AK Parti'den MHP'ye bayram ziyareti

AK Parti'den MHP'ye bayram ziyareti

AK Parti, Kurban Bayramı dolayısıyla MHP'yi ziyaret etti.

AK Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan başkanlığındaki AK Parti heyetini, MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, MHP Kadın Kolları Genel Koordinatörü ve Ankara Milletvekili Nevin Taşlıçay ve Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Necmi Yıldırım ağırladı. Burada konuşma yapan MHP Genel Başkan Yardımcısı Karakaya, 15 Temmuz darbe girişimine değinerek, "15 Temmuz, bir işgal girişimiydi. Daha fenalarını bu milletin ferasetiyle atlatmış olduk. Kim bilir bugün biz ne haldeydik. Bayramlaşmaları yapabilecek miydik, yapamayacak mıydık. Türkiye'nin kan gölüne döneceği kesindi" diye konuştu. 

Karakaya, "Bu tür darbelerin kendi içimizden değil de aslında dış odaklı olduğunu, hedefin de doğrudan doğruya Türk milleti olduğunun da farkına vardı. 12 Eylül darbesi, evet bizim askerimizin yaptığı darbe ama aradan geçen 30 yıl sonrasında bunun arkasında kimlerin olduğu anlaşıldı. Bunun bir ayağının hep dışarıda olduğu görüldü. Biz, bu tür darbeleri kalktı zannettik. Uçaklarla, silahlarla, tanklarla darbe olmaz, başka türlü olur diye düşünüyorduk. Şu an yapılmaya çalışılan, ekonomi üzerinden yapılan darbe gibi" şeklinde konuştu. 

"TÜRKİYE'NİN BİRLİĞİNE KAST EDEN FAALİYETLERDE BULUNUYOR" 
Karakaya, ABD ile gerilime neden olan Rahip Brunson olayına ilişkin ise "Türkiye'deki suçları, Türk yasalarına göre sabit. Türkiye'nin birliğine, dirliğine kast eden faaliyetlerde bulunuyor, bu kesin. Ama adam bir din adamı kisvesi altında bu yaptıklarını sanki Türkiye'nin kasıtlı davranış içerisindeymiş havasına döndürmeye çalışıyor. Bu dönem çok daha uyanık olunması gereken bir dönem" değerlendirmesinde bulundu. 

AK Parti Ankara Milletvekili Ceylan ise Türkiye'de her darbeden sonra insanların sessiz kaldığını anımsatarak, "Ama bu darbe teşebbüsünde insanlar 'yeter' dedi. İnsanlar saat 22.00'dan sonra sokağa döküldü" dedi. 

"TÜRKİYE, BÜTÜN MAZLUM ÜLKELERİN UMUDU" 
Ceylan, "Önemli bir süreçten geçiyoruz. Yeni bir sisteme geçtik. Bu sistemde inşallah çok daha hızlı kararlar alınarak ülkenin yolu açılacaktır. Türkiye'nin başarısı sadece Türkiye'yi kurtarmıyor, bütün mazlum ülkelerin umudu Türkiye. Türkiye'nin hak ettiği yerde olacağına inanıyoruz" ifadelerini kullandı. 

Bursa'da abla ve kardeşini öldüren eski sevgili tutuklandı Bursa'da abla ve kardeşini öldüren eski sevgili tutuklandı

Bursa'da Suriyelilerin döner bıçaklı kavgası kameralarda Bursa'da Suriyelilerin döner bıçaklı kavgası kameralarda

'Tosuncuk' lakaplı Aydın'ın yakalandığı ortaya çıktı: Hap istedim, Bonzai vermişler 'Tosuncuk' lakaplı Aydın'ın yakalandığı ortaya çıktı: Hap istedim, Bonzai vermişler

Bursa'da santral istemeyen mahalleliyi umutlandıran rapor Bursa'da santral istemeyen mahalleliyi umutlandıran rapor

Bursa'da kas hastası genç kız umutlarını tuvali ve kalemiyle yaşatıyor Bursa'da kas hastası genç kız umutlarını tuvali ve kalemiyle yaşatıyor

Bursa Tüketiciler Derneği Başkanı: Tüketici dava açma hevesini kaybediyor Bursa Tüketiciler Derneği Başkanı: Tüketici dava açma hevesini kaybediyor

Bursa Keles'ten maden suyu fışkırıyor Bursa Keles'ten maden suyu fışkırıyor

Tırnak batmasına 'tel'li çözüm Tırnak batmasına 'tel'li çözüm

Otomotiv ihracatında birincilik Bursa'dan İstanbul'a geçti Otomotiv ihracatında birincilik Bursa'dan İstanbul'a geçti

Bursa'da felçli kuzunun süt annesi bir köpek Bursa'da felçli kuzunun süt annesi bir köpek

Çekirge Bursa'nın misafir odasıdır! (ÖZEL HABER) Çekirge Bursa'nın misafir odasıdır! (ÖZEL HABER)

Bursa'da FETÖ sanığı 20 kişi adliyeye sevk edildi Bursa'da FETÖ sanığı 20 kişi adliyeye sevk edildi

Bursa'da metro duvarına çarpan araç trafiği felç etti Bursa'da metro duvarına çarpan araç trafiği felç etti