Alinur Aktaş'tan kentsel dönüşüm açıklaması

Alinur Aktaş'tan kentsel dönüşüm açıklaması

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti'nin Büyükşehir adayı Alinur Aktaş, "Bize kentsel dönüşümü yanlış yaptın diyenlere sesleniyorum. Ruhsatları ilçe belediyeleri veriyor. Sen neden ruhsat verdin" dedi. Başkan Aktaş, 3 Mart'ta yapacağı proje tanıtım toplantısından da sinyaller verdi.

SEFA BALABAN / BURSADABUGUN

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Alinur Aktaş, Bursa Fan Kulüp'ün Almira Hotel'de gerçekleştirdiği toplantıya katıldı. Başkan Aktaş burada önemli açıklamalarda bulundu. Kentsel dönüşüm konusunda tüm suçun kendilerine atıldığını ifade eden Başkan Aktaş, "Nilüfer Belediyesi Başkanı şimdi bana diyor ki 'Kentsel Dönüşümü yanlış yaptın' ruhsatları ilçe belediyesi veriyor. 'Sen neden ruhsat veriyorsun?'. Büyükşehir Belediyesi yanlış yaptı diyorlar, ancak sen de bunda suç ortağısın. Ben bu olayı bitirdim. Kentsel dönüşümü 4 süzgeçten geçiriyoruz ve uygulamaya koyuyoruz" dedi.

BURSA'NIN SORUNLARINDAN BİRİ BURSALILIK

Bursa'da farklı kültürlerin var olduğunu ancak Bursalılık konusunda sorun olduğunun altını çizen Başkan Aktaş, " "Bursa'da farklı kültürler var ancak şehirleşme ile alakalı sorunlar var. Biz de bundan sonra bunun üzerinde yoğunlaşacağız. Bursalılık ve Bursa şehiri ile alakalı çalışmalarımız var. Bursa ne çektiyse plansızlıktan çekti. Planlı olmaya ihtiyacımız var" ifadelerini kullandı.

ZARAR EDEN İŞLETMEYİ KAPATIRIM

Göreve geldiğinden itibaren zarar eden işletmelerini kapattığını belirten Başkan Aktaş, "Göreve geldiğimde 17 tane Burfaş tesisi kapattık. Çünkü zarar ediyordu. Biz köfteci, kebapçı değiliz. Su kuşu, Helitaksi gibi zarar edilen işletmeleri kapattık. Makam araçları konusunda bir çok aracı boşa çıkardık. Tasarrufu yaptık. Son 6 ayda TEFE, TÜFE yüksek seyrettiği için yaptığımız yüzde 20 indirim kayboldu gitti. Ulaşım ile alakalı özellikle raylı sistemde indirimler yaptık. 2 sene sonra sefer aralıkları 2 dakikaya düşecek. Hem daha fazla insan taşoyacağız hem de tasarruf edeceğiz" şeklinde konuştu.

2 YENİ METRO HATTI YAPILACAK

Ulaşım ile alakalı da sinyaller veren Başkan Aktaş'ın konuşmasından satır başları ise şu şekilde, "Ulaşım master planı ile alakalı Mevcut Metroda Sinyal Optimizasyonu 114 milyon lira. 54 km'lik metro hattı 114 km'ye çıkacak. Şehir Hastanesi sene sonunda faaliyete geçecek. Görükle'de 50 bin öğrenci yaşıyor. Görükle hattı tamamlanacak. Bu dönem kesin başlayacağız. Gürsu'dan Başlayan ve Çalı'ya giden metro hattının temelini atacağız. Bunun yanında Demirtaş'tan başlayıp Çalı'ya kadar metro hattını kuracağız. Bunu da yap işlet ve devret modeli ile yapacağız. Çünkü bunu yapacak kaynağımız yok. Raylı sistemin olduğu yerlerde minibüsler otobüsler gezip duruyor. Biz bu durumda trafiği düzeltemeyiz. Batı'da düzenlemeler yaptık. 99 yılından kalma 250 milyon lira borç ödedik"

Ankara'da kışlada patlama Ankara'da kışlada patlama

Bursa Yıldırım'da su kesintisi Bursa Yıldırım'da su kesintisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Etimesgut'ta halka hitap etti Cumhurbaşkanı Erdoğan, Etimesgut'ta halka hitap etti

Bursa'da inşaattan düşen üniversiteli son yolculuğuna uğurlandı Bursa'da inşaattan düşen üniversiteli son yolculuğuna uğurlandı

Bursa'da ''Kedili Tekke'' binası millet kıraathanesi oldu Bursa'da "Kedili Tekke" binası millet kıraathanesi oldu

Bursa'da önce eski karısını, sonra kendisini bıçakladı Bursa'da önce eski karısını, sonra kendisini bıçakladı

Bursa'da muayene için geldiği hastanede temizlik yaptı Bursa'da muayene için geldiği hastanede temizlik yaptı

Bursalı Hümeyra, 5 gün sonra eve döndü Bursalı Hümeyra, 5 gün sonra eve döndü

Cinsel yaşamının sona ermesini gerekçe gösteren kadından rekor tazminat davası! Cinsel yaşamının sona ermesini gerekçe gösteren kadından rekor tazminat davası!

Bakan Soylu, Türkiye'de doğan Suriyeli çocuk sayısı açıkladı Bakan Soylu, Türkiye'de doğan Suriyeli çocuk sayısı açıkladı

TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın görevden alındı TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın görevden alındı

Bursa İznik'te, saat kulesinin saatleri durdu Bursa İznik'te, saat kulesinin saatleri durdu

Bursa'da freze ustasının bağışlanan böbreği 10 yaşındaki çocuğu kurtaracak Bursa'da freze ustasının bağışlanan böbreği 10 yaşındaki çocuğu kurtaracak