Apple'dan yavaşlatma kararı!

Apple'dan yavaşlatma kararı!

12 Eylül'de düzenlenen etkinlik ile birlikte tanıtılan iPhone XS ve iPhone XS Max modelleri ile ön plana çıkan Apple, geçtiğimiz günlerde satışa sunduğu uygun fiyatlı iPhone XR için bir hayli umutluydu. Fakat bugün yayınlanan rapora bakacak olursak, Apple'ın büyük bir hayal kırıklığına uğradığını görmekteyiz.

Apple'a yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre, büyük umutlarla piyasaya sürülen XR modelinin üretimini yavaşlatıldı. Ön siparişlerdeki büyük ilginin cihazın piyasaya sürülmesinin ardından devam etmediğini vurgulayan Apple, iPhone XR üretimini azaltma kararı aldı.

Görünen o ki Apple, XR modellerinden dolayı bir hayli hayal kırıklığına uğramış durumda. Bu durumdan dolayı da teknoloji devi, herhangi bir zarara uğramamak için iPhone XR'ı üreten Foxconn ve Pegatron'u bilgilendirerek, üretimde hız kesmelerini istedi.

Hatırlayacağınız üzere bundan bir kaç hafta önce Apple'ın iPhone XR modeline olan büyük ilgiden dolayı stok sıkıntısı yaşayacağı ön görülüyordu. Bu sebepten dolayı Foxconn ve Pegatron ile ek üretim planları yapan Apple, hiç ummadığı bir sonuç ile baş başa kalmış durumda.

Söz konusu durum ile ilgili paylaşılan rapora göre, Apple kullanıcılarının büyük bir kısmı XR modelinin yerine, yüzde 20 daha ucuz olan iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modellerine daha fazla ilgi duyduğunu gözlemlemekteyiz.

iPhone XR yerine Foxcoon ve Pegatron'dan her iki model için de yaklaşık olarak 25 milyon adet ünite üretmesi için talepte bulunan Apple, rotasını iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modellerine çevirdiğini görmekteyiz.

iPhone XR özellikleri neler sunuyor?

Teknik özelliklerden kısaca bahsetmek gerekirse, 7 nm fabrikasyon süreci ile üretilen Apple A12 işlemciden güç alan iPhone XR, diğer modellerin aksine arka tarafında 12 Megapiksel çözünürlüğünde tek bir kameraya sahip.

64 GB'ın yanı sıra 128 GB veya 256 GB depolama alanı kullanıcıların tercihine sunulurken, renk tarafında ise daha önce belirttiğimiz gibi beş farklı seçenek sunuluyor.

Artık Touch ID ile tamamen vedalaşan Apple, XR modelinde de Face ID kullanmayı tercih etmiş. iPhone X ile aynı şekilde kullanılan bir arayüze sahip olan model, Apple A12 Bionic işlemciden gücünü alıyor.

Cezaevi firarisi 2'si yoldan geçen 3 kişiyi vurdu Cezaevi firarisi 2'si yoldan geçen 3 kişiyi vurdu

Karakol önünde drift yapınca cezayı yedi Karakol önünde drift yapınca cezayı yedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan hasta ziyareti Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan hasta ziyareti

TSK, Afrin'de operasyon başlattı TSK, Afrin'de operasyon başlattı

Eskişehir'de feci kaza: 2 ölü, 5 yaralı Eskişehir'de feci kaza: 2 ölü, 5 yaralı

Bursa'da sır ölüm! Arkadaşları 112'yi arayıp kaçtı Bursa'da sır ölüm! Arkadaşları 112'yi arayıp kaçtı

Yalnız yaşadığı evinde intihar etti Yalnız yaşadığı evinde intihar etti

Türkiye'den o şirketlere uyarı! Türkiye'den o şirketlere uyarı!

Çocuğu için eşinden para isteyen kadına şiddet! Çocuğu için eşinden para isteyen kadına şiddet!

Ölen eşinin dövmeli derisini tablo yaptı
Ölen eşinin dövmeli derisini tablo yaptı

Sevgilisiyle uyuşturucu satıcısını birlikte yakalayınca dehşet saçtı Sevgilisiyle uyuşturucu satıcısını birlikte yakalayınca dehşet saçtı

Bursa'da polis durdurmak istedi, jandarma ekiplerinin üzerine araç sürerek kaçtılar Bursa'da polis durdurmak istedi, jandarma ekiplerinin üzerine araç sürerek kaçtılar

Bursa'da muska içinde uyuşturucu ele geçirildi Bursa'da muska içinde uyuşturucu ele geçirildi

AK Parti Bursa'da E-Temayül heyecanı başladı AK Parti Bursa'da E-Temayül heyecanı başladı

Bakan Soylu: Otoyollarda hız sınırı artıyor Bakan Soylu: Otoyollarda hız sınırı artıyor

Annenin öldürdüğü bebeğin cenazesini baba gözyaşlarıyla aldı Annenin öldürdüğü bebeğin cenazesini baba gözyaşlarıyla aldı