Apple'dan yavaşlatma kararı!

Apple'dan yavaşlatma kararı!

12 Eylül'de düzenlenen etkinlik ile birlikte tanıtılan iPhone XS ve iPhone XS Max modelleri ile ön plana çıkan Apple, geçtiğimiz günlerde satışa sunduğu uygun fiyatlı iPhone XR için bir hayli umutluydu. Fakat bugün yayınlanan rapora bakacak olursak, Apple'ın büyük bir hayal kırıklığına uğradığını görmekteyiz.

Apple'a yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre, büyük umutlarla piyasaya sürülen XR modelinin üretimini yavaşlatıldı. Ön siparişlerdeki büyük ilginin cihazın piyasaya sürülmesinin ardından devam etmediğini vurgulayan Apple, iPhone XR üretimini azaltma kararı aldı.

Görünen o ki Apple, XR modellerinden dolayı bir hayli hayal kırıklığına uğramış durumda. Bu durumdan dolayı da teknoloji devi, herhangi bir zarara uğramamak için iPhone XR'ı üreten Foxconn ve Pegatron'u bilgilendirerek, üretimde hız kesmelerini istedi.

Hatırlayacağınız üzere bundan bir kaç hafta önce Apple'ın iPhone XR modeline olan büyük ilgiden dolayı stok sıkıntısı yaşayacağı ön görülüyordu. Bu sebepten dolayı Foxconn ve Pegatron ile ek üretim planları yapan Apple, hiç ummadığı bir sonuç ile baş başa kalmış durumda.

Söz konusu durum ile ilgili paylaşılan rapora göre, Apple kullanıcılarının büyük bir kısmı XR modelinin yerine, yüzde 20 daha ucuz olan iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modellerine daha fazla ilgi duyduğunu gözlemlemekteyiz.

iPhone XR yerine Foxcoon ve Pegatron'dan her iki model için de yaklaşık olarak 25 milyon adet ünite üretmesi için talepte bulunan Apple, rotasını iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modellerine çevirdiğini görmekteyiz.

iPhone XR özellikleri neler sunuyor?

Teknik özelliklerden kısaca bahsetmek gerekirse, 7 nm fabrikasyon süreci ile üretilen Apple A12 işlemciden güç alan iPhone XR, diğer modellerin aksine arka tarafında 12 Megapiksel çözünürlüğünde tek bir kameraya sahip.

64 GB'ın yanı sıra 128 GB veya 256 GB depolama alanı kullanıcıların tercihine sunulurken, renk tarafında ise daha önce belirttiğimiz gibi beş farklı seçenek sunuluyor.

Artık Touch ID ile tamamen vedalaşan Apple, XR modelinde de Face ID kullanmayı tercih etmiş. iPhone X ile aynı şekilde kullanılan bir arayüze sahip olan model, Apple A12 Bionic işlemciden gücünü alıyor.

SMA hastası minik Nehir, hayata tutunamadı! Bursa'ya gelen ailenin büyük acısı... SMA hastası minik Nehir, hayata tutunamadı! Bursa'ya gelen ailenin büyük acısı...

Bursa'da uyuşturucu tacirlerine operasyon: 11 gözaltı Bursa'da uyuşturucu tacirlerine operasyon: 11 gözaltı

Bursa'da Müşküle'nin suları 4 yıldır sarı akıyor Bursa'da Müşküle'nin suları 4 yıldır sarı akıyor

Kalder'de kıran kırana genel kurul Kalder'de kıran kırana genel kurul

Bursa Muradiye Kur'an ve El Yazmaları Müzesi açıldı Bursa Muradiye Kur'an ve El Yazmaları Müzesi açıldı

Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca ve Cenk Eren için yeniden yargılama kararı Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca ve Cenk Eren için yeniden yargılama kararı

Bursa'da karayolunda ters yönde giden at arabası paniği Bursa'da karayolunda ters yönde giden at arabası paniği

Bursa'da jandarmadan fuhuş operasyonu: 10 gözaltı Bursa'da jandarmadan fuhuş operasyonu: 10 gözaltı

Çalışanının banyo yapmamasına kızıp döven patrona ceza Çalışanının banyo yapmamasına kızıp döven patrona ceza

Bursa'da 570 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı Bursa'da 570 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı

Bursa'da sis kazası: 1'i ağır 3 yaralı Bursa'da sis kazası: 1'i ağır 3 yaralı