"ABD'nin mafyavari tutumu nedeniyle nükleer görüşmeler durabilir"

''ABD'nin mafyavari tutumu nedeniyle nükleer görüşmeler durabilir''

Kuzey Kore, Washington bazı tavizler vermezse Amerika Birleşik Devletleri ile yürütülen nükleer silahlarla ilgili müzakereleri durdurmayı ve füze testlerine tekrar başlamayı düşünüyor.

Geçen ay Vietnam'da yapılan zirvenin sonuçsuz kalmasında sorumluluğun üst düzey Amerikalı yetkililerinde olduğunu belirten Kuzey Kore Dışişleri Bakan Yardımcısı Choe Son Hui ABD'nin taleplerine hiç bir şekilde boyun eğmek ve müzakereleri bu şekilde sürdürmek niyetinde olmadıklarını belirtti.

Rus haber ajansı Tass Choe'nin ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ve Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton'un "düşmanca ve güvensiz bir atmosfer yaratarak Kuzey Kore ve ABD liderleri arasındaki yapıcı müzakere çabalarını engelledi" şeklinde konuştuğunu aktardı.

Choe ayrıca Devlet Başkanı Kim Jong-un'un yakın bir zamanda nükleer silahlardan arınma müzakereleri ve Kuzey Kore'nin bundan sonra atacağı adımlarla ilgili resmi açıklama yapacağını belirtti.

Choe "Şunu açıkça vurgulamak istiyorum, ABD'nin mafyavari tutumu durumu daha da tehlikeli hale getirecektir," diyerek "fakat her iki lider arasındaki kişisel ilişki hala çok iyi ve aralarındaki kimya gizemli bir şekilde harika" sözlerini ekledi.

Yolcu minibüsü kamyona çarptı: 2 ölü, 10'dan fazla yaralı Yolcu minibüsü kamyona çarptı: 2 ölü, 10'dan fazla yaralı

İnşaatın en üst katına çıkıp intihara kalkıştı İnşaatın en üst katına çıkıp intihara kalkıştı

Düğün magandasını özel ekip yakaladı Düğün magandasını özel ekip yakaladı

Bursa'da devrilen kamyonun tankerindeki 20 ton süt tarlaya döküldü Bursa'da devrilen kamyonun tankerindeki 20 ton süt tarlaya döküldü

ABD Büyükelçiliğine ateş açılmasıyla ilgili davada FETÖ itirafı ABD Büyükelçiliğine ateş açılmasıyla ilgili davada FETÖ itirafı

Otomobilde kanlı infaz! Otomobilde kanlı infaz!

Kreşte 'çimdikli işkence' iddiası Kreşte 'çimdikli işkence' iddiası

Üniversiteli Berfin'in ölümüyle ilgili korkunç ifadeler Üniversiteli Berfin'in ölümüyle ilgili korkunç ifadeler

ABD'den Türkiye açıklaması ABD'den Türkiye açıklaması

Bursa'da ticari araca çarpan motosiklet sürücüsü hastanede öldü Bursa'da ticari araca çarpan motosiklet sürücüsü hastanede öldü