Android Q Beta yayınlandı!

Android Q Beta yayınlandı!

Geçtiğimiz günlerde Android Q'nun testlerine çok sayıda telefonun katılacağını sizlere duyurmuştuk. Şaşırtıcı bir şekilde Android Q Beta geliştiricilere sunuldu.

Şaşırtıcı diyoruz, zira ilk betanın 7-9 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek Google I/O 2019'da yayınlanması bekleniyordu. Android Q Beta 1 sürümü Pixel, Pixel XL, Pixel 2, Pixel 2 XL, Pixel 3 ve Pixel 3 XL kullanıcılarına sunuldu.

Android Q Beta 1 çıktı! 

Android Q ile kullanıcılara konum izni konusunda çok daha fazla özelleştirme imkanı sunuluyor. Artık, iOS ile benzer şekilde uygulamaların konum iznini " uygulamayı kullanırken " veya " asla " şeklinde ayarlamak mümkün hale geliyor.

Bunun yanı sıra Google, Android Q ile kullanıcıların uygulamaların fotoğraf, video ve müziklere erişimini kontrol edebileceğini belirtiyor. Ayrıca, sistem dosyası seçicisi sayesinde İndirilen dosyalar üzerindeki hakimiyet artıyor.

Sesli görüşmeler ve müzikler için optimize edilen codec bileşeni Optus ve bunun yanı sıra onu destekleyen cihazlarda yüksek dinamik aralıklı video için HDR10 + kullanılan ses kodlamaları destekleniyor.

Açık kaynak kodlu AV1 codec sayesinde, Android Q'nun yüklü olduğu cihazlara medya sağlayıcılarının yüksek kaliteli video içeriği sunmasına imkan tanınıyor.

Ayrıca, Android Q'nun Kısayolları Paylaşma özelliği içerik paylaşımını çok daha kolay hale getiriyor. Peki, Google'ın yeni mobil işletim sistemini test etmek için ne yapmak gerekiyor?

Android Q Beta nasıl yüklenir?

Google Pixel sahipleri buraya tıklayarak veya google.com/android/beta adresini ziyaret ederek Pixel için Android Beta programına kayıt olabilirler. Programa kayıt olduktan kısa bir süre sonra test sürümü cihazınıza ulaşacak.

 

Gençler tıp dünyasında iddialı Gençler tıp dünyasında iddialı

7 kez Türkiye şampiyonu olan milli kick-boksçu Bursa'da muhtar adayı 7 kez Türkiye şampiyonu olan milli kick-boksçu Bursa'da muhtar adayı

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (23 Mart 2019 Cumartesi)	Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (23 Mart 2019 Cumartesi)

Bursa'da başka hastalıkları taklit eden bakteri yüzünden MS olduğu sanıldı Bursa'da başka hastalıkları taklit eden bakteri yüzünden MS olduğu sanıldı

Bursa'da turizmde tanıtım atağı Bursa'da turizmde tanıtım atağı

Bursa Milletvekili Çavuşoğlu: ''Türkiye üzerinde oynanan oyunları vatandaşımızla birlikte bozacağız'' Bursa Milletvekili Çavuşoğlu: "Türkiye üzerinde oynanan oyunları vatandaşımızla birlikte bozacağız"

 3 kişiyi ezen ve 12 araca çarpan halk otobüsünün sürücüsü serbest! 3 kişiyi ezen ve 12 araca çarpan halk otobüsünün sürücüsü serbest!

Ebru'nun son mesajı ortaya çıktı! ''Gel beni buradan al'' Ebru'nun son mesajı ortaya çıktı! "Gel beni buradan al"

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey: ''Ey güzelim Çarşamba dilin olsa da bir haykırsan'' Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey: "Ey güzelim Çarşamba dilin olsa da bir haykırsan"

Bursalı Mehmet Aydın meğer bir gün bile hapis yatmamış Bursalı Mehmet Aydın meğer bir gün bile hapis yatmamış

Ucuz konutta sıra emeklide Ucuz konutta sıra emeklide

12 saat uçuş yok 12 saat uçuş yok

Deprem haritası değişti! Deprem haritası değişti!

TikTok Türkiye için iş ilanı verdi TikTok Türkiye için iş ilanı verdi

''Birden büyük bir gürültü oldu'' Saniyelerle kurtuldular "Birden büyük bir gürültü oldu" Saniyelerle kurtuldular