Android Pie Go Edition duyuruldu!

Android Pie Go Edition duyuruldu!

Google, Android Pie sürümünün Go Edition versiyonunu tanıttı.

Android kullanıcıları için yayınlanan Android 9.0 Pie, kullanıcılara sunduğu özellikler ile herkesi memnun etmeyi başardı. Sürümü resmi olarak yayınlayan Google, bugün de yine Android Pie sürümünün Go Edition versiyonunu tanıttı.

Yeni Android Go sürümü ile birlikte artık düşük seviyeli telefonlar da özelliklerden yararlanabilecek.

Android Pie Go Edition, kullanıcılara veri tüketimini takip etmek ve görüntülemek için bir gösterge paneli sunuyor. Ayrıca Google, Android Pie Go Edition ile birlikte zayıf donanımlı telefonlar için özel olarak geliştirilen Google Haritalar Go, YouTube Go, Gmail Go'yu da güncellediğini duyurdu.

Yüksek kalitede videoları oynatmayan YouTube artık daha az veri tüketiyor. Ayrıca kullanıcılar videoları daha sonra izlemek üzere kaydedebilecekler. Ayrıca Haritalar Go da artık bağlantının zayıf olduğu noktalarda dahi adım adım konum takibini destekliyor.

Getirilecek güncelleme sayesinde her ne kadar Pie kadar olmasa da kullanıcılar, mevcut özelliklerin bir adım ötesinde deneyim yaşayabilecekler. Tüm özellikler bununla da sınırlı değil. Yeni güncelleme Go Edition kullanıcılarının herhangi bir web sayfasını sesli okutmasına da imkan sağlayacak.

Go Edition sürümlerinin temel amacı 1GB RAM ve 8GB depolama kapasitesi ile altında donanım barındıran telefonlara akıcı bir tecrübe sunmak. Bunun için daha az yer kaplayan ve daha az bellek kullanan bir yapıya sahip. Ayrıca uygulamalar da yine aynı şekilde çalışıyor. Tasarım anlamında orijinal sürümden pek farkı yok.

Android 9 Pie Go Edition sonbahar aylarında kullanıcıların beğenisine sunulacak. 

Bursa'da özlenen tablo. İki rakip bir arada dostluk mesajı verdi Bursa'da özlenen tablo. İki rakip bir arada dostluk mesajı verdi

Erdoğan'dan önemli açıklamalar Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş kuyrukta bekledi Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş kuyrukta bekledi

İşte yıldızlara göre seçim sonucu İşte yıldızlara göre seçim sonucu

Bursa'da cinayet kurbanı abla-kardeş toprağa verildi Bursa'da cinayet kurbanı abla-kardeş toprağa verildi

Prof. Dr. Celal Şengör organ bağışına karşı: Elin dangalağını yaşatmanın anlamı yok Prof. Dr. Celal Şengör organ bağışına karşı: Elin dangalağını yaşatmanın anlamı yok

Kayınbabasının cenazesine katılmayan geline görülmemiş ceza! Kayınbabasının cenazesine katılmayan geline görülmemiş ceza!

Bursa'da eş zamanlı uyuşturucu operasyonu: 11 gözaltı Bursa'da eş zamanlı uyuşturucu operasyonu: 11 gözaltı

Bursa'da caminin kumbarasına para atıp, imamın telefonunu çaldılar Bursa'da caminin kumbarasına para atıp, imamın telefonunu çaldılar

Her iki otomobilden birinde ''Made in Bursa'' imzası var! Her iki otomobilden birinde "Made in Bursa" imzası var!

Bursa'ya 6 bin 400 kilometre uzaktan gelin geldi Bursa'ya 6 bin 400 kilometre uzaktan gelin geldi

Bursa'da trafik polisine vurmaya çalışan alkollü sürücüyü, vatandaşlar linç etmek istedi Bursa'da trafik polisine vurmaya çalışan alkollü sürücüyü, vatandaşlar linç etmek istedi