: Türkiye'nin en namuslu kadınıyım

Bursa'da yürekleri ağızlara getiren görüntü! Minibüsün yanında kilometrelerce... (ÖZEL HABER) Bursa'da yürekleri ağızlara getiren görüntü! Minibüsün yanında kilometrelerce... (ÖZEL HABER)

Ramazanda tatlınız zehir olmasın! Bu tarifle herkes yapabilir...(ÖZEL HABER) Ramazanda tatlınız zehir olmasın! Bu tarifle herkes yapabilir...(ÖZEL HABER)

İlkokul kantininde taciz skandalı İlkokul kantininde taciz skandalı

Bursa'da torununu ''kaybolmasın'' diye beline ip bağlayıp dolaştırdı Bursa'da torununu "kaybolmasın" diye beline ip bağlayıp dolaştırdı

Bursa'da park halinde alev alan otomobile vatandaş müdahalesi Bursa'da park halinde alev alan otomobile vatandaş müdahalesi

Bursa'da koşu bir öğretmenin hayatını değiştirdi Bursa'da koşu bir öğretmenin hayatını değiştirdi