AK Parti'den MHP'ye bayram ziyareti

AK Parti'den MHP'ye bayram ziyareti

AK Parti, Kurban Bayramı dolayısıyla MHP'yi ziyaret etti.

AK Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan başkanlığındaki AK Parti heyetini, MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, MHP Kadın Kolları Genel Koordinatörü ve Ankara Milletvekili Nevin Taşlıçay ve Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Necmi Yıldırım ağırladı. Burada konuşma yapan MHP Genel Başkan Yardımcısı Karakaya, 15 Temmuz darbe girişimine değinerek, "15 Temmuz, bir işgal girişimiydi. Daha fenalarını bu milletin ferasetiyle atlatmış olduk. Kim bilir bugün biz ne haldeydik. Bayramlaşmaları yapabilecek miydik, yapamayacak mıydık. Türkiye'nin kan gölüne döneceği kesindi" diye konuştu. 

Karakaya, "Bu tür darbelerin kendi içimizden değil de aslında dış odaklı olduğunu, hedefin de doğrudan doğruya Türk milleti olduğunun da farkına vardı. 12 Eylül darbesi, evet bizim askerimizin yaptığı darbe ama aradan geçen 30 yıl sonrasında bunun arkasında kimlerin olduğu anlaşıldı. Bunun bir ayağının hep dışarıda olduğu görüldü. Biz, bu tür darbeleri kalktı zannettik. Uçaklarla, silahlarla, tanklarla darbe olmaz, başka türlü olur diye düşünüyorduk. Şu an yapılmaya çalışılan, ekonomi üzerinden yapılan darbe gibi" şeklinde konuştu. 

"TÜRKİYE'NİN BİRLİĞİNE KAST EDEN FAALİYETLERDE BULUNUYOR" 
Karakaya, ABD ile gerilime neden olan Rahip Brunson olayına ilişkin ise "Türkiye'deki suçları, Türk yasalarına göre sabit. Türkiye'nin birliğine, dirliğine kast eden faaliyetlerde bulunuyor, bu kesin. Ama adam bir din adamı kisvesi altında bu yaptıklarını sanki Türkiye'nin kasıtlı davranış içerisindeymiş havasına döndürmeye çalışıyor. Bu dönem çok daha uyanık olunması gereken bir dönem" değerlendirmesinde bulundu. 

AK Parti Ankara Milletvekili Ceylan ise Türkiye'de her darbeden sonra insanların sessiz kaldığını anımsatarak, "Ama bu darbe teşebbüsünde insanlar 'yeter' dedi. İnsanlar saat 22.00'dan sonra sokağa döküldü" dedi. 

"TÜRKİYE, BÜTÜN MAZLUM ÜLKELERİN UMUDU" 
Ceylan, "Önemli bir süreçten geçiyoruz. Yeni bir sisteme geçtik. Bu sistemde inşallah çok daha hızlı kararlar alınarak ülkenin yolu açılacaktır. Türkiye'nin başarısı sadece Türkiye'yi kurtarmıyor, bütün mazlum ülkelerin umudu Türkiye. Türkiye'nin hak ettiği yerde olacağına inanıyoruz" ifadelerini kullandı. 

Bursa Uludağ'da kar kalınlığı 7 santimetre Bursa Uludağ'da kar kalınlığı 7 santimetre

Bursa İnegöl'de toplu taşımaya zam Bursa İnegöl'de toplu taşımaya zam

500 fitte tanıştığı Mısırlı sevgilisini, Bursa'ya gelin getirdi 500 fitte tanıştığı Mısırlı sevgilisini, Bursa'ya gelin getirdi

Bursa'da 1 lira yüzünden ölüyordu! Hayata böyle döndü Bursa'da 1 lira yüzünden ölüyordu! Hayata böyle döndü

Murat Göğebakan'ın kuzeni, annesini darp etti Murat Göğebakan'ın kuzeni, annesini darp etti

Komisyoncular giderse meydan tüccarlara mı kalacak? Komisyoncular giderse meydan tüccarlara mı kalacak?

Bursa'da ahşap ev alevlere teslim! Bursa'da ahşap ev alevlere teslim!

Bursa'da minibüs kapısında okula yolculuk Bursa'da minibüs kapısında okula yolculuk

Cesedi çamaşır makinesinin içine koymuşlardı... Korkunç ifadeler! Cesedi çamaşır makinesinin içine koymuşlardı... Korkunç ifadeler!

Mesut Demir; <br /> Emirsultan siyasi arenaya döndü Mesut Demir;
Emirsultan siyasi arenaya döndü

Milli Piyangonun yılbaşı büyük ikramiyesi 70 milyon TL Milli Piyangonun yılbaşı büyük ikramiyesi 70 milyon TL

Bursa'da sobayı yakarken halıya düşen ateş evi küle çevirdi Bursa'da sobayı yakarken halıya düşen ateş evi küle çevirdi

Bursa'da her geçen gün dünyası daha da kararan çocuğun yardım çığlığı Bursa'da her geçen gün dünyası daha da kararan çocuğun yardım çığlığı

Aysın Komitgan; <br /> Tatlıoğlu ile Aydın rekabeti olursa kazanan hangisi olur? Aysın Komitgan;
Tatlıoğlu ile Aydın rekabeti olursa kazanan hangisi olur?

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (15 Kasım 2018 Perşembe) Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (15 Kasım 2018 Perşembe)