Asker eşiyle telefonla görüşmek için 2 kilometre yürüyor

Asker eşiyle telefonla görüşmek için 2 kilometre yürüyor

Zonguldak'ta köylüler cep telefonuyla görüşebilmek için yüksek yerlere çıkmak zorunda kalıyor. Hakkâri'de Jandarma Özel Hareket (JÖH) da görevli olan eşi Kerim Yaşar ile görüşmek için her gün 2 kilometre yol yürüyen Songül Yaşar mağduriyetlerinin giderilmesini istiyor.

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesi Yukarı Göynük köyünde yaşayan vatandaşlar telefonla görüşebilmek için yüksek noktalara çıkmak zorunda kalıyor. Aldıkları binlerce liralık telefonlara rağmen görüşme yapamadıklarını belirttiler. Köy içinde hiçbir GSM operatörü şebekesinin çekmediği Yukarı Göynük köyünde telefonla görüşmek isteyenler 2 kilometre yol yürüyerek köyün yüksek kesimlerine çıkarak şebekenin çekmesini bekliyor. 

"EŞİMİN OĞLUMUZUN BÜYÜDÜĞÜNE ŞAHİT OLMASINI İSTİYORUM"
Eşinin Hakkari'de görevde olduğunu ve köyde telefon çekmemesi sebebiyle oğlunun babasıyla görüşemediğini ifade eden Songül Yaşar, "5 yıldır bu köyde yaşıyorum. 2013 yılında bu köye gelin olarak geldim. Bu köyde iletişim sıkıntısı çok fazla, eşim Jandarma özel Harekâtta Hakkâri'de görev yapıyor. Ona görüşebilmek için her gün ben 2 kilometre yol yürüyorum. Eşim oğlunun sesini duymak istiyor duyamıyor, görmek istiyor göremiyor. Çünkü internet, telefon hiç biri yok bu köyde eşim gittiğinden beri annemlerde kalıyorum. Eşimle iletişime geçmem daha kolay oluyor. Köyde sadece iletişim sıkıntısı değil ulaşım sıkıntısı da var. Çocuğum hastalandığında ben köyde deli gibi birilerini arıyorum. Taksi çağıramıyorum telefon çekmiyor. Bir sağlık sorunu yaşadığımda evde tek başına mücadele etmek zorunda kalıyorum. Yetkililerden bu konuda yardım istiyorum. Çünkü eşim 5 yıl daha doğuda görev yapacak. Ben eşimin oğlumun büyüdüğüne şahit olmasını istiyorum" şeklinde konuştu. 

Köye akraba ziyareti gerçekleştirmek için gelen gurbetçiler ise yıllardır telefon sıkıntısı yaşadıklarını ve defalarca ilgili kurumlara müracaatta bulunduklarını kaydederek, sorunlarının biran önce giderilmesini istediler. 

Benzine 27 kuruş zam yapıldı Benzine 27 kuruş zam yapıldı

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey: BUTTİM'in marka değerini yükselteceğiz   Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey: BUTTİM'in marka değerini yükselteceğiz  

Bursa'da sular kesilecek! Bursa'da sular kesilecek!

Bursa'da kamyona çarpan ticari araçta can pazarı: 1 yaralı Bursa'da kamyona çarpan ticari araçta can pazarı: 1 yaralı

Bursa'da 14 yaşındaki Hümeyra'dan 2 gündür haber alınamıyor Bursa'da 14 yaşındaki Hümeyra'dan 2 gündür haber alınamıyor

İfadeleri kan dondurdu: ''Çırılçıplak soyup boynuma ip geçirdi'' İfadeleri kan dondurdu: "Çırılçıplak soyup boynuma ip geçirdi"

Yabancıya konut satışında Bursa üçüncü oldu! Yabancıya konut satışında Bursa üçüncü oldu!

Bakan Soylu, Türkiye'deki Suriyeli sayısını açıkladı Bakan Soylu, Türkiye'deki Suriyeli sayısını açıkladı

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş: ''Algıyla belediyecilik yapanları halkımız değerlendirecek'' Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş: "Algıyla belediyecilik yapanları halkımız değerlendirecek"

Bursa'da uyuşturucu operasyonunda 6 gözaltı Bursa'da uyuşturucu operasyonunda 6 gözaltı

Ünlü otomotiv markalarının PR'cısı Zarakol gözaltında! Ünlü otomotiv markalarının PR'cısı Zarakol gözaltında!

Zeytin Dalı Harekat bölgesinde 1 şehit Zeytin Dalı Harekat bölgesinde 1 şehit