Apple'dan yavaşlatma kararı!

Apple'dan yavaşlatma kararı!

12 Eylül'de düzenlenen etkinlik ile birlikte tanıtılan iPhone XS ve iPhone XS Max modelleri ile ön plana çıkan Apple, geçtiğimiz günlerde satışa sunduğu uygun fiyatlı iPhone XR için bir hayli umutluydu. Fakat bugün yayınlanan rapora bakacak olursak, Apple'ın büyük bir hayal kırıklığına uğradığını görmekteyiz.

Apple'a yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre, büyük umutlarla piyasaya sürülen XR modelinin üretimini yavaşlatıldı. Ön siparişlerdeki büyük ilginin cihazın piyasaya sürülmesinin ardından devam etmediğini vurgulayan Apple, iPhone XR üretimini azaltma kararı aldı.

Görünen o ki Apple, XR modellerinden dolayı bir hayli hayal kırıklığına uğramış durumda. Bu durumdan dolayı da teknoloji devi, herhangi bir zarara uğramamak için iPhone XR'ı üreten Foxconn ve Pegatron'u bilgilendirerek, üretimde hız kesmelerini istedi.

Hatırlayacağınız üzere bundan bir kaç hafta önce Apple'ın iPhone XR modeline olan büyük ilgiden dolayı stok sıkıntısı yaşayacağı ön görülüyordu. Bu sebepten dolayı Foxconn ve Pegatron ile ek üretim planları yapan Apple, hiç ummadığı bir sonuç ile baş başa kalmış durumda.

Söz konusu durum ile ilgili paylaşılan rapora göre, Apple kullanıcılarının büyük bir kısmı XR modelinin yerine, yüzde 20 daha ucuz olan iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modellerine daha fazla ilgi duyduğunu gözlemlemekteyiz.

iPhone XR yerine Foxcoon ve Pegatron'dan her iki model için de yaklaşık olarak 25 milyon adet ünite üretmesi için talepte bulunan Apple, rotasını iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modellerine çevirdiğini görmekteyiz.

iPhone XR özellikleri neler sunuyor?

Teknik özelliklerden kısaca bahsetmek gerekirse, 7 nm fabrikasyon süreci ile üretilen Apple A12 işlemciden güç alan iPhone XR, diğer modellerin aksine arka tarafında 12 Megapiksel çözünürlüğünde tek bir kameraya sahip.

64 GB'ın yanı sıra 128 GB veya 256 GB depolama alanı kullanıcıların tercihine sunulurken, renk tarafında ise daha önce belirttiğimiz gibi beş farklı seçenek sunuluyor.

Artık Touch ID ile tamamen vedalaşan Apple, XR modelinde de Face ID kullanmayı tercih etmiş. iPhone X ile aynı şekilde kullanılan bir arayüze sahip olan model, Apple A12 Bionic işlemciden gücünü alıyor.

Bursa'da yürümekte zorlanınca kaykay ile çay dağıtmaya başladı Bursa'da yürümekte zorlanınca kaykay ile çay dağıtmaya başladı

Bakan Koca'dan flaş açıklama... Askerliğini yapmış sayılacaklar Bakan Koca'dan flaş açıklama... Askerliğini yapmış sayılacaklar

Emeklilere bayram ikramiyesi 31 Mayıs'ta ödenecek Emeklilere bayram ikramiyesi 31 Mayıs'ta ödenecek

Mehmet Ali Ekmekçi; <br /> BursaRay'da süre kısalacak mı? Mehmet Ali Ekmekçi;
BursaRay'da süre kısalacak mı?

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (25 Mayıs 2019 Cumartesi)	Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (25 Mayıs 2019 Cumartesi)

Kendisinden şikayetçi oldu! Kendisinden şikayetçi oldu!

Kucağında bebek ile direksiyon başına geçen sürücü tepki çekti Kucağında bebek ile direksiyon başına geçen sürücü tepki çekti

Sahibinin gezmeye çıkardığı pitbull dehşet saçtı Sahibinin gezmeye çıkardığı pitbull dehşet saçtı

Lisede taciz! O öğretmen açığa alındı Lisede taciz! O öğretmen açığa alındı

Bursa'da sahur yolunda feci kaza! Ön camdan fırlayan sürücü ağır yaralı Bursa'da sahur yolunda feci kaza! Ön camdan fırlayan sürücü ağır yaralı

Demir çalarken suçüstü yakalandılar Demir çalarken suçüstü yakalandılar

Serkan Yetişmişoğlu; <br /> Ne değişti?  Serkan Yetişmişoğlu;
Ne değişti? 

Merak ve korku bağımlılığı artırıp ölüme sürüklüyor! Merak ve korku bağımlılığı artırıp ölüme sürüklüyor!

İran'da yoga yapan 30 kişi gözaltına alındı İran'da yoga yapan 30 kişi gözaltına alındı

Sinan Akçıl ile Burcu Kıratlı bayram sonrası boşanıyor Sinan Akçıl ile Burcu Kıratlı bayram sonrası boşanıyor

Kadınlara çift maaş imkanı Kadınlara çift maaş imkanı

Polis ekiplerine bıçakla saldırdı! Polis ekiplerine bıçakla saldırdı!